999 rezultate për

dortmundit

Marco Reus rinovon kontratën me Borussia Dortmund Marco Reus ka rinovuar kontratën me klubin gjerman, Borussia Dortmund deri në vitin 2023. Gjermani do ta mbartë fane
Valon Berisha vlerësohet pozitiv pas ndeshjes me dy golat e shënuar (FOTO LAJM) Valon Berisha është vlerësuar si lojtari më i mirë i Salzburgut në fitoren 2-1 kundër Borussia Dortmundit në “Signal Idu
Super Valon Berisha, mposht i vetëm Dortmundin në "Signal Iduna Park" Valon Berisha ka shkëlqyer sonte duke shënuar dy gola në fitoren e madhe të Salzburgut kundër Borussia Dortmundit në “Si
Salzburgu i Valon Berishës shënon dy gola të shpejtë ndaj Dortmundit (VIDEO) Salzburgu i Valon Berishës po e turpëron Borussia Dortmundin brenda në shtëpinë e tyre. Ai që i ka shënuar të dy gol
Atalanta kalon në avantazh ndaj Dortmundit (VIDEO) Atalanta ka kaluar në avantazh ndaj Borussia Dortmund në "Mapei Stadium". Goli ësht♪7 shënuar nga mbrojtësi bra
Chelsea dhe Bayern Munich hidhen në sulm për talentin e Borussia Dortmundit Chelsea dhe Bayern Munich janë futur në garë për talentin amerikan të Borussia Dortmundit, Christian Pulisicin. Chels
Manchester City kërkon xhevairin e Borusia Dortmundit Manchester City është hedhur në sul për talentin e Borussia Dortmundit, Julian Weigl. Liderët e Premier Leagues kanë
Atalanta përmbys rezultatin ndaj Dortmundit (VIDEO) Atalanta ka përmbysur rezultatin ndaj Dortmundit në "Signal Iduna Park". Të dy golt janë shënuar nga Ilicic në minutë
Dortmund nuk ka ndërmend të heqë dorë nga Batshuayi në fund të sezonit Michy Batshuayi ka patur një impakt të jashtëzakonshëm në radhët e Borussias së Dotmundit, që e huazoi nga Chelsea gjatë
Zyrtare, Reali me një mungesë të madhe në mbrojtje kundër PSG-së UEFA i ka "përplasur derën" Realit të Madridit për pezullimin e Dani Carvajalit dhe në këtë mënyrë ka konfirmuar se mbro
Aubameyang u rikthye të luaj për Dortmundin, tifozët me një banderolë për të (FOTO LAJM) Pierre-Emerick Aubameyang ka qenë dhe është një objektiv i Arsenalit në merkaton e janarit, por duket se tentativat kanë
Zorc njofton se Dortmund vazhdon ti refuzojë për Aubameyangun Drejtori sportiv i Dortmundit, Michael Zorc në një intervistë ka treguar se Dortmund e kanë refuzuar zyrtarisht Arsenali
Shefi ekzekutiv i Dortmundit e konfirmon se Arsenali ka bër ofertë për Aubameyan Shefi ekzekutiv i Borussia Dortmundit, Jans-Joachim Watzke, e ka konfirmuar se Arsenali ka bërë ofertë për sulmuesin Pie
E blenë bujshëm por Dortmundi e turpëron Andre Schurrle Sulmuesi i krahut, Andre Schurrle, është blerja rekorde e Borussia Dortmundit, por që është vlerësuar si dështim total n
Zorc mohon se gjermani i Dortmundit do të transferohet në Milano Drejtori sportiv i Borussia Dortmundit, Michael Zorc, e ka mohuar lajmin se anësori gjerman, Andre Schurrle, mund t’i ba
Flet atentatori që i vendosi bombën autobusit të Dortmundit: Nuk doja të vrisja askënd Një pranim faji, por jo plotësisht. Më 11 prrillin e kaluar, Sergej W. ka vënë në zbatim atentatin me bombë kundër autob
Ronaldo dhe Bale, lojtarët ku janë varur shpresat e madrilenëve Hera e fundit kur Real Madridi luajti me Cristiano Ronaldon dhe Gareth Bale si startues, ekipi luajti njërën nga perform
Aubayemang përfundon aty ku e refuzoi publikisht në verë Pierre Emerick Aubameyang ishte një nga objektivat më të rëndësishëm të Milanit dhe realit të Madridit verën e kaluar, p
Presidenti i Dortmundit sqaron problemet e yllit të Dortmundit Presidenti i skuadrës së Borussia Dortmundit, Rainhard Rauball, ka sqaruar problemet me sulmuesin Aubameyang, duke treg
Sado të mundohet, Dortmund nuk ka ndërmend ta humbasë Aubameyangun Spekulimet e fundit të merkatos që e asociojnë të ardhmen e tij larg Gjermanisë, duken se kanë patur një ndikim direkt n