999 rezultate për

drejtuar

Ekstradohet autori, si u qëllua Nard Policia duke drejtuar makinën Nard Polia u qëllua teksa ecte me makinë më datë 20 mars në Shkodër, ndërsa shkaku që çoi autorët të kryenin atë krim nu
Historiani zvicerjan: Shqiptarët kanë drejtuar botën që nga Mesjeta, Evropa i la qëllimisht mënjanë Dr. Aleksandre Lambert, historian, drejtor akademik i “School of International Training” në Gjenevë, është autor i disa
Si të zbardhim dhëmbët pa iu drejtuar dentistit Një buzëqeshje e bukur me dhëmbë shndritës është ëndrra e shumë personave. Para se të shkoni tek dentisti për zbardhjen
Lopetegui shpreh dëshirën për të drejtuar Chelsea Ish-trajneri i Real Madridit, Julen Lopetegui, dëshiron ta marrë drejtimin e skuadrës së Chelseat, nëse Maurizio Sarrit
Pas dy letrave të Ramës, vjen përgjigjia e Bashës drejtuar qytetarëve Pas dy letrave publike të njëpasnjëshmë drejtuar nga Kryeministri, Edi Rama, Basha ka vendosur të japë një përgjigje.
Si të hiqni njollat e stilolapsit pa iu drejtuar pastrimit kimik Njollat e rrobave janë gjithmonë të vështira për tu hequr. Ato që e vuajnë ë tepër këtë pjesë janë nënat të cilat duhet
Capello zgjedh formacionin më të mirë që ka drejtuar (FOTO LAJM) Fabio Capello është një nga trajnerët më të respektuar në historinë e futbollit dhe formacioni më i mirë i tij është plo
Valverde i bindur: Xavi është i denjë për të drejtuar Barcelonën Ernesto Valverde është i bindur se Xavi Hernadez është i denjë për të drejtuar si trajner Barcelonën. Xavi konfirmoi
Zbardhet letra e Kadri Veselit drejtuar Kongresit Amerikan (DOKUMENT) Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i ka dërguar letër Kongresit Amerikan për krimet dhe gjenocidin që Serbia k
Do largoheni nga Kombëtarja shqiptare për të drejtuar Romën? Përgjigjet Panucci Christian Panucci është shfaqur në një konferencë për mediat para dy ndeshjeve të kombëtares të vlefshme për eleminatore
Qeshni me lot, mësoni pse gishtat janë drejtuar nga Pacolli Behgjet Pacolli përveç si presidenti i AKR-së, njihet edhe si shqiptari më i krimbur në para. Pasuria e tij është marram
Kjo është kërkesa unike e Perez drejtuar Tottit Mbrëmjen e djeshme janë ndarë edhe 8 gurpet e Champions Leagues, ku grupi G, ka përballur përsëri Real Madridin e Romën,
Dy emrat e mundshëm për të drejtuar Spanjën Pas shkarkimit të trajneri të Julien Lopetegui, kombëtarja e Spanjës tashmë ka mbetur pa drejtues vetëm një ditë larg ha
Fjalët e Iniestas drejtuar Messit kur la fushën Andres Iniesta u zëvendësua në minutën e 75-të në El Clasicon kundër Realit, duke i lënë vendin Paulinhos. Duke u lar
Policia do të ulë nivelin e ujit duke e drejtuar në disa fshatra, ka një apel për banorët Policia e Kosovës me anë të një komunikate pvr media ka njoftuar se do të ulë nivelin e lumit lepenc duke e drejtuar në
Ky është formacioni më i mirë i Arsenalit të drejtuar nga Wenger Pas 22 vitesh, Arsenali ka konfirmuar se Ëengeri do të largohet nga “Topçinjtë” në fund të sezonit. Formacioni histor
Buffon nuk pendohet për komentet drejtuar arbitrit Michale Oliver Kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka mbrojtur komentet që bëri në mesjavë në drejtim të arbitrit Michale Oliver,
“Messi ka një pistoletë të drejtuar në kokën e tij që quhet Kupa e Botës" “Messi ka një pistoletë të drejtuar në kokën e tij që quhet Kupa e Botës dhe nëse nuk e fiton, do të qëllohet dhe do të
Këto janë kushtet e Menduh Thaçit drejtuar Zaevit Nga burime partiake të strukturave të larta brenda PDSH-së, mësohet se bisedimet mes dy partive kanë filluar intenzivish
Alonso shpreh publikisht dëshirën për të drejtuar këtë klub Xabi Alonson ka shprehur haptas vullnetin e tij që të bëhet trajner i Real Socidedadit, aty ku e filloi karrierën e tij