999 rezultate për

drurit

Arkivolet e drurit njëri pas tjetrit, pamjet e dhimbshme nga varret masive në SHBA Pamje shokuese vijnë nga SHBA, ku të vdekurit nga koronavirusi po grumbullohen në varre masive në ishullin Hart, në skaj
Shtëpitë piktoreske të qyteteve gjermane (FOTO LAJM) Gjermania krenohet me rreth dy milionë shtëpi historike. Ato janë të ndërtuara me strukturë me një kornizë të drurit që
Po ndiznin sobën e drurit me benzinë, shpërthen bidoni e digjen 3 shtetas në lokal Një incident që mund të kishte fat tragjik ka ndodhur minuta më parë në Gramsh. Tre persona kanë mbetur të plagosur
Si tentuan kosovarët t’i futin 130 kg lëndë narkotike në dyertë e drurit deri në Zvicër? Tre persona po akuzohen se kanë organizuar transportimin e 130 kg drogë nga Kosova për në Zvicër Dyert e reja po shka
Hashimi ndryshon mendim për kufijtë pas drurit në Berlin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për të përditshmen gjermane “Der Spiegel”, ka folur rreth Samitit t
Rama kërcënon Berishën: Koha e drurit, do ju thyejmë arrat (VIDEO) Kryeministri Rama ka mbajtur një fjalim të fortë gjatë ditës së sotme në Kuvend duke theksuar se ka ardhur koha që të ve
Magjia e vajit të ulliri me limon për të pastrimin e mobiljeve të drurit Për mobilje e drurit, të cilat pas shumë vitesh kanë humbur shkëlqimin dhe duken si të vjetra, vaji i ullirit dhe lëngu
Soba e drurit shkrumbon një shtëpi në Tiranë Mbrëmjen e kaluar rreth orës 20:30 një shtëpi në rrugën “Beqir Luga” është përfshirë nga zjarri. Mësohet se shtëpia
Ja çfarë i duhet shtëpisë suaj (FOTO LAJM) Parketi i drurit është një kombnnim që i duhet shtëpisë suaj. Përveçse është një model i cili i jp një pamje ndryshe sht
"Rregulli i drurit" në shkolla, i kujt është faji? Një debat mjaft i nxehtë është krijuar ditët e fundit pas qarkullimit të videos ku shihet qartë sesi mësuesja ushtron dh
Mobiljet e drurit stili i duhur për shtëpinë (FOTO LAJM) Mobiljet e drurit janë të duhurat që secili nga ne mund të përdorë në ambjentet e tij të shtëpisë. Druri është një mater
Në flakë një kompani e përpunimit të drurit në Librazhd Paraditen e sotme, në Librazhd është përfshirë nga flakët një kompani e përpunimit të drurit, ndërsa mbeten të paqarta s
Zjarri shkrumbon punishten e përpunimit të drurit në Fushë-Krujë Një mobileri është shkrumbuar nga zjarri në fshatin Larushk të Fushë-Krujës rreth orës 04:00 të mëngjesit të sotëm. Zjar
Koka firmos ndalimin e eksportit të qymyrit të drurit Ministri i Mjedisit, Lefter Koka ka firmosur vendimin që ndalon eksportin e qymyrit të drurit. Vendimi vjen për shkak të
Në Maqedoni sot mbillen 5 milionë fidanë Me moton "Mbill shëndet! Mbille ardhmërinë tënde!" sot realizohet aksioni tradicional "Dita e drurit - mbille ardhmërin
Mbillen 5 mln fidanë në Ditën e Drurit Me moton "Mbill shëndet! Mbill ardhmërinë tënde!" në ditën e Drurit do të mbillen pesë milionë fidane në mbarë Maqedonin
Mjedisi, emergjencë kombëtare Ministri i Mjedisit Lefter Koka e cilësoi situatën mjedisore në vend, si emergjencë kombëtare dhe kërkoi sygjerime, se n
Tregjet e huaja i duan punimet e drurit Produktet e drurit kanë tërhequr vëmendjen kur ato janë prezantuar në panairet e rajonit dhe Evropës. Duket se tregjet e
Panairi i mobilerisë, Berisha premton mbështetje për industrinë e drurit Kryeministri Berisha premtoi sot mbështetje për nxitjen e industrisë së drurit dhe përpunimit të tij. Në çeljen e panair
Të shtëna në Zvicër, pesë të vrarë Të paktën pesë persona kanë mbetur të vrarë gjatë të shtënave që janë regjistruar në një fabrike të prodhimit të drurit