E FUNDIT/ Milani nuk i ndahet kreut, triumfon pastër ndaj Veronës (VIDEO)
999 rezultate për

drejtesise

U arrestua dje, Gjykata e Lartë e Drejtësisë: Bartomeu lirohet me kusht Ish presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu dhe ish këshilluesi i tij, Jaume Masferrer janë liruar me kusht pasi k
Dvorani u cilësua si ithtar i drejtësisë, Meta reagon ashpër: Kurrë! Deklarata e DASH për Ardian Dvoranin duke e konsideruar si një ithtar të reformimit të drejtësisë ka bërë bujë në Shqipë
Malaj përjashtohet nga sistemi i drejtësisë për 15 vjet Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e shkallës së parë të vettingut për gjyqtarin Alaudin Malaj. Kë
Ish-gjyqtarja e Gjykatës së Lartë përjashtohet nga sistemi i drejtësisë Ish-gjyqtarja Eveliina Qirjako do të mbesë përfundimisht jashtë sistemit të drejtësisë. Shkallë më e lartë e procesit të
Rama paralajmërim gjyqtarëve dhe prokurorëve të 21 Janarit: Vettingu nuk mjafton Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar ndëshkim për të gjithë prokurorët dhe gjyqtarët që nuk kanë dhënë drejtësi derimë
"Dëshmorë të Atdheut", Rama tregon vendimin e qeverisë për 4 protestuesit e vrarë në 21 janar Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një fjalim në homazh të 4 viktimave të 21 janarit ku ka deklaruar se ata do të nderohen
Akuzoi KPK-në, shkarkohet nga detyra prokurori i Apelit Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka shkarkuar nga detyra prokurorin e Apelit të Vlorës Pelivan Malaj. Sipas KPK-së, s
I dha lirinë të dënuarit përjetë, KLGJ shtyn vendimin për Enkeleda Hoxhën Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shtyrë shqyrtimin mbi kërkesën e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë për shkarkimin e gjyqta
Lihet në fuqi vendimi i KPK-së për ish-gjyqtarin dhe anëtarin e KLD-së KPA ka lënë në fuqi vendimin e KPK për ish-gjyqtarin e Apelit të Tiranës Astrit Haxhialushi. KPK kishte vendosur në muaj
I doli kundër Juventusit, dënohet gjyqtari i ndeshjes Federico La Penna pritet të ndëshkohet për gjykimin e tij për ndeshjen mes Juventusit dhe Fiorentinës. Gjyqtari La Pe
Dha dorëheqjen para se t'i ushtrohej Vettingut, Bendo mbetet jashtë drejtësisë për 15 vite olegji i Posaçëm i Apelimit vendosi sot që të lerë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për përjasht
Kurti nuk mund të kandidojë për deputet, reagon Instituti i Drejtësisë Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) ka thënë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese ua pamundëson Albin
Theu fashën e orarit, gjobitet ministri i Drejtësisë Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Selim Selimi, është gjobitur pasi është kapur duke lëvizur jashtë orarit të përcaktuar
"Mjaft më me vrasje", Dom Gjergj Meta: Sistemi i drejtësisë ende larg atij të një vendi europian Ipeshkvi i Dioqezës së Rrëshenit, Dom Gjergj Meta ka reaguar pas përgjakjes së Rrëshenit me vrasjen e Anton Kelit mbrëmj
U ndalua nga policia, Ministria e Drejtësisë merr masa ndaj "shefes" në Kurbin Pas ndalimit nga policia drejtueses së zyrës së Shërbimit të Provës në Kurbin, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka
Liroi "Gjeneralin" e dënuar me burg të përjetshëm, shkarkohet Markelian Kuqo Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin Markelian Kuqo. Gyqtari Kuqo liroi nga burgu Gert Gjinara
"I tmerrshmi i Dibrës": Kush është i penduari i drejtësisë, Luftar Reçi Luftar Reçi, i njohur edhe si i ‘tmerrshmi i Dibrës’ është personi që me dëshmitë e tij ka bërë që të rihapen dosjet e b
PD për skandalin e tenderave: Rama hesht, nuk do i shpëtojë drejtësisë Ish-deputetja e PD-së Orjola Pampuri ka denoncuar një tjetër tender të dhënë nga qeveria, ku sipas saj është dhënë me 3-
Nuk justifikoi milionat, shkarkohet nga detyra gjyqtari i Shkodrës Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra gjyqtarin e Shkodrës Albano Çepele. Ky vendim erdhi pas munges
Akuzohet nga Rama se punoi kundër UÇK-së, Basha tregon rolin e tij në Kosovë Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sqaroi detyrat që ai ka mbajtur gjatë angazhimit të tij në Kosovë. Basha tha