999 rezultate për

drejtimit

Lajm i mirë! Miratohet marrëveshja për njohjen e patentave me Shqipërinë Komisioni i Përhershëm për Prodhim dhe Tregti në Parlamentin grek miratoi të mërkurën Projektligjin e Ministrisë greke t
Lajm i mirë! Ky shtet i rëndësishëm europian njeh patentat shqiptare Një tjetër shtet europian njeh lejet e drejtimit shqiptare duke lehtësuar kështu procedurat për shoferët. Bëhet fjalë
Dështon marrëveshja me Italinë për patentat (FOTO LAJM) Marrëveshja e qeverisë shqiptare me atë italiane për njohjen e lejeve të drejtimit duket se do të mbetet vetëm në letra.
Italia njeh patentat shqiptare Duke filluar nga data 8 shtator 2019, të gjithë shqiptarët që udhëtojnë në drejtim të Italisë nuk do të kenë nevojë të p
Përdori celularin gjatë drejtimit të makinës, këto janë pasojat (VIDEO) Përdorimi i celularit në drejtimin e makinës është një nga burimet më të shpeshta të aksidenteve rrugore. Një aksiden
Rritet numri i aksidenteve, ndryshon testi i praktikës për patentën CCdo ditë, persona të rinj i drejtohen qendrave të autoshkollës në mënyrë për të marrë lejen e drejtimit. E ndarë në pje
Dy adoleshentë në Vlorë i vjedhin gjermanit 50 euro, një 20-vjeçar përmbys makinën gjatë drejtimit Dy adoleshentë, me iniciale I.T, D.M, përkatësisht 14 dhe 17 vjeç mësohet se i kanë marrë me forcë një shtetasi gjerman
Cunami i historisë! Berisha bën njoftimin e rendësishëm për sot Opozita do të zhvillojë protestën e radhës sot në orën 19:00 duke njoftuar një pjesëmarrje të madhe të atyre që duan lar
Këto janë shtetet ku mund të lëvizni me patentë shqiptare Ministri në Detyrë i Punëve të Jashtme thotë se janë shtuar vendet ku njihen patentat shqiptare. Në një postim në Facebo
Gjermania do të njohë patentat e Kosovës Gjermania do të njoh patentat e lëshuara nga Kosova dhe Shqipëria. Emigrantët shqiptarë në këtë vend kanë kohë që pr
Tapë në timon, shoferi i autobusit në Tiranë rrezikon jetën e 95 pasagjerëve Një shofer është kapur i pirë gjatë drejtimit të autobusit urban të linjës Institut-Tiranë duke rrezikuar jetën e 95 pas
Dy skifterët e Ramës Dy të ikurit me bujë nga kabineti Rama janë edhe Lindita Nikolla dhe Fatmir Xhafaj. Nikolla ndejti pesë vite në krye
Tani, shoferët shqiptarë mund të udhëtojnë me të njëjtat patenta në Greqi Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka zbardhur marrëveshjen e nënshkruar mes Shqipërisë dhe Gre
Procedurat për njohjen e patentave në Greqi, rinovimi për 10 minuta Kreu i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor Arben Isaraj ka shpejtuar dje procedurën që duhet
Policia vendos 3 mijë gjoba në Gjilan Përmes një komunikate për media Policia e Kosovës në rajonin e Gjilanit ka konfirmuar se në muajin korrik ka shqiptar af
Aksioni i policisë rrugore në Durrës, 14 drejtues mjetesh në pranga Aksioni i policisë rrugore është përqendruar këtë fundjavë në qytetin e Durrësit dhe në rrugët që lidhin këtë qytet me z
E bujshme/ ish-trajneri i Lushnjës pranë drejtimit të Argjentinës Argjentina u eliminua nga Franca në fazën e 1/8 të Botërorit dhe në këtë skuadër kanë nisur polemikat duke u munduar të
Kujdes, trefishohen gjobat për celularin në timon Përdorimi i celularit gjatë drejtimit të mjetit mbetet një ndër shkaqet kryesore të aksidenteve, edhe me pasoja të rënda
35 shoferë të penalizuar për dy orë, kujdes kur kaloni me makinë nëpër kryqëzime Policia rrugore ka ndërrmarë një tjetër aksion në rrugët e Tiranës, kryesisht nëpër kryqëzime, për të ndëshkuar shoferët
Lajm i mirë: Ky shtet i Europës njeh patentat shqiptare Autoritetet belge kanë konfirmuar njohjen e lejeve të drejtimit të lëshuara nga autoritetet shqiptare. Pra, nëse një