999 rezultate për

duhani

Është faji juaj, këto janë 4 veprimet e përditshme që përshpejtojnë rënien e gjoksit Rënia e gjoksit është një proces natyror që ndodh kur gjoksi humbet fleksibilitetin dhe elasticitetin. Gjoksi nuk ka mus
Shifra shqetësuese! Kaq përqind e adoleshentëve në Shqipëri janë duhanpirës Duhanpirja tek adoleshentët në Shqipëri mbetet një problem shqetësues. Ekspertët thonë se në përgjithësi, politikat e
31 maji, Dita Botërore pa Duhan Çdo vit në 31 maj, Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) dhe partnerët organizojnë Ditën Botërore pa Duhan. Qëlli
Chiellini: Me Sarrin mund të flasësh vetëm para dushit, përndryshe kundërmon erë duhani Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini, ka folur për pasionin që ka trajneri Maurizio Sarri, për duhanin. Ai ka tregu
Disa mënyra që nuk i keni ditur si ta lini duhanin Kur jeni gati për të lënë duhanin, është shumë e rëndësishme të kuptoni që kjo gjë ka ndikimin e vet fizik dhe psikologj
Duhanpirësit më pak të rrezikuar nga koronavirusi? OBSH-ja kundër studimit francez Organizata Botërore e Shëndetit i ka dhënë fund çdo dyshimi pas botimit të studimit francez kontravers sipas të cilit ni
Nikotina ka efekt mbrojtës ndaj COVID 19? OBSH ngre alarmin E gjithë bota po kërcënohet nga shpërthimi i pandemisë, por në anën tjetër po dalin teori të ndryshme si të mbrohemi nda
Vetmia po aq e rrezikshme sa duhanpirja dhe mbipesha Vetmia mund të shkurtojë vite të tëra nga jeta juaj dhe është po aq e rrezikshme sa pirja e duhanit ose të qenit obezë,
Zbulohet ilaçi nga bima e duhanit për të luftuar COVID 19? Teksa e gjithë bota po përballet me pandeminë, vijojnë përpjekjet për të zbuluar vaksinën apo një ilaç që të mund ta nda
Stresi merr vendimin e papritur gjatë karantinës: Jam bërë djalë i mirë (VIDEO) Reperi Stresi ishte sot në një lidhje skype me emisionin "Rreze dielli", ku nga shtëpia e tij tregoi si po e kalon karan
Pirja e duhanit dhe përdorimi i drogës mund të rrisin rreziqet nga Covid-19 Në fillim të këtij muaji, Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve azhurnuan rekomandimet e saj Covid-19 për
Koronavirusi, Juventusi merr masa ë veçanta për Sarrin për shkak të duhanit Deri më tani Juventus ka konfirmuar dy futbollistë të prekur nga Covid-19. Fillimisht ishte Daniele Rugani, i cili ishte
Shkaku i duhanit, Juventus "blindon" Sarrin Koronavirusi është kthyer në një rrezik botëror, ndërkohë ata që po e vuajnë më shumë janë italianët. Në këtë vend virus
SHBA ndaloi pirjen e duhanit në vendet e punës para 26 viteve Departamenti amerikan i Mbrojtjes më 8 mars 1994 kishte shpallur ndalimin e pirjes së duhanit në vendet e punës. Ky n
11 imazhet e rënda që do vendosen në paketat e cigareve në Shqipëri (FOTO LAJM) Një vendim i ri është marrë së fundmi përsa i përket paketimit të cigareve. Paketat do të përmbajnë imazhe të rënda dhe
6 kuriozitete që nuk i keni dëgjuar ndonjëherë rreth marrëdhënies seksuale Marrëdhënia intime është diçka personale që ndodh mes dy njerëzve dhe si e tillë ajo përjetohet në maksimum, kur ka ndje
Frymëzohuni nga Lady Gaga, nga 40 cigare në ditë e la duhanin brenda një sekonde (FOTO LAJM) Lady Gaga ka publikuar një këngë të re dhe ka hequr dorë nga një ves i vjetër. Gjatë një interviste për Neë Music Dai
Është faji juaj, këto janë 4 veprimet e përditshme që përshpejtojnë rënien e gjoksit Rënia e gjoksit është një proces natyror që ndodh kur gjoksi humbet fleksibilitetin dhe elasticitetin. Gjoksi nuk ka mus
Çaji magjik, si ta lini pirjen e duhanit në pak kohë Mjekja e famshme gastroenterologe, Antonina Scipina nga Rusia këshillon të interesuarit se si të ndalojnë pirjen e duhan
Ja çka saktësisht konsumoni kur pini cigare Të gjithë e dimë se pirja e duhanit dëmton shëndetin. Sipas Qendrave të Kontrollit dhe Parandalimit të Sëmundjeve, 484 m