E FUNDIT/ Sherr me armë në Bulqizë, 1 i plagosur
999 rezultate për

drone

Rafineritë e Arabisë Saudite sulmohen me dron, të gjithë i tremben një Lufte të Madhe me Iranin Arabia Saudite ka pësuar sulmin më të keq në fushat e saj të naftës që prej fillimit të luftës në Jemen. Dronë të arm
Gjithë ditën mbi kokë, dronët turq shkaktojnë alarm në ishujt grekë (FOTO LAJM) Dronët e Turqisë kanë shkaktuar alarm në ishujt fundorë të Greqisë dhe Qipros. Gazeta qipriote "Libeleftheros" ka pu
Kina plotëson kërkesat për dronë të armatosur në Lindjen e Mesme Kina po i përgjigjet kërkesës në rritje për dronë të armatosur në Lindjen e Mesme, duke shtuar kapacitete të reja ushtar
Çifti u arrestua pas tmerrit të dronëve në Londër, shefi i policisë bën deklaratën e papritur Një dron shkaktoi panik në aeroportin e dytë të Britanisë së Madhe, pikërisht atë të Gatëick-ut gjatë Krishtlindjeve duk
Kapet "banda" e dronëve që terrorizoi aeroportin e dytë të Londrës Policia britanike ka arrestuar një djalë dhe një vajzë si të dyshuar se ishin personat që terrorizuan për 48 orë përmes
Gjermania do ta ruajë BE-në me dronë Projekti për brezin e ri të dronëve të zhvilluar nga Gjermania për Bashkimin Evropian, pritet të jetë gati në vitin 2025
Irani kap gafil SHBA-të dhe Izraelin në Siri (FOTOLAJM) Forcat ushtarake të Iranit pretendojnë se kanë dërguar 10 dronë të telekomanduar për të sulmuar bazat e të ashtuquajturi
Serbia me dronët luftarakë bëhet e frikshme, si do të reagojnë shqiptarët? Serbia nga Kina do të marrë gjashtë fluturake pa pilotë të gjeneratës së re të pajisura me armatim që mund të përdoren p
Policia e Kosovës ngre dronët nëpër Prishtinë Njësiti Rajonal i Komunikacionit Rrugor në Prishtinë ka filluar sot patrullimin me dron. Përmes patrullimit me dron,
Tmerri i dronëve bombë, Erdogan ruhet me raketa tokë-ajër (FOTO LAJM) Badigardët e Presidentit Erdogan kanë rritur ndjeshëm sigurinë rreth tij pas atentatit me dron ndaj homologut dhe mikut
Sulmi me “drone” ndaj presidentit, 6 të arrestuar në Venezuelë Mes kritikave se Nikolas Maduro do ta përdorte incidentin për të sulmuar kundërshtarët, autoritetet venezueliane kanë vë
Pamje të reja, si truprojat shpëtojnë presidentin nga dronët (VIDEO) Presidenti i Venezuelës Nicolas Maduro është sulmuar me dy drone që mbanin eksploziv. Mësohet se 7 persona kanë mbetu
Dy dronë lëshohen drejt Presidentit të Venezuelës Presidenti i Venezuelas, Nicolas Maduro, tha se i ka shpëtuar një tentim-sulmi me eksplozivë nga droni. Gjatë fjalimi
Dronët më të vegjël të ushtrisë amerikane (FOTO LAJM) “Black Hornet”, Grerëza e Zezë, janë dronët më të vegjël në botë që do të përdoren nga ushtria amerikane. Droni peshon
SHBA miraton projektet, dronët janë e ardhmja Departamenti i Transportit në Shtetet e Bashkuara u dha dritën jeshile 10 projekteve pilot, në një vendim që pritet të r
ISIS kërcënon Botërorin Rusi 2018, do të përdorim bomba me dronë Nuk është hera e parë që ISIS ka lajmëruar se do të ketë sulme terroriste në Botërorin e këtij viti, por kësaj here ka b
Pamje të mahnitshme që vetëm zogjtë, dronët dhe satelitët mund t'i shohin (FOTO LAJM) Shumë prej nesh kanë ëndërruar të fluturojnë të paktën një herë në jetë për arsye të ndryshme. Për disa, fluturimi ë
E ardhmja emocionuese e dronëve (FOTO LAJM) E ardhmja është vërtet emocionuese, sidomos kur sjell risi. Jo në një kohë të afërt, por ama as shumë të largët, dronët
Këto mini-drone fshihen pas suksesit të ushtrisë turke në operacionin "Dega e Ullirit" (FOTO LAJM) Forcat Demokratike Siriane (SDF) kurde vazhdojnë të kundërshtojnë sulmet e Turqisë pas fillimit të operacionit ushtarak
Tanke, dronë dhe avionë: Armët moderne të Izraelit (FOTO LAJM) Ndryshe nga kundërshtarët e saj arabë, në vitin 1950, vetëm dy vjet pasi u themelua shteti i Izraelit nuk kishte burime