999 rezultate për

dritaret

Përse duhet t’i lyeni dritaret me llak të thonjve, madje sa më shpejt? Tani kur temperaturat janë në rritje e sipër, është koha që dritaret t’i hapni tërësisht, mirëpo edhe të kujdeseni që in
Arsyeja misterioze pse avionët kanë dritare të rrumbullakëta Në shumicën e shtëpive dritaret janë katrore, drejtkëndëshe por mund të jenë edhe trekëndore. I njëjti rregull është
Hapi dritaret dhe ndezi qirinj, 56-vjeçari jeton me kufomën e gruas 1 muaj (FOTO LAJM) Një burrë nga Miçigani ka jetuar me kufomën e të gruas së tij për rreth një muaj para se policët ta gjenin gjatë kryerje
Dritaret po thyhen në Amerikë dhe Kanada nga i ftohti (FOTO LAJM) I ftohti i Arktikut është kaq i rëndë në Kanada sa vetëm ata mbi moshën 24 vjeç kanë përjetuar ndonjëherë këtë dimër të
Zbulohet arsyeja pse dritaret në aeroplane janë të rrumbullakëta Në shumicën e shtëpive dritaret janë katrore, drejtkëndëshe por mund të jenë edhe trekëndore. I njëjti rregull është
Procedura të reja për lejet kur rregullon çatinë, fasadat, dritaret Çdo subjekt, i cili kërkon të pajiset me leje apo të paraqesë deklaratë paraprake për kryerje punimesh, është i detyruar
Zbulohet arsyeja pse dritaret në aeroplane janë të rrumbullakëta Në shumicën e shtëpive dritaret janë katrore, drejtkëndëshe por mund të jenë edhe trekëndore. I njëjti rregull është
Tensione në fushatë, sulmohet shtabi i LSDM-së në Butel (FOTO LAJM) Shtabi zgjedhor i LSDM-së në Butel mbrëm është thyer nga disa persona të panjohur, njoftuan sot nga partia. Sipas inf
Ky veprim që bëni sapo hyni në makinë ju rrezikon seriozisht jetën A e dini se klima mund të shkaktojë probleme serioze në shëndet? Shumica nga ne kërkojmë një hije kur e parkojmë vetu
Zbulohet arsyeja pse dritaret në aeroplane janë të rrumbullakëta Në shumicën e shtëpive dritaret janë katrore, drejtkëndëshe por mund të jenë edhe trekëndore. I njëjti rregull është
Policia vonohet 40 minuta, njerëzit dalin nga dritaret e autobusit Një denoncim për vjedhje celulari në Tiranë ka bllokuar jo për pak por për gati 40 minuta pasagjerët në një autobus të I
Qytetarët e Prishtinës të mbyllin dritaret e shtëpive sot , kjo është arsyeja Sot, më 6 qershor, fillon dezinsektimi hapësinor faza e tretë në Komunën e Prishtinës. Kjo ditë është zgjedhur pas t
Shqiptari rrëfen tmerrin në Londër: Njerëzit vareshin me çarçaf Zjarri masiv që përfshiu kullën rezidenciale “Grenfell” ku banonin gati 600 persona ka tronditur botën. Ndërkohë fla
"Si në 11 shtator", njerëzit hidhen nga dritarja për ti shpëtuar flakëve Ngjarja e rëndë që ka ndodhur në Londër në mesnatë ka tronditur mbarë opinion publik duke e theksuar si e ngjashme me ng
KUJDES! Mos e bëni këtë kur jeni në makinë sepse mund të humbisni jetën Shumica nga ne kërkojmë një hije kur e parkojmë makinën. Gjatë kohës kur makina gjendet nën hije makina mund të grumbull
Zbulohet shtëpia shqiptare në 100 denarë (FOTO LAJM) Ndërkohë që në Maqedoni po vazhdon që Platforma Shqiptare për vendosjen e gjuhës shqip si gjuhë zyrtare, "Tetova sot" ka
E moshuara sfidon vdekjen për të larë dritaret Mo Kam Tai është një 76 vjeçare e cila është fotografuar teksa shihet duke pastruar xhamat katin e pestë e një ndërtese.
Zbulim/ Dritaret që pastrohen vetë Xhami i quajtur SunClean, i prodhuar nga firma amerikane PPG i është afruar shumë. Ky lloj xhami ka një veshje prej t
A e dini pse dritaret e aeroplanëve janë gjithmonë në formë rrethi? Dritaret, në shumicën e shtëpive janë këndore, kryesisht drejtkëndëshe, katrore e trekëndëshe. I njëjti model është
Thyhen dritaret e Ministrisë së Drejtësisë në Shkup (VIDEO) Protestuesit e Revolucionit Laraman gjatë protestës së djeshme kanë ardhur nga Qeveria te Ministria e Drejtësisë, ku me