999 rezultate për

duhan

Qejflinj apo me halle? Këto janë qytetet më pijedashëse dhe duhanpirëse në vendin tonë Zbuloni qytetet më pijedashëse dhe duhanpirëse të Shpenzimet për pije alkoolike dhe duhan të familjeve shqiptare kanë a
Avokati i njohur: Asnjë duhanpirës me COVID-19 nuk ka vdekur, pse nuk lejohet telefoni?! Avokati Altin Goxhaj në një lidhje me skype me Fax News, ka komentuar mënyrën se si po përballet vendi me pandeminë e ko
Është faji juaj, këto janë 4 veprimet e përditshme që përshpejtojnë rënien e gjoksit Rënia e gjoksit është një proces natyror që ndodh kur gjoksi humbet fleksibilitetin dhe elasticitetin. Gjoksi nuk ka mus
Shifra shqetësuese! Kaq përqind e adoleshentëve në Shqipëri janë duhanpirës Duhanpirja tek adoleshentët në Shqipëri mbetet një problem shqetësues. Ekspertët thonë se në përgjithësi, politikat e
31 maji, Dita Botërore pa Duhan Çdo vit në 31 maj, Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) dhe partnerët organizojnë Ditën Botërore pa Duhan. Qëlli
Chiellini: Me Sarrin mund të flasësh vetëm para dushit, përndryshe kundërmon erë duhani Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini, ka folur për pasionin që ka trajneri Maurizio Sarri, për duhanin. Ai ka tregu
Disa mënyra që nuk i keni ditur si ta lini duhanin Kur jeni gati për të lënë duhanin, është shumë e rëndësishme të kuptoni që kjo gjë ka ndikimin e vet fizik dhe psikologj
Duhanpirësit më pak të rrezikuar nga koronavirusi? OBSH-ja kundër studimit francez Organizata Botërore e Shëndetit i ka dhënë fund çdo dyshimi pas botimit të studimit francez kontravers sipas të cilit ni
Nikotina ka efekt mbrojtës ndaj COVID 19? OBSH ngre alarmin E gjithë bota po kërcënohet nga shpërthimi i pandemisë, por në anën tjetër po dalin teori të ndryshme si të mbrohemi nda
Kush fiton betejën me COVID 19 nuk duhet të pijë kurrsesi duhan, rreziku është i madh Edhe pse mund të keni fituar betejën me COVID 19, kujdesi nuk duhet të mungojë në vazhdim. Studimet e deritashme, të
Vetmia po aq e rrezikshme sa duhanpirja dhe mbipesha Vetmia mund të shkurtojë vite të tëra nga jeta juaj dhe është po aq e rrezikshme sa pirja e duhanit ose të qenit obezë,
Zbulohet ilaçi nga bima e duhanit për të luftuar COVID 19? Teksa e gjithë bota po përballet me pandeminë, vijojnë përpjekjet për të zbuluar vaksinën apo një ilaç që të mund ta nda
Stresi merr vendimin e papritur gjatë karantinës: Jam bërë djalë i mirë (VIDEO) Reperi Stresi ishte sot në një lidhje skype me emisionin "Rreze dielli", ku nga shtëpia e tij tregoi si po e kalon karan
OSBH ka një thirrje për duhanpirësit: Jeni më të rrezikuar nga COVID-19! OBSH në Shqipëri iu bën thirrje të gjithë atyre qytetarëve që konsumojnë duhan se tani është koha e duhur për ta lënë.
Jo vetëm Haradinaj, edhe deputeti i VV pi duhan brenda Kuvendit Gjatë fjalimit të deputetit të AAK-së Bekë Berisha, mbrapa tij është parë duke pirë cigare kolegu i tij, Daut Haradinaj.
Deputeti i Kosovës kapet "mat" duke konsumuar duhan brenda Kuvendit Në Kuvendin e Kosovës po vazhdon të mbahet seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Përderisa deputeti i
Pirja e duhanit dhe përdorimi i drogës mund të rrisin rreziqet nga Covid-19 Në fillim të këtij muaji, Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve azhurnuan rekomandimet e saj Covid-19 për
Mos pini duhan, kufizoni alkoolin dhe bëni ushtrime: OBSH jep këshilla për jetën në karantinë Mos pini duhan, kufizoni alkoolin, bëni ushtrime dhe përpiquni të mos shikoni shumë lajme. Këto janë disa nga rekoman
Koronavirusi, Juventusi merr masa ë veçanta për Sarrin për shkak të duhanit Deri më tani Juventus ka konfirmuar dy futbollistë të prekur nga Covid-19. Fillimisht ishte Daniele Rugani, i cili ishte
Shkaku i duhanit, Juventus "blindon" Sarrin Koronavirusi është kthyer në një rrezik botëror, ndërkohë ata që po e vuajnë më shumë janë italianët. Në këtë vend virus