999 rezultate për

drejtoria

Jepni shtëpi dhe dhoma me qira, ja sa tatim do të paguani Ata që japin dhoma apo apartamente me qira gjatë sezonit turistik duhet të bëjnë vetëdeklarimin dhe të paguajnë tatimin
Ky është italiani që do të zëvendësojë Romana Vlahutinin (FOTO LAJM) BE do të përfaqësohet në Tiranë përmes një diplomati italian. Ai është Luigi Soreca, një zyrtar i rëndësishëm i Komi
Si në qeveri edhe në komunë nuk ngopen me pozita, shtohen edhe tre drejtorë Kryetari Shpend Ahmeti ka marrë vendim sot që Komunës së Prishtinës t'i shtohen edhe tri Drejtori tjera. Nuk dihet se
Tension tek Drejtoria e Policisë, protestuesit kanë një thirrje për policët Vazhdon për të tretë ditë protesta e familjarëve të personave të ndaluar pas protestës në Kalimash. Që prej orëve të par
Do të dënohen apo jo? Familjarët bllokojnë rrugën tek Drejtoria e Policisë së Tiranës Ditën e sotme pritet që 23 protestuesit e Rrugës së Kombit të dalin para gjykatës për të mësuar masën e sigurisë. Pro
Vdekja e 37-vjeçarit në burgun 313, reagon Drejtoria e Burgjeve Menjëherë pas vdekjes së ndodhur në burgun 313 në Tiranë ku humbi jetën një 37 vjeçar, ka reaguar Drejtoria e Burgjeve.
Reagon Drejtoria e Doganave: Nga kush u ndërmor operacioni për kokainën Drejtoria e Doganave ka reaguar publikisht pas kapjes së 613 kg kokainë në Maminas. "Administrata Doganore në vijimës
Qeveria emëron drejtorë nga radhët e BDI-së, ja kush janë Qeveria e Republikës së Maqedonisë ditën e djeshme në mbledhjen e saj të 56-të, emëroi Drejtorë dhe Zëvendës drejtorë në
Komuna insiston që të mbledhë taksat, ja si mund t'i paguani mbeturinat Në kuadër të reformës për menaxhimin e mbeturinave, Komuna e Prishtinës ka filluar ta bëjë edhe faturimin për këtë shërb
Drejtoria e SHSKUK-së kërkon hetime nga Policia mbi shkeljet në QKUK Zyra e drejtorit të përgjithshëm e Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, ka njoftuar opinionin se ushtru
Vettingu në Burgje, zbulohen 130 gardianë me dënime penale Pas një inspektimi të bërë nga ministria e Drejtësisë dhe Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve rezulton se rreth 130 puno
Dalin pamjet e super aksionit të policisë në lokalet e natës (VIDEO) Mbështetur në Urdhëresës të lëshuar nga organet e drejtësisë, më 27.01.2018, rreth orës 22:00, Policia e Kosovës, konkre
Zbulohet super skandali në burgje Një skandal i madh ka dalë sëfundmi në dritë në lidhje me punonjësit e policisë për burgjet në vend. Mësohet se 150 v
Harruan ngrohësen ndezur, digjet Drejtoria e Shëndetit Publik Kati i dytë i Drejtorisë së Shëndetit Publik në Librazhd është përfshirë nga flakët. Nga raportimet e para mësohet se
Skandal në Pogradec, ndihma sociale nuk ndahet prej dy muajsh Përfituesit e ndihmës ekonomike në Pogradec jan në pritje të ndarjes së atë pak ndihme ekonomike që jepet nga shteti shq
Teuta Arifi ndërron udhëheqësit e sektorëve, ja emrat Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi në katër vitet e ardhshëm do të punojë me këta udhëheqës sektorësh. Siç
Teuta Arifi i ndërron udhëheqësit e sektorëve, ja emrat Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi në katër vitet e ardhshëm do të punojë me këta udhëheqës sektorësh. Siç
Shkarkohen 11 drejtorë të OSHEE-së, Çela hap konkursin për punë Kreu i OSHEE, Adrian Çela ka lajmëruar se janë shkarkuar 11 drejtorët rajonalë, dhe se është hapur gara për 11 drejtorë
Fshesa në administratë, zbulohen drejtoritë që shkrihen dhe ato që shpëtojnë Fshesa ndaj parazitëve, grabitqarëve dhe listave partiake në zyrat e shtetit shqiptar është shpallur prioritet kryesor n
Policia rrethon Elbasanin Qyteti i Elbasanit këtë pasdite po kalon moment tensioni si pasojë e disa incidenteve që kanë ndodhur mes grupeve të arm