999 rezultate për

dortmundi

Haaland zbulon pse refuzoi United për Dortmundin Erling Haaland ka thënë se plani i Borussia Dormtundit për të ardhmen ndikoi që ai ta zgjedhë klubin e Bundesligës e jo
Kështu arriti Dortmund të mposhtë Juventusin dhe Man United pëe Haaland Dortmundi habiti ditë më parë kur njoftoi se e kishte blerë Erling Haalandin nga Red Bull Salzburg, por tani del se mëny
Raiola e pranon: Man United u interesua më shumë pë Haaland por nuk ishte momenti Agjenti Mino Raiola ka treguar se Manchester Unitedi ka folur më së shumti me Erling Haalandin, por caku i disa klubeve
Ylli i Dortmund i vendosur të transferohet te Chelsea Talenti anglez dëshiron të largohet nga Borussia Dortmundi dhe të rikthehet në Premierligë, për t’iu bashkuar “Blues”
Dortmundi "kyç" Sanchon Ylli anglez është bërë objektiv i klubeve të Premierligës, por nuk do të lëvizë nga Gjermania deri në verë Borussia D
Dortmund dhe Leipzig ndajnë pikët duke shënuar plot 6 gola (VIDEO) Dortmundi nuk ka arritur të ruaj avantazhin e dyfishtë të pjkesë së parë për të mundur Leipzigun kryesues. Dueli i z
"Vrastari" norvegjez drejt Gjermanisë Befasia e këtij sezoni në Ligën e Kampionëve, Erling Haaland ka qenë më i përfoluri për transferim. Ai është kërkuar
"Blutë e Londrës" futen në luftë për Sanchon Chelsea i është shtuar garës për transferimin e talentit anglez të Borussia Dortmundit Klubet angleze po bëjnë garë n
Champions League: Barcelona mund Dortmundin (VIDEO) U luajtën mbrëmjen e sotme gjashtë nga ndeshjet e vlefshme për raundin e pestë në Champions League. Barcelona ka arri
Bayerni mori një fitore spektakolare ndaj Dortmund, por një tjetër skuadër kryeson Bundesligën Ndeshja Bayern Munich – Borussia Dortmund mori vëmendjen në këtë të shtunë ku të gjithë pritën një spektakël e që ndodhi
Bayern i 'frikshëm', mposht me goleadë Dortmundin (VIDEO) Bajerni ka arritur fitore bindëse ndaj Dortmundit duke e mposhtur me rezultat 4:0. Golat i realizuan Lewandowski (2),
Bayerni "shpartallon" Dortmundin, shënon golin e katërt (VIDEO) Bayern Munich është duke shkatërruar rivalin kreysor, Borussia Dotmund në "Allianz Arena" me rezultatin 4-0. Pas gola
Interi i bën gropën vetes, shpërdoron avantazhin e 2 golave dhe i dhuron fitoren Dortmundit (VIDEO) Interi i bën gropën vetes, shpërdoron avantazhin e dy golave dhe i dhuron fitoren Dortmundit (VIDEO) Një Inter me dy
Dortmund super, përmbys Interin (VIDEO) Borussia e Dortmundit ka surprizuar teksa ka përmbusur Interin në 3-2 pasi e kishte mbyllur pjesën e parë me disavantaz
Borussia e Dortmundit ngushton shifrat (VIDEO) Borusia e Dortmundi ka ngushtuar rezultatin në 1-2 me anë të Achraf Hakimi në minutën e 52.
REZULTATET/ Mbyllen pjesët e para, Interi gjunjëzon Dortmundin, zhgënjen Chelsea dhe Napoli (VIDEO) Janë mbyllur pjesët e para në Champins me mjaft surpiza. Interi po shkëlqen në Gjermani teksa ka mbyllur 45 minutat e pa
Festoi golin e fitores për Dortmundin, dëmtohet trajneri Favre (VIDEO) Dortumundi mposhti me rezultatin 2-1 Gladbahun, në ndeshjen e vlefshme për 1/16 e Kupës së Gjermanisë. Pjesa e parë u
"Fluturoi" gjatë festimit të golit, dëmtohet trajneri i Dortmund Ndodh edhe kështu, të dëmtohesh në momentin e festimit të një goli. Diçka e tillë ka ndodhur me trajnerin e Borussias
Super Inter, mposht Dortmundin në 'San Siro' (VIDEO) Interi ka arritur të sigurojë fitoren e parë në Champions përballë një kundërshtari direkt për vendin e dytë si Dortmund
Liverpool 'piketon' yllin e Dortmundit Talenti anglez i Borussia Dortmundit është bërë objektiv i klubeve të mëdha angleze, përfshirë këtu Liverpoolin, Manches