999 rezultate për

drejtat

Sela: Nuk ka dilemë se shqiptarët janë mbi 30% Regjistrimi në Maqedoninë e Veriut nuk mund të jetë operacion statistikore. Kështu tha kryetari i Aleancës për Shqiptarë
Komisionerja për të Drejtat e Njeriut "shuplakë" Policisë: Nuk ka reflektuar, vazhdon të përdorë forcën Mbrëmjen e djeshme janë vënë në pranga dhe janë dhunuar disa aktivistë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit të cilët prot
Protesta e tretë për Klodian Rashës, Yuri Kim biseda me Ramën, Bashën dhe Kryemadhin Ambasada amerikane në Tiranë e konsideron tragjedi vrasjen e Klodian Rashës nga një efektiv policie duke shprehur ngushë
Erdogan nuk ndalet, kërcënon sërish Greqinë: Respektoni të drejtat tona! Presidenti i Turk, Rexhep Taip Erdogan gjatë konferencës së mbajtur ditën e sotme ka paralajmëruar dhe kërcënuar Greqinë
Meta i kthehet ashpër Ramës: Situata është kritike në Shqipëri "Në rastin e Shqipërisë, situata është edhe më kritike se kudo tjetër, për shkak të një qeverisjeje të mbrapsht që nuk r
Eurodeputetët paralajmërojnë Ramën për dëbimin e gylenistëve: Nuk bëhet tregti me jetët e njerëzve Eurodeputetët Ramona Strugariu dhe Vlad Botoș kanë shpjeguar edhe njëherë qëndrimin e tyre në lidhje me ekstradimet
Naftëtarët e Ballshit protestojnë para Ministrisë së Infrastrukturës, përballen me kordonin policor Ata prej kohësh kërkojnë të drejtat e tyre, por duket se askush nuk denjon t'ju përgjigjet. Prandaj ditën e sotme pro
Meta: Shfaqet një gangster i rrethuar nga servilë që shantazhon opozitën dhe i mbyll gojën shtypit Presidenti Ilir Meta sot ka ndarë një shkrim për Ditën Europiane të kujtimit të viktimave të Stalinizmit dhe Nazizmit du
Takat dhe pasaporta nuk i lejoheshin, të drejtat që dikur grave i mohoheshin 1920-ta iu dha disa të drejta grave gjatë, siç është liria e votimit dhe e tokës, por shumë ligje dhe rregulla që duken
Pas kërcënimeve ndaj Greqisë, Turqia nis tërheqjen e anijeve luftarake nga Egjeu? Duket se Turqia ka vendosur të ndryshojë pozicionin e saj në Egje, përkundër retorikës së Rexhep Tajip Erdogan. Nga m
DASH: Qeveritë nuk duhet të përdorin pandeminë si shkas për shtypjen e njerëzve dhe ideve Departamenti Amerikan i Shtetit tha të hënën se Shtetet e Bashkuara mbështesin demokracinë, qeverisjen e mirë dhe të dre
Nuk mund të mbanin pasaportë dhe as taka të larta, të drejtat që i mohoheshin dikur grave 1920-ta iu dha disa të drejta grave gjatë, siç është liria e votimit dhe e tokës, por shumë ligje dhe rregulla që duken
Neziri: Unë sot kontribuoj 10%, ndërsa Lufta e UÇK-së në vitin 2001 i ka vulosur të drejtat e barabarta të shqiptarëve prej në Veles e deri në Karshiak Lufta e ndershme e UÇK-së në vitin 2001 e bëri kthesën e madhe te shqiptarët në Maqedoninë e Veriut. Maqedonia nga një s
Ekstradimi ndaj shtetasve turq Çelik e Simsek, OKB heton qeverinë shqiptare OKB ka marrë përsipër të hetojë qeverinë shqiptare për arrestimet dhe ekstradime të dyshuara të paligjshme ndaj shtetasv
A është mundësi nisja e protestave? Basha: Do t'a mbështesim me të gjitha format! "Opozita mbështet me të gjitha format e mënyrat protestat e qytetarëve për të kërkuar e fituar të drejtat e tyre e për t
Akuza të reja nga Amerika, Rusia dhe Katari i mohojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë akuzuar ditën e djeshme se Rusia dhe Katari kanë paguar ryshfet për të marrë të dre
Juve nënshkruan marrëveshje të re me Allianz, logo në stërvitje dhe shuma marramendëse që do fitojë Juventus ka njoftuar se ka arritur marrëveshje të re Allianz deri në vitin 2030 ku përfshihen të drejtat e emërtimit të
Vangjel Dule: Pa të drejtat e minoritetit, Shqipëria s’ka rrugë për në BE! "Herët a vonë respektimi i të drejtave të minoriteteve do të bëhet realitet se rrugë tjetër nuk ka" Vangjel Dule shpr
VOA flet me avokatin e Harun Çelik: Shteti shqiptar shkeli të drejtat e njeriut Në Shqipëri, një tjetër shtetas turk, i arrestuar nga autoritetet shqiptare pasi tentoi të ndërmerrte një udhëtim drejt
SHBA dhe Koreja e Veriut, konflikt mbi të drejtat e njeriut Koreja e Veriut paralojmëroi SHBA-në, duke deklaruar se Uashingtoni do të “paguante shtrenjtë” për kritikimin e të dhëna