999 rezultate për

druri

“Çmenden” gratë në Durrës, sherr me leva e shkopinj druri Një sherr i rëndë është regjistruar sot në Durrës. Mësohet se katër gra janë përfshirë në një sherr ku janë përdorur
E tallen për raketat dhe avionët prej druri, por Kim Jong Un tronditi botën sot (FOTO LAJM) Pas disa paralajmërimeve, Koreja e Veriut lëshoi pak orë më parë një tjetër raketë me rreze të gjatë veprimi e cila sipa
Armë lodra dhe raketa prej druri, e gjithë bota po qesh me ushtrinë e Kim Jong Un (FOTO LAJM) Koreja e Veriut mbarjti një paradë "madhështore" ushtarake në datëbn 15 prill duke kërcënuar Shtetet e Bashkuara të Amer
Pas raketave, Korea e Veriut kërcënon Amerikën me avionë prej druri (FOTO LAJM) Koreja e Veriut po ndërton avionë luftarakë prej druri dhe kanavacë për të shmangur radarët. Bombarduesit e “skuadronëve
Koreja e Veriut mashtroi botën me raketa prej druri? (FOTO & VIDEO) Koreja e Veriut zhvilloi një paradë ushtarake, e cila ishte përgatitur të dukej gjigante, por specialistët ushtarakë kan
Vajza që ndërton varka: Një ëndërr fëmijërie… (FOTO LAJM Ajo e kalon ditët duke gdhendur drurin e duke i dhënë atij formën që do. Genta Ahmeti nuk është rastësisht një inxhin
Samsung prezanton televizorin që duket si një kornizë në mur Projektuesi Yves Behar prezantoi televizorin e ri të Samsungut këtë javë në Paris. Ky televizor është dizenjuar për
Super-aksioni kundër drogës në Qafë-Thanë, ja sasia që u sekuestrua Policia ka sekuestruar një sasi prej 273 kilogram kanabis gjatë një aksioni në Qafë-Thanë, si dhe ka arrestuar drejtuesi
Magjia e vajit të ulliri me limon për të pastrimin e mobiljeve të drurit Për mobilje e drurit, të cilat pas shumë vitesh kanë humbur shkëlqimin dhe duken si të vjetra, vaji i ullirit dhe lëngu
Soba e drurit shkrumbon një shtëpi në Tiranë Mbrëmjen e kaluar rreth orës 20:30 një shtëpi në rrugën “Beqir Luga” është përfshirë nga zjarri. Mësohet se shtëpia
Në gjendje të rëndë çifti nga Fieri, po ngroheshin me qymyr druri Një çift nga qyteti i Fierit kanë përfunduar në spital në gjendje kritike për jetën pas intoksikimit me gazin e qymyrit
Vrasja në Mitrovicë / Arrestohen 2 persona, përdorën shufër metali dhe shkop druri Një ngjarje e rëndë tronditi Mitrovicën mëngjesin e ditës së sotme rreth orës 9:45 minuta, ku një i ri u vra me kallashn
Përfshihet nga flakët baraka prej druri, digjet brenda e moshuara Një e moshuar ka humbur jetën tragjikisht në Elbasan pasi baraka ku jetonte ka marrë flakë. Ngjarja ka ndodhur në lag
Në Angli do të ndërtohet stadiumi i parë në botë prej druri (FOTO) Stadiumi i ri i Forest Green do të jetë i pari në botë që do të jetë i tërë pothuajse nga druri. Klubi që luan në niv
"Bluff" shtëpia moderne e tëra në dru Shtëpia Bluff është vepër e arkitektit Robert Young. Karakteristika kryesore e kësaj vile, që frymon bashkë me natyr
Shkencëtarët kthejnë drurin në transparent Druri mund të përdoret në të ardhmen edhe në zëvendësimin e xhamit, në dritare, për ekranet e telefonave si dhe në një s
Mahnitëse, një shtyllë druri mban një tempull (FOTO LAJM) Mijëra turistë janë mahnitur sesi një shtyllë druri mban në këmbë një tempull të tërë. Një strukturë e tërë e cila mbahe
Shikoni cila është lënda e përdorur nga ky artist në skulptura (FOTO LAJM) Druri është një material i cili shërben për shumë bërë punime të ndryshme skulpturore. Simon O’Rourke, është një ndër sk
Tjetër tragjedi në Egje, mbyten 21 emigrantë Së paku 21 persona kanë humbur jetën në dy fatkeqësi të ndara të cilat kanë ndodhur të enjten në mbrëmje në afërsi të is
Kinezja që jeton në kafazin e ndërtuar nga burri i saj (FOTO LAJM) Prej një viti një grua kineze është detyruar që të jetojë e mbyllur në një kafaz prej druri, të ndërtuar prej burrit të