999 rezultate për

drinit

Shoqja e Drinit i heq Arjola Shehun nga Instagrami? Gazetarët sqarohen LIVE (FOTO&VIDEO) Një nga historitë që dëgjohet më shpesh ditët e sotme, gati gati si një përrallë e kohëve moderne, është momenti kur një
Nuk mungoi as në Oscar 2020, Valdrin Sahiti "vesh" një tjetër sukses ndërkombëtar (FOTO LAJM) Të gjithë mezi e kanë pritur ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Oscars 2020”. Ashtu si ndodh gjithmonë, një rëndësi e veça
Bie në ujërat e Drinit të Bardhë, vdes 10 vjeçari Një fëmijë nga fshati Kramovik është gjetur i vdekur sot në ujërat e Drinit të Bardhë. Njoftimin e ka bërë kryetari i
Futet për tu larë në ujin e ftohtë të Drinit, gjen vdekjen 50 vjeçari Një 50-vjeçar ka humbur jetën në ujërat e akullt të Drinit. Përsoni në fjalë raportohet se është hedhur vetë nga ura
Veseli i përgjigjet akuzave për vrasjen e Komandant Drinit Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur për akuzat që janë thënë ndaj tij e Hashim Thaçit, lidhur me vrasj
Niveli i Drinit të Zi tre herë më i ulët Nga mesatarja për gushtin niveli i Drinit të Zi ka rënë për tri herë Tre herë më e ulët nga mesatarja për gushtin është
Importi i energjisë, KESH bën gati 22.4 mln euro Importet e energjisë në gusht do të mbulohen nga Korporata Elektroenergjitike shqiptare, e cila do të përdorë paratë e B
Pas dy martesash të dështuara të nënës, djali vë në provë njerkun e rradhës… Jo vetëm prindërit i kushtojnë kujdes fëmijëve, por ndonjëherë këta të fundit kur rriten i mbrojnë prindërit e tyre sido
Berisha: Kaskada e Drinit tregtohet sikur të jetë pronë private e Gjiknurit Në një bashkëbisedim me gazetarët, ish-kryeministri Berisha akuzoi Ministrin e Energjitikës, Damian Gjiknuri, për një af
Ulen prurjet në kaskadën e Drinit, rriten në Vaun e Dejës dhe Koman Vijojnë shkarkimet nga Hidrocentarali i Fierzës, por krahasuar me një ditë nga 3 hidrocentralet e kaskadës së Drinit ka
Ripyllëzohet shëtitorja e bregut të Drinit në Lezhe (FOTO-LAJM) "Sapo inauguruam nisjen e projektit Rehabilitimi dhe Ripyllezimi i Shetitores se Bregut te Drinit, Lezhe." Kështu shk
Në Pejë u festua "Dita e Drinit" Në Pejë është mbajtur për herë të parë dita kushtuar lumit Drin. Në këtë komunë janë mbajtur aktivitete vetëdijësuese pë
Thatësira, "alarm" në kaskadën e Drinit Situata hidrike në vend paraqitet alarmante nga mungesa e reshjeve të shiut dhe thatësirës përtej normales të vërejtur k
Mbytet 23 vjeçari në ujërat e Drinit të Zi (FOTO-LAJM) Sot në ujrat e Drinit të Zi në Strugë është mbytur një shqiptar nga fshati Pllasnicë i komunës Kërçovë. 23 vjeçari me i
Makina bie në liqen, shpëton familja nga Kosova Shpëtojnë për mrekulli pjesëtarët e një familjeje nga Kosova pasi gjatë ushëtimit në autostradën Kalimash-Kukës makina e
Dëmtohet busti i rilindasit Dervish Hima në Strugë Busti i patriotit rilindas strugan Dervish Hima, i vendosur në anën e djathtë të rrjedhës së Drinit të Zi në Strugë ësht
Holandezët lahen në ujërat e Drinit të Zi (FOTO-LAJM) Sezoni i larjes në Strugë ka marrë startin nga një grup turistësh holandezë, të cilët janë grumbulluar përreth Drinit të
Fierza, thatësira shteron Liqenin Thatësira e tejzgjatur dhe temperaturat e larta kanë ndikuar dukshëm në reduktimin e prurjeve në lumenjtë e vendit e sid
Strugë, kafshë të ngordhura në shëtitore Përderisa një pjesë e punëtorëve të ndërmarrjes për mirëmbajtjen e higjenës "Komunallno" në Strugë janë në grevë, e nga
Reshjet e shiut, rritet niveli i ujit në hidrocentrale Rreshjet e ditëve të fundit që kanë përshirë vendin kanë përmirësuar situatën në hidrocentralet e kaskadës së Drinit, ed