999 rezultate për

dubrave

Haradinaj kujton masakrën në Burgun e Dubravës: Kosova nuk gjen qetësi! Kryetari i Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, duke kujtuar masakrën në Burgun e Dubravës, tha se
Infektohet me koronavirus një zyrtar në Burgun e Dubravës, Shërbimi Korrektues i Kosovës njofton opinion publik se në Qendrën Korrektuese Dubravë, javën e kaluar më 22 prill 2020
Sami Lushtaku merr gjobën marraendëse për arratisjen nga burgu i Dubravës Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku është shpallur fajtor për arratisjen e 21 gushtit dhe 22 shtatorit të vitit 201
Arratiset një person nga burgu Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se të dielën pasdite një i burgosur ka ikur nga burgu i Dubravës. I burgo
Vdes një 23 vjeçar në burgun e Dubravës, po vuante dënimin që nga janari Një 23 vjeçar me inicialet F.I nga Vushtrria, është gjetur mbrëmë pa shenja jete një qelinë e tij në Qendrën Korrektuese
Ndërron jetë një i dënuar në burgun e Pejës Shërbimi Korrektues i Kosovës, ka njoftuar se sot në Spitalin Rajonal të Pejës, ka ndërruar jetë i burgosuri, me inicia
Kontroll blic në burgun e Dubravës, kapën mjaft sende të paligjshme Mbrëmë rreth orës 21:45, Departamenti i Sigurimit dhe Njësiti Intervenues i Shërbimit Korrektues të Kosovës, kanë reali
Masakra e burgut të Dubravës: Si u vranë u vranë 166 të burgosur 20 vite më parë (VIDEO) Bedri Kukalaj së bashku me 66 ushtarë, gjersa po ktheheshin nga Shqipëria për t’i sjell armatim UÇK-së, u zunë në pritë
Arrestohet në Kosovë i mbijetuari i masakrës në Dubravë Shërbimi Korrektues i Kosovës është deklaruar lidhur me incidentin e sotëm në shënimin e 20-vjetori të Masakrës së Dubra
Si eskaloi situata kur Kabashi i akuzoi si tradhëtarë Hajredin Kuçin dhe Nait Hasanin Në 20-vjetorin e masakrës që forcat serbe orkestruan ndaj të burgosurve në burgun e Dubravës, situata eskaloi kur ish-i
Liburn Aliu i mbijetoi masakrës së Dubravës: I kam shpëtuar vdekjes disa herë Liburn Aliu, ishte vetëm 24 vjeç kur përjetoi ditët më të errëta të masakrës së Dubravës, nga 19-24 maji 1999. Më 17
Thaçi: Asnjë serb nuk u dënua për vrasjen e 160 shqiptarëve në Dubravë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se vrasja e 160 të burgosurve dhe plagosja e mbi 300 prej tyre në Burgun e
20 vjet nga masakra e Dubravës, askush nuk është dënuar 20 vite më parë në Burgun e Dubravës ka filluar të kryhet njëra nga masakrat më të mëdha në Kosovë kundër shqiptarëve ng
Plas në Dubravë, një zyrtar kapet duke abuzuar me detyrën Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion, gjegjësisht Sektori për Hetimin e Korrupsionit ka arrestuar nj
Personi që u vra në Dubravë kishte policë që i shërbenin (FOTO LAJM) Arben Dekaj, është personi i gjetur i vdekur në mes të fshatrave Dubravë dhe Veriq të Komunës së Istogut. Dekaj, i mo
E konfirmon drejtori, dy persona u arratisën nga burgu i Dubravës Mëngjesin e sotëm dy persona kanë ikur nga Qendra Korrektuese në Dubravë. Këtë e ka bërë të ditur për Indeksonline, D
Burgjet reagojnë për vetëvrasjen në Dubravë, fillojnë penalizimet Drejtoria e Burgjeve e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për media në të cilën jep versionin e saj për vetëvrasjen e një
Var veten një i burgosur në Dubravë Gjatë natës së mbrëmshme në Burgun e Dubravës të Kosovës ka ndodhur një vetëvrasje. Bëhet fjalë për një person të gji
Ndërron jetë ushtari i UÇK-së (FOTO LAJM) Pas një sëmundje të rëndë, sot ka ndërruar jetë veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Refki Gashi, nga fshati
Këto objekte alarmuan dje policinë në burgun e Dubravës (FOTO LAJM) Shërbimi Korrektues i Kosovës në koordinim të plotë me Policinë e Kosovës kanë realizuar një operacion të bastisjes në Q