999 rezultate për

drejtimi

Dorëhiqet drejtori i pestë i Kadastrës në Vlorë brenda pak muajsh Ditën e sotme është dorëhequr Bilbil Aliaj nga drejtimi i Kadastrës së Vlorës. Aliaj u emërua në detyrë në 4 shkurt 2
Ilda Bejleri krah Ardit Gjebreas, çfarë fshihet pas kësaj fotoje (FOTO LAJM) Muajt që lamë pas e pamë bukuroshen e programeve sportive, Ilda Bejleri nën drejtimin e ‘Procesi Sportiv’ krah Edi Manus
Trajneri i njohur kërkon të marrë drejtimin e Milanit Ka raporte që ish mesfushori Mark van Bommel po kërkon të marrë drejtimin e Milanit. 43 vjeçari holandet është aktual
Hasi i gatshëm të marrë drejtimin e Kosovës Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi, nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një të ardhme të marrë drejtimin
Një shqiptar merr drejtimin e klubit më të suksesshëm në Zvicër Shqiprim Berisha është “njeriu i fortë” i ri te klubi që mbanë rekordin për tituj të kampionit në Zvicër. Kështu ka s
Xavi tregon se cili do të ishte ndryshimi i parë në skuadër, nëse do të merrte drejtimin sot Xavi Hernandez është rikthyer për të komentuar lidhur me mundësinë e tij që të drejtojë Barcelonën. Ikona spanjolle e
Vetëm 10 minuta pasi mori patentën, "fluturon" në lumë Dhënia e patentës për shofer nuk është e lehtë, shumë nxënës dështojnë në provimin praktik pothuajse çdo vit. Ky do të q
Walter Zenga merr drejtimin e skuadrës së Serie A, zëvendëson Maran Ndryshim në pankinë te Cagliari. Pasi ka shkarkuar trajnerin Rolando Maran, skuadra sarde ka zgjedhur edhe teknikun e ri
Ndryshime të mëdha në Kodin Rrugor, ashpërsohen gjobat për alkolin e celularin në timon Policia e Shtetit publikoi sot ndryshimet në Kodin Rrugor, të cilat parashikojnë ashpërsimin e masave për drejtuesit e m
E konfirmon vetë Allegri, në shtator kthehet në drejtimin e një skuadre Që nga largimi nga stolit i Juventusit në fund të sezonit të kaluar, Masimiliano Alegri është i papunë dhe vazhdon të sh
Dhunë në familje dhe pa leje drejtimi, arrestohen 5 persona në Tiranë Policia e Tiranës gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar 5 persona për vepra penale të ndryshme. Specialistët për Heti
Tre emrat që synojnë drejtimin e Universitetit të Tiranës Ashtu siç urdhëroi ministrja e Arsimit në nisjen e procesit zgjedhor për drejtuesit në universitete, fiks dy muaj përpar
Kontroll "i hekurt" i rrugores: Pezullohen 600 leje drejtimi, qindra masa të tjera administrative Policia Rrugore ka njoftuar se nga data 1-10 shkurt në të gjithë vendin,ka qenë e angazhuar në përmbushje të prioritetit
ZYRTARE/ De Biaggo merr drejtimin e skuadrës së Serie A Pas shkarkimit të Leonardo Semplici Spal ka emwruar menjwherw trajnerin e ri, Luigi Di Biagio. Semplici ishte nw stol
Rama prezanton prioritetet e Shqipërisë nën drejtimin e OSBE-së Kryeministri Rama prezantoi prioritetet e Shqipërisë nën drejtimin e OSBE-së në Këshillin e Sigurimit. Në fjalën e ti
"Tapë" në timon e me shpejtësi skëterrë: Arrestohen 37 shoferë, pezullohen me qindra leje drejtimi (VIDEO) Policia rrugore në Tiranë vijon kontrollin e automjeteve. Gjatë tre ditëve të kësaj jave janë arrestuar 37 drejtues mjet
Rrugorja me "dorë të hekurt": Pezullohen të tjera leje drejtimi, procedohen shoferët (VIDEO) Rrugorët e kryeqytetit, duke konsideruar ankesat dhe shqetësimet e qytetarëve, kanë vijuar kontrollet policore dhe verif
Vuçiç mund të kishte fatin e Kobe Bryant, helikopteri i tij shfaq probleme në ajër (VIDEO) Aleksandër Vuçiç, presidenti i Serbisë sot për pak sa nuk është përfshirë në një incident ajror. Helikopteri me të ci
Tapë në timon, pa leje drejtimi dhe me tentativë për korrupsion: Ndalohen 6 shoferë (VIDEO) Rrugorët e kryeqytetit arrestojnë një tjetër drejtues mjeti për mitëdhënie. Në pranga dhe një drejtues mjeti, për aks
"Rrugorja" nuk ndalet, pezullohen me qindra leje drejtimi (VIDEO) Gjatë kësaj jave, vetëm për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor janë denoncuar nga qytetarët 546 raste, për drej