999 rezultate për

drejtesine

Pas dënimit me burg reagon Thaçi, a do të mbështesin Pendarovskin? Dënimin prej tre vjet e dy muaj burg për rastin “Titanik 2” kreu i PDSH-së Menduh Thaçi e ka quajtur padrejtësi dhe jo d
Ky është arbitri që do të vendos drejtësinë në El Clasico Federata Spanjolle e Futbollit, ka njoftuar se do të ndërrohet arbitri kryesor, që do të gjykojë ndeshjen mes Realit dhe
Prindër në moshën 12-vjeçare, çifti minoren mund të përballet me drejtësinë Një vazjë vetëm 12-vjeçre në Perth të Australisë perëndimore është bërë nënë duke shokuar opinionin publik. 12 vjeça
Xhafaj: Shpresoj që gjyqtarët të tregojnë përgjegjshmëri për zgjedhjen e anëtarëve të KLGJ Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj si ish-kryetar i Komisionit që hartoi Reformën në Drejtësi, ka thënë se përzgjed
Nga përdhunimet te trafiku i drogës, akuzat tronditëse ndaj VIP-ave shqiptarë Artistët shqiptarë krahas famës dhe arritjeve në art, kanë pasur problemet e tyre me ligjin dhe drejtësinë. Më posht
Shqipëria do luaj ndaj Skocisë, ky është arbitri që do të vendos drejtësinë 3 ditë para ndeshjes me Skocinë në “Loro Boriçi”, si ndeshja e fundit në Ligën e Kombeve, UEFA ka bërë të ditur edhe emr
Që nga përdhunimet te trafiku i drogës, VIP-at që patën problem me ligjin Artistët shqiptarë krahas famës dhe arritjeve në art, kanë pasur problemet e tyre me ligjin dhe drejtësinë. Më posht
Atentat me një të vdekur në ish-Bllok, plagoset dhe Vis Martini (VIDEO) Një i vrarë dhe 2 të plagosur. Ky është bilanci i një ngjarje të rëndë sot në ish-Bllok të Tiranës. Ngjarja ka ndo
Trump pastron drejtësinë Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar largime nga administrata e drejtësisë, duke u shprehur se do të pastro
Pas Ronaldos dhe Messi, një tjetër yll i La Liga-s ka probleme me drejtësinë Në Spanjë vazhdojnë “të shpërthejnë” çështjet e shmangies së taksave nga futbollistët. Pak kohë më parë ishte Mesi ai
Ky është arbitri që do të vendos drejtësinë në ndeshjen, Shqipëri - Izrael Shqipëri-Izrael do të gjykohet nga arbitri i mirënjohur Viktor Kasai. Hungarezi do të ketë si ndihmës 2 bashkëpatriotët
Edhe Haliti godet drejtësinë, thotë se nuk dinë ta zgjidhin çështjen e listave Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, nuk beson se drejtësia mund ta zgjidhë problemin e listave të veteranë
Sot protestohet për drejtësinë kundër Lumezit Lidhjet mes politikës dhe Prokurorisë së Shtetit i ka shpërfaqur debati i nxitur pas dorëheqjes së prokurorit Elez Blaka
Ky është arbitri që do të vendos drejtësinë në finalen e Superkupës së Evropës Arbitri polak Szymon Marciniak do të ndaj drejtësinë mes Real Madridit dhe Atletico Madrid në finalen e Superkupës së Ev
Avokati i Haxhias kërcënon Berishën: Do bëjmë drejtësi! Ditën e sotme gjykata e Tiranës ka pranuar kërkesën e ish-truprojës së Sali Berishës, Izet Haxhia për t'u rigjykuar, duk
Nga vrasës në të penduar, çfarë parashikon marrëveshja e Shallarit me drejtësinë Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar sot aktmarrëveshjen e prokurorisë me vrasësin e komisar Artan Cukut, Mikel Shallar
Zbardhen fjalët e Tahirit para gjykatës, shtëpia i duket burg Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është përballur sot me drejtësinë për masën e arrestit. Të shtunën Gjykata vendos
Nuk deklaroi problemet me drejtësinë në Itali, në shqyrtim deputeti i LSi-së Duket se një nga ish-deputetët e LSI do të përballet njëherë me ligjin pas akuzave për falsifikim të formularëve. Gjy
"Ditë e zezë për drejtësinë", ministrja e Ramës shpërthen ndaj KLD Ditën e djeshme KLD ka rrëzuar kërkesën e ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, për shkarkimin e tre gjyqtarëve, Petra
Ky është arbitri që do të vendosë drejtësinë në supersfidën Real Madrid-Liverpool Arbitri Milorad Mazic do të gjykojë finalen e Champions Leagues në Kiev më 26 maj. Komiteti i Referimit i organit qev