999 rezultate për

draftin

Rama mbledh të vetit, zbulohen porositë që iu dha Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka zhvilluar një takim me shtabet elektorale dhe me drejtuesit politik në qarqe.
Opozita dërgon në Këshillin Politik draftin për hapjen 100% të listave Opozita ka dërguar në Këshillin Politik propozimin e saj për lista të hapura 100%. Burime nga Partia Demokratike bëjnë m
PS depoziton në Kuvend draftin për listat e hapura Partia Socialiste ka depozituar në Kuvend draftin për listat e hapura dhe koalicionet e cila pritet të diskutohet në dit
Gjiknuri i përcjell Kuvendit draftin final për Reformën Zgjedhore Bashkëkryetari i reformës zgjedhore Gjiknuri i ka përcjellë Kuvendit draftin final për reformën zgjedhore. Negociatat po
Lleshaj dërgon në Kuvend draftin që propozon lejimin e gjuhës greke për minoritetet Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka propozuar që në zonat ku minoritetet përbëjnë 20 % të popullsisë të lejohet përd
Legalizimi i kanabisit për arsye mjekësore, Rama flet për draftin Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës së sotme me ambasadorin e BE-së, Luigi Soreca në selinë e BE-së, në Tiranë ka tr
Shqipëria heq kufirin me Serbinë e jo me Kosovën! Zbardhet çfarë përmban dokumenti për Minishengenin Marrëveshja për Mini-Schengenin që Serbia ia dërgoj Shqipërisë dhe Maqedonisë për nënshkrim, është zbardhur. Prishtin
OSBE pas ndryshimeve të bëra nga Rama në draftin e mediave online: Janë bërë përmirësime! "Kemi punuar me Ramën, janë bërë përmirsime..." OSBE-ja ka reaguar pas ndryshimeve të fudnit që u bënë në draftin e p
Fuga prezanton draftin me 6 pika për Akademinë: Kam 10 vjet që censurohem “Jam këtu pas një censurimi 10-vjeçar, nga një institucion që duhet të kishte respekt për mendimin ndryshe”. E nisi k
Socialistët kërkojnë rikthimin e mbrojtjes me Kushtetutë Propozimi i mazhorancës, për ti vendosur kushte prokurorisë në rastet kur kërkon hetimin e një deputeti, ka nisur të shq
Hoti paralajmëron mbështetjen ndaj minatorëve në draftin për Trepçën Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka vlerësuar se draft statuti i Trepçë
Emri, Shkupi dhe Athina nuk japin detaje për propozimet Përveç faktit se ekzistojnë dallime mes draftit të palës maqedonase dhe të asaj greke, as Shkupi e as Athina zyrtare nuk
Raporti i PE-së: Serbët e Kosovës të pavarësohen nga Beogradi Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian, pritet të diskutojë të hënën për për raportet vjetore për Koso
Edhe PD pranon draftin final, a do të miratohet më në fund reforma? Mesa duket gjërat po shkojnë në rrugën e duhur. Sipas burimeve mësohet se edhe PD ka pranuar draftin e ri të ambasadorëv
Ja çështja që ka futur në sherr PD-në dhe PS-në Maxhoranca dhe opozita sërish janë kthyer në pikën zero pasi nuk po bien ende dakord për të mbyllur draftin e reformës n
Drejtësia/ Drafti futet në kalendarin e Kuvendit, ja kur do të diskutohet Brenda muajit korrik, projekti kushtetues do të shkojë në Kuvend. Të paktën kështu është shkruar në projekt kalendarin 3
Reforma në drejtësi, 33 deputetë firmosin draftin me ndryshime kushtetuese Deputetët që kanë nënshkruar draftin me ndryshime kushtetuese janë ata që kanë qenë pjesë të komisionit të reformës në d
PS-LSI votojnë draftin e Reformës në Drejtësi pa opozitën Komisioni i Posaçëm për Reformën në Drejtësi ka miratuar sot në parim draftin dhe më pas nen për nen. Përfaqësuesit e
Opozita refuzon draftin e ri nga ndërkombëtarët, ja prapaskenat Burime zyrtare nga ndërkombëtare i kanë bërë të ditur Zërit të Amerikës se para takimit Rama­Basha, palëve iu paraqit nj
"SHBA shton presionin mbi opozitën për Reformën në Drejtësi" Mbetet ende për të parë se çfarë rezultatesh do të sjellë takimi i së henës mes Ramës dhe Bashës, takim që është parashi