999 rezultate për

drogba

Essien: Drogba më bindi ta zgjedh Chelsean para Unitedit Legjenda e Chelseat, Michael Essien pranon se disa fjalë bindëse nga Didier Drogba ishte gjithçka që iu desh për ta dety
Drogba ofron spitalin e tij në Bregun e Fildishtë për të luftuar koronavirusin Didier Drogba ka ofruar shërbimet e spitalit të tij në Bregun e Fildishtë për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit
Drogba i vjen në ndihmë shtetit të tij në "luftën" kundër koronavirusit (FOTO LAJM) Ish- ylli i Chelsea , Didier Drogba ka ofruar spitalin e tij në Bregun e Fildishtë që të përdoret si një qendër trajtimi
Didier Drogba ndihmoi për të ndaluar luftën civile në vendin e tij Ishte data 8 tetor e vitit 2005. Matematika e kualifikimit për Kupën e Botës “Gjermania 2006” ishte e thjeshtë. Një f
"Bir k**ve", Drogba i kthehet ashpër Francës pasi sugjeroi të provohet vaksina e Covid-19 në Afrikë E gjithë bota është vënë në garë për të zbuluar sa më shpejt vaksinën kundër Covid-19, eksperimentet dhe propozimet janë
Scolari zbulon se Drogba dhe Anelka e shkarkuan nga Chelsea Luiz Felipe Scolari ka zbuluar se prishja e marrëdhënieve me Didier Drogba dhe Nicolas Anelka çuan në shkarkimin e tij s
Mourinho zbulon formacionin me 11 lojtarët më të mirët që i ka stërvitur (FOTO LAJM) Ndërkohë që futbolli dhe çdo sport tjetër në botë është ndalur për shkak të përhapjes me shpejtësi të virusit vdekjeprur
Menjëherë pas shortit Chelsea i kujton makthin e 2012 Bayernit (VIDEO) Chelsea dhe Bayern Munich do të përballen në fazën e 1/8-ave të Champions Leagues. Përballja e fundit e dy skuadrave
Drogba zbulon kandidatin e tij të preferuar për të fituar 'Topin e Artë' Didier Drogba ka favorizuar Sadio Manen në garën për "Topin e Artë". Ylli senegalez, Mane, është nominuar në garën pë
Chelsea në finale, Drogba shpërthen nga gëzimi (VIDEO) Chelsea siguroi finalen e Europa League ditën e djeshme pas fitores me 11-metërsha ndaj Eintracht Frakfurtit. Por gjy
Drogba: Lampard është lojtari më i mirë që kam luajtur te Chelsea Legjenda e Chelseat, Didier Drogba, ka veçuar Frank Lampard nga bashkëlojtarët gjatë kohës që kaloi në "Stamford Bridge"
Drogba: Ronaldo meriton Topin e Artë Didier Drogba beson se sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, e meriton Topin e Artë edhe këtë vit. “Do të ishte m
I mori trofeun në shtëpi, Bayerni uron Drogban për pensionim nga futbolli (FOTO LAJM) Didier Drogba i ka dhënë fund aventurës së tij në futboll si një lojtar dhe sot ai ka është befasuar nga një prej “vikti
Drogba i jep lamtumirë futbollit, në moshën 40 vjecare Ish legjenda e Chelsea Didier Drogba, i ka dhënë fund futbollit të luajtur. Lajmi është bër i didur nga vetë Drogba p
Drogba: Lukaku do t'i tund rrjetat e kundërshtarëve në Premier League Një ndër ata që kanë parakaluar në tapetiun e kuq të FIFA-s për më të mirët e sezonit të kaluar, është edhe legjenda e C
Didier Drogba shpjegon dështimin e skuadrave afrikane në Botëror Në 16 ekipet më të mira të botës, të kualifikuara në Botërorin e Rusisë, nuk ka asnjë skuadër afrikane. Disa skuadra
Gol nga 40 metra, Didier Drogba nuk di të ndalet së shënuari (VIDEO) Didier Drogba vazhdon të dhurojë spektakël duke sfiduar moshën e tij. Edhe pse në moshën 40-vjeçare, bomberi vazhdon të
Drogba u kërkon katalanasve ta mbyllin gojën për kritikat ndaj Realit: Ju mos flisni të paktën Reali i Madrit pas kualifikimit në finale po vuan kritikat se u ndihmua nga arbitri në ndeshjen kundër Bayernit, ku gjer
I theu rekordin, Drogba flet me superlativa për Salah Didier Drogba e ka uruar sulmuesin e Liverpool Mohamed Salah për thyerjen e rekordit të tij në Premier Ligë duke u bërë
I theu rekordin, Drogba zbulon fjalët që i ka thënë Salah tek Chelsea Mohamed Salah këtë fundjavë theu rekordin e Didier Drogba-s sa i takon golave të shënuar nga një afrikan gjatë një sezon