999 rezultate për

dortmundi

Muriqi - Immobile pritet të luajnë së bashku në takimin ndaj Dortmundit Vedat Muriqi ende është në pritje për të luajtur te Lazio nën urdhërat e tajnerit Simone Inzaghi. Ylli i Kosovës Veda
Presidenti i Dortmundit i jep mesazh të qartë Man.United për Sanchon Manchester Unitedi ka qenë në ndjekje të Jadon Sanchos gjatë gjithë verës. Por "Djajtë e kuq" nuk janë të gatshëm të
FINALJA/ Formacionet zyrtare, Dortmund-Bayern (FOTO LAJM) Në orën 20:30 në stadiumin Allianz Arena do të luhet finalja e Superkupës së gjermanisë mes Dortmundit dhe Bayern. /albe
Reali pritet të huazojë talentin brazilian te Borussia Dortmund Real Madridi dhe Borussia Dortmundi do të përsëritin operacionin "Hakimi". Klubi spanjoll do të huazojë talentin brazili
Dortmundi i'a bën të qartë Man.United, Sancho nuk largohet pa 120 milion euro ‘Djajtë e Kuq’ po nguten për të arritur një marrëveshje për Jadon Sanchon. Mirëpo mësohet se Dortmund i ka bërë të di
Prestigjozia angleze: Rashica zëvendëson Sanchon te Dortmundi Milot Rashica mund të jetë zëvendësues i Jadon Sanchos te Borussia Dortmund. Përpjekjet e vazhdueshme të Manchester U
Dortmundi i vendos ultimatum Manchester United për Sanchon Djajtë e Kuq kanë qenë të lidhur shumë me Sancho gjatë vitit të kaluar pasi ai shkëlqeu me 20 gola dhe 18 asistime në të
Dortmundi siguron talentin e madh anglez Bellingham Borussia Dortmund ka siguruar transferimin e mesfushorit të talentuar anglez Jude Bellingham. Mesfushori i talentuar
Dortmundi "turpërohet" në ndeshjen e fundit nga Hoffenheim (VIDEO) Hoffenheim kanë siguruar fitore 0:4 në udhëtim te Dortmund, duke siguruar kështu një vend në garat evropiane. Më i mi
Hoffenheim po shkatërron Dortmundin, Kramaric "poker" golash (VIDEO) Borussia e Dortmund është duke u turpëruar në shtëpi nga Hoffenheim. Miqta janë duke udhëhequr me rezultatin 0-4, me
Po shkëlqen me Dortmundin, edhe Interi futet në garë për Hakimin I huazuar nga Reali i Madridit që në verën e 2018-ës, mbrojtësi anësor maroken Achraf Hamkimi po shkëlqen me fanellën e
Prishen planet e Gazidis? Rangnick kontaktohet edhe nga Borussia e Dortmundit Prej disa muajsh mediat europiane raportojnë se gjermani Ralf Rangnick do të ulet në pankinën e Milanit për sezonin e ar
Dortmund vuan por fiton falë Haaland, Werder i Rashicës shpreson te mbijetesa, skuadra e Gjasulës bie në Bundesligën 2 (VIDEO) Borussia Dortmund ka arritur të marrë një fitore mjaftë të vuajtur ndaj Fortuna Dusseldorfi me shifrat 0-1. Ishte sh
Yllin e Realit të huazuar te Dortmundi e kërkojnë 3 skuadra të Premier League Lojtari i cili është në pronësi të Real Madrid ka impresionuar shumë gjatë kohës në Gjermani, duke shënuar 13 gola në 70
Çlirohen te Dortmundi, Haaland shërohet plotësisht Erling-Braut Haaland do të jetë në dispozicion të trajnerit të Dortmund, Lucien Favre për ndeshjen e së shtunës kundër F
50 klubet me shikueshmërinë më të lartë në stadiume në 5 ligat evropiane FOTO LAJM) Borussia Dortmundi mund të thuhet se ka tifozët më besnik në top pesë ligat evropiane, bazuar në prezencën e tyre në Sig
Barcelona interesohet për mbrojtësin portugez të Dortmundit Mbrojtësi i krahut të majtë, Raphaël Guerreiro, i cili mund ta aktivizohet edhe si mesfushor, ka përfunduar në radarin e
Dortmundi zhbllokon rezultatin ndaj Hertha Berlinit (VIDEO) Pas pjesës së parë të mbyllur në barazim pa gola, Dortmundi ka arritur ta zhbllokoi rezultatin në pjesën e dytë. Për
Di Maria: Mora vendimin e duhur që nuk iu bashkova Barcelonës Angel Di Maria ka pranuar se është i kënaqur me vendimin e tij për të mos iu bashkuar Barcelonës kur tentuan ta blejnë a
Haaland "tremb" Dortmundin, norvegjezi mungon sërish në stërvitje Sulmuesi i Dortmundit, Erling Haland rrezikon të mungojë sërish. Pasi humbi ndeshjen e kaluar me Padërbornin, futboll