999 rezultate për

droga

Efektet e Covid-19: Në Shqipëri pritet rritje e prodhimit të kanabisit Në Shqipëri, e cila është një prodhues i barit të kanabisit për tregjet europiane, kultivimi i kësaj bime pritet të rrit
Plas sheshit droga në Mallakastër, 46-vjecari e mbjell në oborr Një 46-vjecar ka rënë në pranga e policisë ditën e sotme në Mallakastër, pasi iu gjetën në oborrin e shtëpisë të kultivu
1.240 kg marihuanë u kap në Butel, droga u kultivua në Kavadar, dyshohet një 42-vjeçar nga Jegunovca (VIDEO) Nga jashtë shihen furgon me të cilët transportohen akullore, por brenda këtij objekti është sekuestruar mbrëmë 1 mijë e
Bënte kërdinë në lokalet e natës, si u zbulua dhe u kap 30-vjeçari Një 30-vjeçar, banues në lagjen nr. 12 Nishtulla në Durrës është arrestuar nga policia për akuzën e shpërndarjes së lënd
Nëna: Më ndihmoni të kuroj tim bir, është i varur nga droga e na dhunon Në studion e emisionit “Me Zemër të Hapur” në News24 ka ardhur sot rrëfimi i trishtë i një 50-vjeçareje nga Burreli. Das
Kapet vajza në Durrës, çfarë i gjeti Policia Një 21 vjeçare është vënë në pranga në Durrës. E reja është arrestuar nga policia pasi akuzohet për shpërndarje së droga
Zbulohen detajet e fundit: 1.3 ton kokainë kaloi në Shqipëri, SPAK ishte në dijeni Një sasi e madhe droge, prej 1.3 ton e llojit kokainë u kap në sot Maqedoninë e Veriut. Sipas burimeve mësohet se dro
Policia italiane sekuestron 330 kg "të bardhë" nga Brazili, arrestohet shqiptari (VIDEO) Policia italiane ka sekuestruar rreth 330 kg kokainë që vinte nga Brazili. Siç raportojnë mediat italiane, në pranga u v
Kështu shpërfytyrohen të varurit nga droga (FOTO LAJM) Përdorimi i lëndëve narkotike ndikon në çdo “qelizë” të trupit të njeriut. Ata që janë të varur dhe konsumatorë prej
DETAJET/ Kapja e 617 kg "të bardhe" në Brazil, zbardhen detaje për mallin e "KF Elbasani" Një sasi rekord prej 617 kg kokainë është kapur brenda një kamioni në Brazil teksa autoritetet bëjnë me dije se janë arr
Porositin fustane në internet, iu vjen pakoja me lëndë narkotike Një çift austriak përfundoi me 24.000 pilula ekstazë, megjithëse kishte urdhëruar dy fustane në internet, tha policia në
Kapen 20 kg drogë në Korfuz, arrestohet 29-vjeçari shqiptar Korfuz, kapen mbi 20 kg marijuane, arrestohet 1 shqiptar, ne kerkim 2 te tjere. Droga u kap ne veri te ishullit, ne nje
Droga dhe emigrantët fundosin euron, sot kapi minimumin historik (FOTO LAJM) Monedha e përbashkët ka shënuar një rënie të fortë sot në tregun vendas, duke arritur një rekord të ri të 12 viteve të f
Ushqimet që janë si droga, nga ato krijoni varësi Studiuesit kanë bërë një listë të ushqimeve të cilat krijojnë varësi dhe kështu që kthehen në rrezik për shëndëtin veçan
Shkalla më e lartë e vdekjeve nga droga arrihet në këtë vend Numri i vdekjeve të lidhur me drogën në Skoci u rrit në 1,187 nga viti i kaluar sipas statistikave zyrtare. Shifra ës
Alkooli më i dëmshëm se kokaina Alkooli është droga më e rrezikshme për shëndetin e njeriut, më i rrezikshëm edhe se llojet më të forta të drogave të tj
"Gazi i vajzave", droga që po pushton klubet e bregdetit Mediat britanike kanë zbuluar një lajm “bombë” përsa i përket tregut të lëndëve narkotike në plazhet më të frekuentuara
Itali, goditet organizata kriminale, 17 persona në pranga, 8 prej tyre shqiptar Policia italiane ka shkatërruar një organizatë kriminale, duke vënë në pranga 17 persona, 8 prej të cilëve shqiptar, ndë
Zbulohet droga e terroristëve: Të mban zgjuar dhe të fokusuar Veprimet e kriminelëve, nga ato më brutalet, vrasje e masakra e përdhunime, sipas ekspertëve shpeshherë pasohen me marrj
Droga "varfëron" Vlorën, qyteti shënon rënie të madhe ekonomike (FOTO LAJM) Vlora është një qark me plot burime natyrore, me turizëm të zhvilluar, bujqësi me ullishte dhe agrume, mirëpo ekonomia e