999 rezultate për

drejta

Thaçi edhe pas takimit me ambasadorin amerikan nuk ndryshon qëndrim për ushtrinë Iniciativa për themelimin e Forcave të Armatosura të Kosovës është e drejtë, është e saktë, është në kohën e duhur, ësht
Alfred Moisiu: Kosova duhet të ketë ushtri sepse është shtet i pavarur Ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu ëshët shprehur se institucionet e Kosovës nuk mund të lëshohen në aventura dh
Turqit dhe romët kundër Gruevskit, pro zyrtarimit të Shqipes (VIDEO) Kreu i VMRO-së Nikolla Gruevski, ka thënë se LSDM-ja dhe BDI-ja po përpiqen që të bëjnë një defaktorizim të popullit të
Sela: Deklarata shqiptare nuk u merr asnjë të drejtë maqedonasve Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela i ftuar në emisionin ”Rruga Drejt..” ka thënë se ka tendenca nga maqedonasit janë për
Protestuesit e Hadës bllokojnë Prishtinën (VIDEO) Dhjetra banorë të fshatit Hadë mes tyre gra, të moshuar dhe fëmijë, kanë bllokuar ditën e djeshme qendrën e Prishtinës m
Turqia do të dërgojë Holandën në Gjykatën Evropiane të të Drejtave të Njeriut Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayip Erdogan e ka rikthyer përsëri në qendër të vëmendjes debatin për ndalimin e ministrav
OKB: Hapësira demokratike në Iran, tejet e kufizuar Raportuesja speciale e Kombeve të Bashkuara për Iranin, Asma Jahangir, ka deklaruar se të drejtat e njeriut në Iran janë
"Shqiptarët e Maqedonisë të marrin të drejtat e tyre, ose Ballkani do përfshihet në kaos" "FoxNews" amerikan ka publikuar analizën e gjuhëtarit Gjovalin Shkurtaj kushtuar Maqedonisë, ku shtron dilemën nëse urre
Kriminalizoi të drejtat e shqiptarëve, rritet presioni diplomatik ndaj Ivanovit "Presidenti Ivanov duhet ta rishikojë vendimin dhe të vendos në pajtim me Kushtetutën e Maqedonisë, në interes të qyteta
A do të ndahet nga Meta? Rama acarohet sërish me portalet Kryeministri Edi Rama ka rikonfrmuar edhe njëherë qëndrimin e tij, duke shuar sërish zërat për një "ndarje" të maxhoranc
Departamenti Amerikan i Shtetit, kritika të ashpra për Maqedoninë Shkelje e të drejtave të njeriut, drejtësi selektive, korrupsion dhe uzurpimi i mediave, janë vetëm një pjesë e vërejtje
Sela: Ivanovi është marionetë e kryetarit të VMRO-së, askush nuk mund të na pengojë Kryetari i LR-PDSH duke folur pas takimit me Federica Mogherini, në emër të koalicionit “Aleanca për Shqiptarët”, tha se
"Koalicioni i Egjiptianëve" pro Gruevskit, kërkon ndalim të dygjuhësisë Partnerët e koalicionit të VMRO-DPMNE-së "Koalicioni për Egjiptianët" kanë prtestuar mbrëmë kundër dygjuhësisë dhe kriji
Marshimi i Zharrëzës, KSHH: Kërkesat e banorëve, të drejta Komiteti Shqiptar i Helsinkit reagoi sot në lidhje me protestën e banorëve të Zharrëzës, e cila tashmë është zhvendosur
Sela takon Ambasadorin e Rumanisë, flasin për të drejtat e shqiptarëve Kreu i LR-PDSH-së Ziadin Sela, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Rumanisë Viorel Stanila. Ata kanë bisedua
Lubonja: Kërkesat e opozitës janë të drejta por s'bëhem dot palë me to sepse… Analisti Fatos Lubonja ka folur sërish mbi protestën e opozitës e cila sot është në ditën e pestë të saj. Ai tha se kërk
"Bullgarët do kërkojnë të drejtat e tyre në Maqedoni" Pasi miratimit të rezolutës në Parlamentin Evropian për të drejtat e pakicës bullgare që jeton në Shqipëri, mendohet se
BDI shënon përvjetorin e luftës së UÇK-së, Ahmeti: Të gjitha të drejtat i kemi realizuar me gjak Bashkimi Demokratik për Integrim ka shënuar në Shkup përvjetorin e fillimit të luftës së vitit 2001 në Maqedoni. Mani
Kanadaja paralajmëron Trumpin për taksat doganore Ministrja kanadeze e Punëve të Jashtme, Chrystia Freeland i bëri të ditur sekretarit amerikan të Shtetit, Rex Tillerson
Anullimi i vizave nga SHBA, Shoqata e Gjyqtarëve: Akuza të padrejta, sdo lejojmë të na nëpërkëmbet dinjiteti Pas akuzave që përfshinë ambasadën dhe prokurorinë për pengesë të drejtësisë dhe presione për qëllime personale, ka reag
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}