999 rezultate për

drejtesi

Kurti e Osmani në Reçak: S’mund të ketë paqe pa drejtësi Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, nga Reçaku, kanë t
Akuzoi KPK-në, shkarkohet nga detyra prokurori i Apelit Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka shkarkuar nga detyra prokurorin e Apelit të Vlorës Pelivan Malaj. Sipas KPK-së, s
30 mln € koncension për konteinerët në Durrës, Xhaferraj: Do të përballen me drejtësinë Kreu i PD në Durrës, Ferdinand Xhaferraj ka folur për mediat në lidhej me koncesionin 30 milionë euro që qeveria ia ka d
I dha lirinë të dënuarit përjetë, KLGJ shtyn vendimin për Enkeleda Hoxhën Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shtyrë shqyrtimin mbi kërkesën e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë për shkarkimin e gjyqta
Gjykata britanike ndalon ekstradimin e Assange, themeluesi i WikiLeaks nuk do të përballet me drejtësinë amerikane Themeluesi i WikiLeaks Julian Assange nuk mund të ekstradohet legalisht në Shtetet e Bashkuara për t’u përballur me akuz
Mourinho sulmon Premier League: Nisi shtrembër që në fillim, ka shumë padrejtësi Pas sulmit jo shumë të maskuar disa ditë më parë përmes Instagram-it, JosE Mourinho është kthyer për të kritikuar ashpër
Lihet në fuqi vendimi i KPK-së për ish-gjyqtarin dhe anëtarin e KLD-së KPA ka lënë në fuqi vendimin e KPK për ish-gjyqtarin e Apelit të Tiranës Astrit Haxhialushi. KPK kishte vendosur në muaj
Soreca për Kushtetuesen: Arritje për Shqipërinë dhe Reformën në Drejtësi Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca, ka reaguar pas betimit të anëtarit të gjashtë të Gjykatës Kushtetuese Përpari
I doli kundër Juventusit, dënohet gjyqtari i ndeshjes Federico La Penna pritet të ndëshkohet për gjykimin e tij për ndeshjen mes Juventusit dhe Fiorentinës. Gjyqtari La Pe
Dha dorëheqjen para se t'i ushtrohej Vettingut, Bendo mbetet jashtë drejtësisë për 15 vite olegji i Posaçëm i Apelimit vendosi sot që të lerë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për përjasht
Kurti nuk mund të kandidojë për deputet, reagon Instituti i Drejtësisë Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) ka thënë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese ua pamundëson Albin
Theu fashën e orarit, gjobitet ministri i Drejtësisë Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Selim Selimi, është gjobitur pasi është kapur duke lëvizur jashtë orarit të përcaktuar
Ambasada amerikane për Gjykatën Kushtetuese: Reforma në Drejtësi nuk do të jetë e lehtë "Shtetet e Bashkuara do të vijojnë të mbështesin me forcë dëshirën e popullit shqiptar për një sistem drejtësie transpar
"Mjaft më me vrasje", Dom Gjergj Meta: Sistemi i drejtësisë ende larg atij të një vendi europian Ipeshkvi i Dioqezës së Rrëshenit, Dom Gjergj Meta ka reaguar pas përgjakjes së Rrëshenit me vrasjen e Anton Kelit mbrëmj
Vrasja e Klodian Rashës, reagon Albin Kurti: Protestat folën qartë! Albin Kurti, lideri i Vetëvendosje ka reaguar për vrasjen e 25 vjeçarit Klodian Rasha në Tiranë pak ditë më parë. Ai
U ndalua nga policia, Ministria e Drejtësisë merr masa ndaj "shefes" në Kurbin Pas ndalimit nga policia drejtueses së zyrës së Shërbimit të Provës në Kurbin, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka
Arrestohet në Tiranë 54 vjeçari i kërkuar nga drejtësia italiane Një 54-vjeçar është arrestuar në Tiranë me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Në bazë të informacioneve të siguruara në
"Nuk kërkoj mëshirë, por drejtësi", pas vendimit të qeverisë reagon babai i Klodian Rashës Babai i Klodianit, Qazim Rasha është përgjigjur për vendimin e qeverisë për t'i lidhur një pension, por duke e quajtur v
Kërkuan drejtësi për vrasjen e Klodianit, Gjykata e Durrësit liron të arrestuarit e ditës së premte Gjykata e Durrësit ka marrë vendim sot për të liruar të gjithë të arrestuarit e protestës së të premtes. Për të shtat
Drejtësi për Klodianin! Arrestohen 4 protestues, procedohen dhjetra të tjerë Katër persona janë arrestuar dhe 46 të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë, pasi protestuan për të pestën ditë radha