999 rezultate për

driteroi

"Në emër të kujt po flisni?" Vajza e Dritëroi nxjerr letrat e themelimit të PS (FOTO LAJM) Ishte kongresi i dhjetë i Partisë së Punës së Shqipërisë ai që ndryshoi komplet rrjedhën e historisë së kësaj force poli
Mediu citon Dritëroin: "Një kryeministër i marrë të tërë i çmend" Kreu i republikanëve Fatmir Mediu, ka reaguar përmes një postimi në Facebook lidhur me gjendjen aktuale të vendit. Sipas
Amaneti dhe pengu për Dritëroin, intervista e fundit e Sadije Agollit Sadije Agolli, bashkëshortja e Dritëroit ndërroi jetë sot në spital në moshën 76 vjeçare pas një hemorragjie cerebrale.
Si do ta përjetonte Dritëroi vdekjen time! Letra e fundit i Sadijes Ka ndërruar jetë në moshën 76 vjeçare bashkëshortja e shkrimtarit të madh shqiptar Dritëro Agolli. Ky i fundit u largua
Ndërron jetë Sadije Agolli, bashkëshortja e Dritëroit Ndahet nga jeta bashkëshortja e shkrimtarit Dritëro Agolli, Sadije Agolli. E veja e shkrimtarit të madh shqiptar u nd
1 vit nga vdekja e Dritëroit, Sadija flet e prekur Dritëro Agolli prej një viti nuk është më fizikisht mes nesh. Por është me poezinë e prozën e tij. Jeton në kujtimet dhe
Veliaj: Është misioni ynë që t’ia përcjellim veprën e Dritëroit gjeneratës së re Nga sot, në Parkun e Liqenit të Tiranës mund të gjeni edhe një kopësht me selvi, kushtuar shkrimtarit të madh shqiptar,
Sadija rrëfen çelsin e dashurisë me Dritëroin: Virgjëria ishte gjëja më e çmuar Pak muaj më parë, shkrimtari madh Dritëro Agolli ndërroi jetë duke lënë pas një mal me pasuri letrare. Pavarësisht ndarj
Rrëfimi i Sadijes: Ditët e mia pa Dritëroin, në varreza shkoj më rrallë Nga Eni Vasili Kjo intervistë është pjesë e një cikli intervistash syresh të cilat mëtojnë të sjellin para lexuesve p
Sadije Agolli flet pas vdekjes së Dritëroit: E kam plagë në shpirt! Në shtëpinë e Dritëroit, mungesa ndihet mjaft. Një vit më parë, në 31 dhjetor të 2016, ai ka qëndruar “stoik” në tavolin
Gjebrea tregon të pathënat: “Kur të jesh mërzitur shumë” u bë pa lejen e Dritëroit Ditëlindja e Dritëro Agollit u bë një event i madh mes artistësh, pasi ishte ditëlindja eparë pas ndarjes së tij nga je
Kur Dritëro Agollin e nxirrnin nga rreshti se kishte veshur pallto grash dhe këpucë të grisura Pas luftës, Dritëroi u bë një eksponent aktiv i lëvizjeve progresiste, rinore në Shqipëri. Kështu, ai mori pjesë në heku
Letrat e dashurisë që Dritëroi i niste Sadijes në vitet ’60 (FOTO LAJM) “Adio, gjakftohtësi, armë e shkrimeve të mija! Pse vallë? Kjo siç duket është merita jote. Unë në përgjithësi kurrë nuk
Vajza e Dritëroit rrëfen pengun me Kadarenë: Nuk erdhi në varrim… Lidhjet e Kadaresë me Agollin janë të veçanta dhe i dinë më mirë nga të gjithë vetë ata. Shumë të vërteta midis tyre
Sadija rrëfen psherëtimën e fundit të Dritëro Agollit: Prap po zihen këta?! Dritëro Agolli e ka një mesazh përherë për socialistët. Edhe pas fitores së zgjedhjeve të 25 qershorit, ndonëse nuk ësht
Vëllai i shkrimtarit: Si e refuzoi Dritëro Agolli, Berishën për t’u anëtarësuar në PD Vëllai i Dritëro Agollit, Tajari, tregon për marrëdhëniet mes shkrimtarit dhe Ismail Kadaresë, arsyet e ftohjes mes tyre
Rrëfehet vëllai i Dritëro Agollit: Përse u nda nga gruaja ruse, qau për djalin 7 vjeç Tajar Agollin, vëllai më i vogël i Dritëroit, ende nuk e ka marrë veten nga dhimbja që i ka shkaktuar ndarja nga jeta e
Rrëfehet vëllai i Dritëro Agollit: Çfarë mendonte për Enverin kur e akuzuan si “homoseksual” Tajar Agolli, vëllai i shkrimtarit të ndjerë Dritëro Agolli ka rrëfyer mbi marrëdhëniet që Dritëroi ka pasur me drejtu
Mustafa Nano solidarizohet Arbana Xharrën: Sulmi ndaj saj, po aq pervers sa fotoja e Kaç Islamit me Dritëroin (VIDEO) Mustafa Nano, i ftuar në "Zululand", është solidarizuar me gazetaren Arbana Xharrën, e cila u kërcënua nga një ekstremis
E DHIMBSHME/ Këto ishin momentet e fundit të Dritëroit, kërkoi letër dhe laps dhe shkruajti… Elona Agolli nëpërmjet një statusi në Facebook ka përshkruar gjestet e fundit të shkrimtarit të madh Dritëro Agolliu tek