999 rezultate për

dramatike

Shifra dramatike nga SHBA, 47 mijë të infektuar brenda një dite Shtetet e Bashkuara thyen një tjetër rekord shqetësues të martën, kur regjistruan 47 mijë raste të reja me koronavirus,
Shifra dramatike nga Amerika, numri i viktimave nga Covid-19 tejkalon bilancin e Luftës së Parë Botërore Numri i viktimave nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara ka tejkaluar numrin e ushtarëve amerikanë të vdekur gjatë Luft
Shthuren shqiptarët, shifra dramatike nga rastet e përdhunimit Procedimet penale për përdhunim të të rriturve dhe të miturve, abuzim me fëmijët, për marrëdhënie seksual nën kërcënimin
Historia dramatike/ 35 vite nga tragjedia e Hejselit dhe Championsi i Juves (VIDEO) Data 29 maj do të mbetet thellë e ngulitur sidomos në venat e tifozëve të Juventusit, duke qenë se si sot 35 vite më par
15 vite nga finalja dramatike e Stambollit, Carragher: Milan ishte skuadra më e mirë në fushë Një nga finalet e Ligës së Kampionëve që nuk do të harrohet kurrë është ajo e vitit 2005, mes Milan dhe Liverpool. Ri
HISTORIA/ Si sot 20 vite më parë Juventus humb titullin në mënyrë dramatike, Lazio kampion falë motit të keq që përfshiu Perugian (VIDEO) Kujtesa është një instrument shumë i çuditshëm, një instrument që mund të të rikthejë, ashtu si deti, copëza të mbetura,
Shifra dramatike nga SHBA, shkon mbi 80 mijë numri i viktimave nga koronavirusi Numri ditor i viktimave nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara ka qenë në rënie, por 830 rastet e vdekjeve, të raportua
Moratti tregon ndeshjen më dramatike të jetës, Dybalan e do te Interi Masimo Moratti rithekson edhe fazat e “tripletës” së vitit 2010, të cilat filluan më 5 maj. Kjo datë kujton atë ditë të
Shifra dramatike: Mbi 182 mijë viktima në 210 shtete si pasojë e COVID 19 Sipas të dhënave më të fundit, numri i vdekjeve nga COVID-19 në botë është 182.151, dhe deri më tani, janë konfirmuar gj
Shifra dramatike në Spanjë, shtohet ndjeshëm numri i viktimave Spanja ka regjistruar 523 vdekje të reja në 24 orët e fundit si pasojë e COVID-19, derisa numri i të infektuarve sërish
Pamje dramatike në Fier, shpërndarja e ndihmave shndërrohet në miting (VIDEO) Pamjet e mëposhtme janë me të vërtetë alarmante shtuar faktin se aty ndodhen edhe efektivët e policisë, e bën ngjarjen a
Foto të dhimbshme! Shqiptarët që vdiqën nga COVID-19 po vijnë drejt Shqipërisë (VIDEO) Mediat italiane kanë publikuar fotografi të disa makinave funerale në portin e Barit ku thuhet se janë viktimave të shqi
Luan në Bjellorusi, Llullaku: Një lojtar ka dalë pozitiv, shpresoj që situata të mos bëhet dramatike Azdren Llullaku shpreson që në Bjellorusi të fillojnë të shohin më me seriozitet situatën pas shpërthimit të Koronavirus
Situatë dramatike në Spanjë, Barcelona këshillohet ta mbajë Camp Noun të mbyllur deri në vjeshtë Specialisti i sëmundjeve infektive, Oriol Mitja, e ka këshilluar Barcelonës ta mbajë stadiumin Camp Nou të mbyllur për t
13 nga 36 klubet profesioniste në Gjermani përballen me falimentim Situata ekonomike e shumë klubeve të Bundesligës dhe të kategorisë së dytë gjermane është më dramatike se që është ditur
Basha: Qeveria të lejojë kthimin e shqiptarëve të mbetur në kufi Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me shqiptarët që kanë mbetur në pikat kufitare. Bas
Atletico Madrid eliminon Liverpoolin në një ndeshje dramatike (VIDEO) Atletico Madridi ka eliminuar Liverpoolin nga Liga e Kampioneve duke kaluar në çerekfinale pas fitores me rezultat të pë
Humbi titullin në mënyrë dramatike, River Plate bën gjestin e madh ndaj Boca (FOTO LAJM) River Plate humbi titullin kampion në Argjentinë për edicionin 2019-2020 por megjithatë sonte ka arritur që të bëjë një
Fotot "Para dhe Pas" që do ju bëjnë të besoni në ndryshimet dramatike (FOTO LAJM) Në ditët e sotme është e vështirë ti surprizosh njerëzit me ndryshimet në look. Gjithsecili është i lirë dhe shumicat
10 rrugët më "dramatike" në botë, edhe fare afër Shqipërisë (FOTO LAJM) Nga rrugët e vështira malore plot me dëborë dhe shtigje të rrëmbyeshme me ndërprerje, e deri te rrugët zigzage të shkret