999 rezultate për

drejtĂ

Qytetarja që raportoi për gjendjen në Wuham në kulmin e pandemisë dënohet me 4 vite burgim Bashkimi Evropian ka kritikuar burgimin e një qytetarje, që bënte gazetari qytetare në Kinë e cila raportoi për shpërthi
Komisionerja për të Drejtat e Njeriut "shuplakë" Policisë: Nuk ka reflektuar, vazhdon të përdorë forcën Mbrëmjen e djeshme janë vënë në pranga dhe janë dhunuar disa aktivistë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit të cilët prot
Revolucion në futboll, Amazon blen Champions League për Italinë Revolucion i futbollit në televizion. Gjigandi amerikan Amazon ka zyrtarizuar blerjen e të drejtave të transmetimit
E pranon hapur, Rama zbulon 4 protestat që e kanë zbrapsur: Nga kuksianët tek studentët! Pavarësisht videove të shoqërimeve me dhunë të të rinjve të cilët kanë marrë pjesë në protestë, kryeministri Rama këmbng
Protesta e tretë për Klodian Rashës, Yuri Kim biseda me Ramën, Bashën dhe Kryemadhin Ambasada amerikane në Tiranë e konsideron tragjedi vrasjen e Klodian Rashës nga një efektiv policie duke shprehur ngushë
Komiteti i Helsinkit për vrasjen e Klodianit: Të bëhet hetim i pavarur! Vrasja e Klodian Rashës në Tiranë, nga efektivi i "Shqiponjave" ka vënë në lëvizje të gjitha organizatat që mbrojnë e mo
Mediu ironizon me kërkesën e Ramës për një mandat të tretë: Mendon se është mbi zotin Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu përmes një lidhjeje të drejtpërdrejt me emisionin Aktualitet, ka folur rret
Revolucioni Portokalli: Dita e lirisë dhe dinjitetit, dëshira për të kërkuar të drejtën e fjalës Nga Marina Kerceli: Revolucioni portokalli ose i ashtuquajturi" revolucioni me ngjyra", nuk ishte gjë tjetër
​Kryeministri Hoti: Qeveria e pĂ«rkushtuar pĂ«r respektimin e tĂ« drejtave tĂ« fĂ«mijĂ«ve Kryeministri Avdullah Hoti mori pjesĂ« nĂ« konferencĂ«n pĂ«r lansimin e rezultateve tĂ« AnketĂ«s Globale tĂ« Treguesve tĂ« ShumĂ«
Koha e Kombëtareve, sot luhet "vëllazërorja" Sot fillojnë ndeshjet e kombëtareve për muajin nëntor. Kosova luan me Shqipërinë në ndeshjen vëllazërore për tu parap
Po dëmton opozitën? Berisha: E drejta e Jozefina Topallit të hapë parti! Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi, të shtunën, se respekton vendimin e ish-kryetares së Kuvendit Jozefina Topalli p
Erdogan nuk ndalet, kërcënon sërish Greqinë: Respektoni të drejtat tona! Presidenti i Turk, Rexhep Taip Erdogan gjatë konferencës së mbajtur ditën e sotme ka paralajmëruar dhe kërcënuar Greqinë
Meta i kthehet ashpër Ramës: Situata është kritike në Shqipëri "Në rastin e Shqipërisë, situata është edhe më kritike se kudo tjetër, për shkak të një qeverisjeje të mbrapsht që nuk r
EurodeputetĂ«t paralajmĂ«rojnĂ« RamĂ«n pĂ«r dĂ«bimin e gylenistĂ«ve: Nuk bĂ«het tregti me jetĂ«t e njerĂ«zve EurodeputetĂ«t Ramona Strugariu dhe Vlad Botoș kanĂ« shpjeguar edhe njĂ«herĂ« qĂ«ndrimin e tyre nĂ« lidhje me ekstradimet
Naftëtarët e Ballshit protestojnë para Ministrisë së Infrastrukturës, përballen me kordonin policor Ata prej kohësh kërkojnë të drejtat e tyre, por duket se askush nuk denjon t'ju përgjigjet. Prandaj ditën e sotme pro
Basha thirrje shqiptarëve në Mal të Zi: Votoni masivisht Kryedemokrati Lulzim Basha iu bën thirrje të gjithë shqiptarëve të Malit të Zi të marrin pjesë masivisht në zgjedhjet pa
Meta: Shfaqet një gangster i rrethuar nga servilë që shantazhon opozitën dhe i mbyll gojën shtypit Presidenti Ilir Meta sot ka ndarë një shkrim për Ditën Europiane të kujtimit të viktimave të Stalinizmit dhe Nazizmit du
Takat dhe pasaporta nuk i lejoheshin, të drejtat që dikur grave i mohoheshin 1920-ta iu dha disa të drejta grave gjatë, siç është liria e votimit dhe e tokës, por shumë ligje dhe rregulla që duken
Pas kërcënimeve ndaj Greqisë, Turqia nis tërheqjen e anijeve luftarake nga Egjeu? Duket se Turqia ka vendosur të ndryshojë pozicionin e saj në Egje, përkundër retorikës së Rexhep Tajip Erdogan. Nga m
DASH: Qeveritë nuk duhet të përdorin pandeminë si shkas për shtypjen e njerëzve dhe ideve Departamenti Amerikan i Shtetit tha të hënën se Shtetet e Bashkuara mbështesin demokracinë, qeverisjen e mirë dhe të dre