999 rezultate për

drogĂ

Kapet vajza në Durrës, çfarë i gjeti Policia Një 21 vjeçare është vënë në pranga në Durrës. E reja është arrestuar nga policia pasi akuzohet për shpërndarje së droga
Zbulohen detajet e fundit: 1.3 ton kokainë kaloi në Shqipëri, SPAK ishte në dijeni Një sasi e madhe droge, prej 1.3 ton e llojit kokainë u kap në sot Maqedoninë e Veriut. Sipas burimeve mësohet se dro
Policia italiane sekuestron 330 kg "të bardhë" nga Brazili, arrestohet shqiptari (VIDEO) Policia italiane ka sekuestruar rreth 330 kg kokainë që vinte nga Brazili. Siç raportojnë mediat italiane, në pranga u v
Kështu shpërfytyrohen të varurit nga droga (FOTO LAJM) Përdorimi i lëndëve narkotike ndikon në çdo “qelizë” të trupit të njeriut. Ata që janë të varur dhe konsumatorë prej
DETAJET/ Kapja e 617 kg "të bardhe" në Brazil, zbardhen detaje për mallin e "KF Elbasani" Një sasi rekord prej 617 kg kokainë është kapur brenda një kamioni në Brazil teksa autoritetet bëjnë me dije se janë arr
Porositin fustane në internet, iu vjen pakoja me lëndë narkotike Një çift austriak përfundoi me 24.000 pilula ekstazë, megjithëse kishte urdhëruar dy fustane në internet, tha policia në
Kapen 20 kg drogë në Korfuz, arrestohet 29-vjeçari shqiptar Korfuz, kapen mbi 20 kg marijuane, arrestohet 1 shqiptar, ne kerkim 2 te tjere. Droga u kap ne veri te ishullit, ne nje
Droga dhe emigrantët fundosin euron, sot kapi minimumin historik (FOTO LAJM) Monedha e përbashkët ka shënuar një rënie të fortë sot në tregun vendas, duke arritur një rekord të ri të 12 viteve të f
Ushqimet që janë si droga, nga ato krijoni varësi Studiuesit kanë bërë një listë të ushqimeve të cilat krijojnë varësi dhe kështu që kthehen në rrezik për shëndëtin veçan
Shkalla më e lartë e vdekjeve nga droga arrihet në këtë vend Numri i vdekjeve të lidhur me drogën në Skoci u rrit në 1,187 nga viti i kaluar sipas statistikave zyrtare. Shifra ës
Alkooli më i dëmshëm se kokaina Alkooli është droga më e rrezikshme për shëndetin e njeriut, më i rrezikshëm edhe se llojet më të forta të drogave të tj
"Gazi i vajzave", droga që po pushton klubet e bregdetit Mediat britanike kanë zbuluar një lajm “bombë” përsa i përket tregut të lëndëve narkotike në plazhet më të frekuentuara
Itali, goditet organizata kriminale, 17 persona në pranga, 8 prej tyre shqiptar Policia italiane ka shkatërruar një organizatë kriminale, duke vënë në pranga 17 persona, 8 prej të cilëve shqiptar, ndë
Zbulohet droga e terroristëve: Të mban zgjuar dhe të fokusuar Veprimet e kriminelëve, nga ato më brutalet, vrasje e masakra e përdhunime, sipas ekspertëve shpeshherë pasohen me marrj
Droga "varfëron" Vlorën, qyteti shënon rënie të madhe ekonomike (FOTO LAJM) Vlora është një qark me plot burime natyrore, me turizëm të zhvilluar, bujqësi me ullishte dhe agrume, mirëpo ekonomia e
Dëshmitari i Bleona Matës: Jam një mashtrues dhe drogaxhi Mbrëmjen e djeshme emisioni 'Pa Gjurmë' risolli historinë e Belona Matës, ku mbërritën telefonata të shumta nga shqiptar
Itali, sekuestrohet drogë me vlerë 50 milionë euro (VIDEO) Një varkë me 5.4 ton hashash është kapur në Kanalin e Sicilisë. Droga raportohet se ka një vlerë rreth 50 milionë euro.
Nga varfëria, droga dhe bandat në Brazil: Historia prekëse e Lucas Moura (FOTO LAJM) Lucas Moura u bë protagonist kryesor i mbrëmjes së djeshme për Tottenhamin duke ralizuar "hat-trick" kundër Ajax-it, dhe
Zbërthehet grupi kriminal në Sarandë, ja si futej droga në Greqi Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë zhvilluan dje një megaoperacion antidrogë në Sarandë ku arrestuan 10 persona,të cilët dys
Edhe trafikant edhe frikacak, historia e shqiptarit dhe italianit që u kapën me drogë Dy persona u arrestuan, një 38 vjeçar shqiptar, banues në Piemonte dhe një 44 vjeçar, i lindur në Romë dhe banues në Ast