999 rezultate për

drejte

Të kushtojë sa të dojë! Vaksina kundër COVID-19 duhet të shpërndahet në mënyrë të drejtë vaksinaVendet perëndimore po përpiqen të vaksinojnë sa më shpejt popullsinë e tyre. Kjo mungesë e solidaritetit do të ke
Dvorani u cilësua si ithtar i drejtësisë, Meta reagon ashpër: Kurrë! Deklarata e DASH për Ardian Dvoranin duke e konsideruar si një ithtar të reformimit të drejtësisë ka bërë bujë në Shqipë
Malaj përjashtohet nga sistemi i drejtësisë për 15 vjet Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e shkallës së parë të vettingut për gjyqtarin Alaudin Malaj. Kë
Gravina për çështjen Suarez: Të hetohet edhe nga pikëpamja sportive "Kam lexuar atë që ishte shkruar në gazeta, Prokurori Federal kërkoi nga Zyra e Prokurorit Publik dokumentet . Sapo t'i
Albin Kurti: Nuk e shmangin dialogun me Serbinë, por një herë drejtësi e punësim Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se nuk i nënçmon bisedimet me Serbinë por nuk mund t’i shndërrojë at
Albin Kurti: Nuk i shmangim bisedimet me Serbinë, por së pari drejtësi e punësim! Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha në një intervistë me Zërin e Amerikës se nuk i nënçmon bisedimet me S
Babai i Santiago Malkos kërkon drejtësi: Pse policia nuk ka kapur autorët? Babai i ish-efektivit 27-vjecar Santiago Malko të vrarë në gusht të 2019 ka thënë sot para trupës gjykuese se lajmin e r
Kurti: S'kemi nevojë e as interes për ata që duhet të reformohen në opozitë (VIDEO) Kryetari I Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër, Albin Kurti, ka thënë se qytetarët u bënë bashkë dhe u
Zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë, me pjesëmarrjen më të lartë në 4 zgjedhjet e fundit Zgjedhjet e sotme për Kuvendin e Kosovës kanë shënuar daljen më masive të qytetarëve në katër palë zgjedhjet e fundit pa
Ish-gjyqtarja e Gjykatës së Lartë përjashtohet nga sistemi i drejtësisë Ish-gjyqtarja Eveliina Qirjako do të mbesë përfundimisht jashtë sistemit të drejtësisë. Shkallë më e lartë e procesit të
Yuri Kim telefonon kreun e SPAK: Reforma në Drejtësi s'do të jetë e lehtë Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me kreu e SPAK, Arben Krajën, pas arrestimeve të fun
Balla mesazh të koduar Bashës e Kryemadhit pas arrestimit të gjyqtares: Boll u takuat skutave! "Dua t’i them Lulit dhe Monikës mjaft takoheni skutave me ish-gjyqtarë e ish-prokurorë. Nuk ka asnje&#
Mos i bëni më kurrë! Këto ushqime nuk duhen kombinuar me njëra- tjetrën (FOTO LAJM) Të kesh një dietë të përshtatshme është shumë e rëndësishme për një jetë të shëndetshme. Zgjedhja e ushqimit të duhu
A do të kemi arrestime të peshqve të mëdhenj? Yuri Kim: Nuk bëj marifete! Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka deklaruar se Shqipëria po fillon të shohë rezultate në fushën e drejtësisë, edhe pse n
Rama reagon ashpër ndaj Metës: Ke të drejtë Ilir, boll e përdore Presidentin Kryeministri Rama dhe Presidenti Meta tashmë prej disa kohësh nuk i ndalin sulmet kundrejt njëri tjetrit dhe kështu ka n
Përgjimet italiane, Çela: Prokurorët kanë të drejtë të nisin hetime Kryeprokurori, Olsian Çela ka folur për përgjimet e mafies italiane “Ndrangehta”, tha se është detyrë e çdo prokurori q
Tifozët tani i japin të drejtë Solarit: Real Madrid duhet të bënte spastrime Pas eliminimit të Real Madrid nga Alcoyano në Copa del Rey, shumë tifozë rikujtuan menaxhimin e Santiago Solarit për dis
Rama paralajmërim gjyqtarëve dhe prokurorëve të 21 Janarit: Vettingu nuk mjafton Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar ndëshkim për të gjithë prokurorët dhe gjyqtarët që nuk kanë dhënë drejtësi derimë
"Dëshmorë të Atdheut", Rama tregon vendimin e qeverisë për 4 protestuesit e vrarë në 21 janar Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një fjalim në homazh të 4 viktimave të 21 janarit ku ka deklaruar se ata do të nderohen
Sela ka edhe një kërkesë për shqiptarët pa nënshtetësi Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, vlerëson se shteti duhet të sigurojë pensione për qytetarët e moshuar q