999 rezultate për

dosjeve

Prokuroria e Hagës po e heton rastin e dosjeve që u çuan te OVL-UCK, mund të ketë arrestime Çështja e dosjes që u dërguan në zyrat e Organizatës së Veteranëve, nuk do të hetohet nga Prokuroria Speciale në Prishti
Qeriqi: Rrjedhja e "dosjeve", skandaloze dhe shqetësuese – priten edhe pako të tjera Kryetari i Këshillit për mbrojtjen e të drejtave të veteranëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriqi, ka thënë se ishte befasuese rr
Autoriteti i Dosjeve e konfirmon: Arben Kraja hetues i komunizmit! Një ditë pasi “Gazeta Shqiptare” botoi përgjigjen zyrtare të Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Ish-Sigurimit të Shte
Mbyllen Krimet e Rënda, ku do të transferohen prokurorët e "dosjeve të nxehta" KLP ka miratuar transferimin në prokurori të tjera të prokurorëve të Krimeve të Rënda pasi kjo e fundit do të mbyllet pa
U zgjodh Kryeprokuror, kush është Olsian Çela i dosjeve të "bujshme" Olsian Çela është zgjedhur Kryeprokurori i ri i Shqipërisë. Kuvendi miratoi me 101 vota pro dhe 2 kundër dhe 10 abstenim
I pari në listë për Kryeprokuror, kush është Olsjan Çela i dosjeve të "bujshme" KLP nxorri ditën e sotme renditjen finale për kandidatët për pozicionin e Kryeprokurorit ku renditi Olsjan Çelën si të p
Gazetari: Në makinën e prokurorit u gjetën kopje të dosjeve të tokave në Lalëz Në media kanë qarkulluar deklarata të ndryshme, mbi dokumentet që u gjetën në makinën e prokurorit Ndoja. Këtë të enj
Numri i lartë i dosjeve në Gjykatën e Lartë, ish- Ministri i Drejtësisë jep një zgjidhje Ish-ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi, rekomandon shtimin e numrit të gjyqtarëve në Gjykatën e Lartë. Në një inter
Bie zjarr në godinën e Autoritetit të Hapjes së Dosjeve Një zjarr ka rënë gjatë mesditës së sotme në ambientet e godinës së Autoritetit të Hapjes së Dosjeve. Mësohet se zjar
S'ka qetësi për prokurorin e dosjeve të nxehta, ja pse kërkohet shkarkimi Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për prokurorin Gentian Osmani, i konfirm
Berisha zbulon cilat dosje sekrete u vodhën në Prokurorinë Durrësit Ish kryeministri Berisha ka zbuluar sipas tij cilat dosje janë vjedhur në Prokurinë e Durrësit. Sipas Berishës vjedhj
Grabitja e dosjeve sekrete, rojet e sigurisë përfundojnë në polici Prokuroria e Durrësit ka nisur hetimet në lidhje me grabitjen që ndodhi gjatë natës. Sipas informacioneve të para nuk
"Hetimi i dosjeve me ndjeshmëri të lartë", çfarë diskutoi Marku me kreun Antimafias Prokurorja i Përgjithshëm Arta Marku priti në takim Prokurorin Kombëtar të Antimafias në Itali, Federico Cafiero De Raho
Zhdukja e tre dosjeve të krimit në Elbasan, zbulohet e vërteta Tre dosje me materiale për hetimin e korrupsionit janë zhdukur nga Prokuroria e Elbasanit. Ajo që ka bërë denoncimin ësh
Zhdukja e tre dosjeve të krimit në Elbasan, dalin detaje të reja Tre dosje me materiale për hetimin e korrupsionit janë zhdukur nga Prokuroria e Elbasanit. Ajo që ka bërë denoncimin ësh
E përndjekur për 40 vite, kush janë "Sorkadhja", "Pllumbi" dhe "Brisku" që spiunonin Musine Kokalarin Musine Kokalari u përndoq për gati 4 dekada. Por nga 10 shkurti, dosja e saj u hap me kërkesë të vetë familjes, për të h
Berisha shenjëstron kreun e SHKB-së: Ja milionat që merr për mbylljen e dosjeve, ja sa i mori mikut të Balilit… Ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një statusi në Facebook ka denoncuar me emra pazaret e Sajmir Tahirit nga Drejto
Reagon Dritan Prifti për mbylljen e dosjeve: Fitova, çdo akuzë ishte politike Pas publikimit të fakteve që Prokuroria e Tiranës ka mbyllur dosjen duke e konsideruar të pafajshëm ish-ministrin dhe is
Vdekja e prokurorit të dosjeve të “nxehta” , ja dyshimet e familjes Ndarja nga jeta në 5 janar 2012 të Prokurorit të Krimeve të Rënda, Xhevat Hana u shoqërua me një pikëpyetje të madhe, kj
Si do të hapen dosjet e Sigurimit (VIDEO) Puna e parë që do të bëj Autoriteti për Informimin me të dhënat e ish-Sigurimit të Shtetit do të jetë krijimi i një arki