999 rezultate për

drogave

Koka e drogave të forta në Itali, arrestohet shqiptari i rrezikshëm Shqiptarët jo pak herë kanë përfunduar koka të bandave të trafikut të drogës në vendet fqinje. Këtë herë një shqiptar
"Drejtori i transportit në Durrës merrej me drogën e Tahirit, tani e bën lirshëm" Ish-kryeministri Berisha duke iu referuar mesazhit denoncues të qytetarit digjital shkruan se “Drejtori i transportit ne
E frikshme, Shqipëria po ia kalon dhe Holandës për trafikim droge Shqipëria dhe Holanda janë dy vendet më të përmendura për trafikun ndërkombëtar të barit të kanabisit të ndjekura në dis
Policia tregon sa lloje të drogave gjendet në Kosovë Sot shënohet Dita Botërore kundër Abuzimit dhe Trafikimit të Drogave. Shefi i sektorit për bashkëpunim dhe parandalim
Zbulohet një laborator droge në Mitrovicë Njësia e Antidrogës e Policisë së Rajonit të Veriut të Mitrovicës ka zbuluar sot një laborator që shërbente për përpunim
Këngëtari shqiptar thirrje kryeministrit: Legalizoni drogën Këngëtari Kastro Zizo i ftuar në emisionin “Mos i fol shoferit” i bëri thirrje kryeministrit Rama të legalizoj përdorim
A e zbuloi DEA? Donald Lu flet për kapjen e 613 kg kokainë në Durrës Ambasadori ameriklan Donald Lu ka përgëzuar sot shtetin shqiptar për kapjen e një sasie të madhe kokaine në Portin e Dur
Zbardhet shifra, sa shqiptarë vdesin nga përdorimi i drogës Raporti Evropian i Drogave 2017 tregon se Estonia është vendi me numrin më të madh të vdekjeve të shkaktuara nga drogat,
Ja biznesi i "mbretit" serb të drogave sintetike mes Zemunit dhe Tetovës Milan Zarubica, i cili dy herë ishte dënuar për organizimin e prodhimit të drogës sintetike, përsëri për shkak të veprim
RAPORTI/ Shqipëria po kthehet në një problem serioz për Europën për trafikun e drogës Qendra Europiane e Drogave dhe e Varësisë së Drogave (EMCDDA) në raportin Shqipëria, Raporti Kombëtar për Drogat 2017 (A
Kreu i antimafias italiane kërkon legalizimin: “Po na pushton droga nga shqipëria” Në një kohë kur tonelata droge që nisen nga Shqipëria kapen në territorin italian, vjen një tjetër alarm nga Prokurori i
30 mijë përdorues të lëndëve narkotike në Kosovë Të rinjtë në Kosovë nuk janë aspak të sigurt nga përdorimi i drogave. Rastet e përdoruesve të narkotikëve janë shtuar si
ALARMI/ Rinia shqiptare po shkatërrohet nga droga Krahas kthimit të Shqipërisë në një vend prodhues dhe trafikues të narkotikëve, paralelisht po konstatohet se numri i pë
Shifra alarmante! Të rinjtë shqiptar konsumojnë drogë në nivele rekord Krahas kthimit të Shqipërisë në një vend prodhues dhe trafikues të narkotikëve, paralelisht po konstatohet se numri i pë
Dita botërore kundër abuzimit dhe trafikimit të drogave Më 26 qershor shënohet Dita Botërore kundër abuzimit dhe trafikimit të drogave. Historia e përdorimit të substancav
Noka: Raporti i DASH i'a vuri damkën për trafikantët e drogës Deputeti demokrat Flamur Noka ka risjellë edhe një herë sot në vëmëndje deklaratat për trafikantët e drogës dhe pas rapo
Katër kumanovarë në pranga për trafik droge SPB Kumanovë, me urdhër të Prokurorit, ka arrestuar I.M 29 vjeç, D.P 21 vjeç, T.I 31 vjeç dhe R.M 19 vjeç, të gjithë ng
DASH: Shqipëria burim marijuane Departamentit Amerikan i Shtetit për luftën kundër drogave në botë, në raportin e përvitshëm që ka dorëzuar të mërkurën
AAK: Të parandalohet droga në shkolla Përdorimi i drogave në shkollat fillore dhe të mesme do të jetë tema e bisedës mes Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe
Lufta kundër drogave, Noka: Policia mbajti premtimin Ministri i Brendshëm, Flamur Noka ka vlerësuar punën e policisë në luftën kundër drogave dhe trafikut. Duke folur gjatë