999 rezultate për

dropull

Plagosje në Gjirokastër, vihet në pranga 63-vjeçari Policia ka vënë në pranga një shtetas në Gjirokastër, pas një sherri me thika ku është plagosur në shtetas. Policia n
1000 rrënjë kanabisi, rikthehet droga "fuqishëm" afër Lazaratit Një aksion ka ndodhur ditën e sotme në zonën e Dropullit, afër Lazaratit. SHÇBA ka asgjesuar ditën e sotme rreth 1000
Fshati shqiptar ku banorët refuzojnë të flasin shqip Fshat i cili përbëhet nga pakicat greke dhe vihet në radhë me fshatra të tjerë në një formë zinxhir në atë që quhet Drop
Me armë te koka duke i kërkuar "lefta", dëshmi tronditëse nga grabitja në Gjirokastër Një banesë në fshatin Terihat, Bashkia Dropull ka rënë pre e grabitësve gjatë natës. Persona ende të paidentifikuar,
Me himnim grek dhe shqiptar, betohet kryebashkiaku i Dropullit Këtë mesditë është konstituar Këshilli Bashkiak i Dropullit, njësia vendore më e madhe e minoritetit etnik grek në Shqip
Kultivim kanabis, hetim për kryeplakun e Sopikut dhe punonjësin e bashkisë Dropull Kryeplaku i fshatit Sopik në Gjirokastër dhe punonjësi i bashkisë së Dropullit Panajot Kortesi janë proceduar në gjendje
Esktremistët grekë heqin tabelat e shkruara shqip dhe greqisht në Dropull Ekstremistët grekë kanë rrëzuar tabelat e reja në gjuhën shqipe dhe greqisht në fshatin Dhrovjan të Dropullit i cili ban
PDIU: Skandali me tabelat greqisht tregon kapitullimin e Ramës Vendosja e tabelave në greqisht në gjithë zonën e Sarandës, Delvinës e Konispolit , Finiqit e Dropullit përbën kapitulli
Festohet në Dropull 198 vjetori i Pavarësisë së Greqisë Minoritarët grekë në zonën e Dropullit në Gjirokastër kanë festuar këtë të hënë 198 vjetorin e Pavarësisë së Greqisë. Ce
Bashkia e Dropullit paguan shpenzimet e varrimit të Katsifasit Ditën e nesërm në orëen 13:00 do të bëhet varrosja e Kostandinos Kacifas i cili u vra 10 ditë më parë në një përplasje m
Çfarë po ndodh në Dropull? Banorët: Nuk duhej ta vrisnin Ngjarja ka gjetur të papërgatitur dhe të surprizuar banorët e fshatit minoritar, që njihen për urtësinë e tyre. Vrasja e
Sulmohet me kallash policia në Gjirokastër Policia e Shtetit para pak minutash është sulmuar më kallash në Gjirokastër. Raportohet se cak i këtj saulmi ka qenë një
Zjarri masiv në Dropull rrezikon godinën e bashkisë dhe shkollën e fshatit Një zjarr masiv ka përfshirë fshatin Vrisera në Gjirokastër pasditen e sotme. Fatkeqsisht nga flakët rrezikohet ed
Riaktivizohen zjarret në Gorricë dhe Dropull, banesat në rrezik Situata në Dropull dhe në Gorricë të Gjirokastrës vazhdon të jetë alarmante pas riaktivizimit të zjarreve. Tashmë fl
Vangjel Dule shtangët në Dropull Partia Demokratike mori në koalicion duke e futur në listën e saj kreun e PBDNJ-së Vangjel Dule me shpresën se kjo do t'
Arrestohen dy të rinj në Gjirokastër, vidhnin dhe shkatërronin banesat Policia e Gjirokatrës ka vënë në pranga dy të rinj të cilët kanë rezultojnë të kenë kryer vjedhje banesash në Dropull të
Dropull i Poshtëm/ Ndërprerjet e energjisë dëmtojnë pajisjet elektro-shtëpiake Për shkak të defekteve në rrjetin shpërndarës, më shumë se 3.000 banorë në zonën e Dropullit të Poshtëm vuajnë mungesën
Pranga këshilltarit të LSI në Dropull, vidhte energjinë elektrike Për vjedhje të energjise elektrike, forcat e policisë kanë ndaluar këshilltarin e LSI në Dropull. Policia e Gjirokas
Abuzoi seksualisht me një 19-vjeçara, arrestohet 48 vjeçari në Gjirokastër Policia e Gjirokastrës ka arrestuar një 48 vjeçar, i cili akuzohet se ka abuzuar seksualisht me një të re. Arrestimi i t
Ja situata e furnizimit me energji elektrike pas reshjeve Për shkak të reshjeve të mbrëmjes së të dielës, vijojnë të mbeten jashtë pune 76 fidra. Pa energji janë zona e Pashalima