999 rezultate për

drashkovic

Partia e Drashkoviç: Konflikti i ngrirë në dëm të Serbisë, Vuçiç të merrët vesh me shqiptarët Partia e Vuk Drashkoviqit, Lëvizja e Përtëritjes Serbe (SPO), konsideron e konflikti i ngrirë në Kosovë është kundër in
Gruaja e liderit serb plas të vërtetat: Jemi kriminelë që kemi vrarë dhe plaçkitur Bashkëshortja e liderit të SPO-së (Lëvizjes Serbe të Përtëritjes), Vuk Drashkoviç, Danica Drashkoviç përmes një deklarat
Drashkoviç e pranon: Kosovën e kemi humbur në Kumanovë Nga Vuk Drashkoviç* Në luftërat e viteve ’90 kemi humbur shtetin në të cilin jetonin të gjithë serbët. Në luftën
Drashkoviç thotë se e di kush e vrau Ivanoviçin Kryetari i Lëvizjes së Ripërtëritjes Serbe (SPO), Vuk Drashkoviç ka dhënë nje mesazh të fortë sa i përket vrasjes së Oli
Drashkoviç: Kosovën mund të mos e njohim, por popullin s'mund ta gënjejmë se ajo s'është e pavarur Lideri i Lëvizjes për Ripërtëritje Serbe, Vuk Drashkoviç, po e mbështet thirrjen e presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, p
Drashkoviç: Për 3 vite vramë 12 mijë njerëz, mes tyre 2 mijë fëmijë Vuk Drashkoviç, udhëheqësi i Lëvizjes për Ringjalljen Serbe kishte theksuar se ka ardhur koha që Serbia dhe serbët të më
Drashkoviç: Sa herë që shkoj në Paris, vendos lule tek varri i Esat Pashë Toptanit Ish-Ministri i Jashtëm serb, Vuk Drashkoviç, gjatë një interviste për "Deutche Welle", se ka deklaruar se vendi i tij po
Vuk Drashkovic: Kosova është shtet Lideri i Lëvizjes së Ripërtëritjes Serbe, Vuk Drashkovi, ka nxitur sërish debat në opinionin publik në Serbi duke thënë
Drashkoviç: Serbia duhet të mësohet pa Kosovën Kryetari i Lëvizjes për Ripërtritjen Serbe, Vuk Drashkoviç, deklaroi se qytetarëve serb duhet t'u tregohet se nga çfarë
Drashkoviç: Historia e Serbisë e falsifikuar, e imponuar nga regjimi i Millosheviçit Shkrimtari dhe politikani serb Vuk Drashkoviç ka tronditur edhe njëherë opinionin publik serb, duke thënë se Serbia akom
Drashkoviç: Vetëm në Sarajevë kemi vrarë 12 mijë civilë Ka ardhur koha që Serbisë dhe serbëve tu tregohet e vërteta, ka thënë në një intervistë për mediat serbe, Vuk Drashkoviç
Drashkoviç: Serbia e ka të pamundur të largohet nga Kosova Lideri i Lëvizjes për Rimëkëmbjen Serbe Vuk Drashkoviç është shprehur se Serbia nuk është e gatshme ta shohë në sy reali
Vdiq kryetari serb, Medvegja me kryetar shqiptar Një ditë pas dhënies së lamtumirës së kryetarit të komunës së Medvegjës, Slobodan Drashkoviç, kompentencat e kreut komun
Vdes kryetari i Medvegjës Kryetari i komunës së Medvegjës, Slobodan Drashkoviç ka ndërruar jetë gjatë orëve të voona të mbrëmjes së djeshme. Dr
Drashkoviç: Ne nuk do ta falim kurrë Millosheviçin Kryetari i Lëvizjes të Ripërtëritjes Serbse, Vuk Drashkoviç tha se heqja e sanksioneve kundër familjes dhe bashkëpunëtor
Drashkovic nxjerrë sekrete të bisedave me Miloshevicin Serbët duhet të braktisin barrikadat në Kosovë para se të ndodhë ndonjë fatkeqësi. Nuk kemi pushtet në Kosovë dhe e vetm
Drashkoviç: Janë përzier engjëjt edhe barbarët Kryetari i Lëvizjes Serbe për Rimëkëmbje (SPO), Vuk Drashkoviç, ka thënë se nuk pret se do të ketë hetime serioze lidhur
Drashkoviç: Populli, më i rëndësishëm se hektarët Lideri i Lëvizjes së Rimëkëmbjes Serbe (SPO) Vuk Drashkoviç, ka deklaruar se është në interesin e serbëve në Kosovë që p
Partia e Drashkoviçit gati për zgjedhjet në Kosovë Partitë politike serbe hamenden për pjesëmarrje në zgjedhjet e parakohshme të Republikës së Kosovës, të parapara për 13
Drashkovic: Te pranohet realiteti ne Kosove Serbia duhet ta pranojë realitetin dhe ta ndryshojë strategjinë ndaj Kosovës. Tani synimi duhet t&eu