dortmund

Dortmund nuk ndalet pas tre super blerjeve synon këtë top sulmues Borussia Dortmund është njëra nga skuadrat më aktive duke përforcuar ekipin për edicionin e ri. Madje ende pa u hapur
Dortmund zyrtarizon transferin e tretë brenda dy ditësh Borusia Dortmund e ka filluar mjaftë mirë afatin kalimtar të verës. Skuadra që përfundoi në vendin e dytë në Bundesli
Zyrtare: Dortmund firmos më vëllain e Hazard (VIDEO) Borusia Dortmun ka zyrtarizuar blerjen Thorgan Hazard. 28 milionë është shuma që nënkampionët e Bundesligas kanë pagu
Vëllai i Hazard pranon ofertën e Dortmundit Vëllai i Eden Hazard, Thoragn ka pranuar ofertën e Borusia Dortmundit. Ai këtë sezon po shkëlqen me Borussia Moncheglaba
Dortmund prezanton javën e ardhshme dy super blerjet Borusia e Dortmundit nuk mund të presë të hapet zyrtarisht merkatoja, por starton që tani me blerjet. Kristian Pulis
Dortmund mposht Dusseldorf, shpres për titullin (VIDEO) Dortmund ka arritur të mposhtë Dusseldorf në “Signal Iduna Park” me rezultatin e ngushtë 3-2. Verdhezinjtë arritën të
Dortmund shpërdoron avantazhin e dyfishtë përballë Wender (VIDEO) Borussia Dortmund ka shpërdoruar avantazhin e dyfishtë ndaj Werder Bremen duke barazuar 2-2. Me këtë remi, vendasit
Werder befason Dortmund, barazon rezultatin (VIDEO) Werder po bën një pjesë të dytë shumë të mirë se të parën. Goli i parë që ngushtoi rezultatin i dha zemër vendasve të c
Wender ngushton rezultatin përballë Dortmund (VIDEO) Pjesa e parë u mbyll në avantazhin e dy golave për Dortmund të cilët ishin njëri më i bukur se tjetri. Pjesa e dytë k
Dortmund shënon golin e dytë nga goditja e dënimit (VIDEO) Paco Alcacer ka dyfishuar rezultatin për Borussia Dortmund në minutën e 41’ të takimit. Werder ka pësuar një goditje
Dortmund zhbllokon rezultatin përballë Wender (VIDEO) Borussia Dortmund ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Werder Bremenit, e cila po zhvillohe
Vëllai i Eden Hazard pranë firmës me Dortmund Vëllai i Eden Hazard, Thorgan i cili aktivizohet te M’Gladbach është gati të luajë me një ekip të madh. Ai ka një ko
Nurnberg ndal Bayernin, rindez shpresat e Dortmund (VIDEO) Nurnberg ndal Bayernin Bayern Munich ka barazuar 1-1 në fushën e Nurnberg, skuadra që mban vendin e parafundit të Bundes
Dortmud u mposht nga Schalke, talenti Sancho goditet me çakmak Jadon Sanco u godit nga një çakmak, i cila u gjuajt nga tribunat e stadiumit ku u zhvillua ndeshjes mes Borussia Dortmun
Talenti i Dortmund lë me gisht në gojë ekipet e mëdha europiane Drejtori sportiv i Borussia Dortmund, Michael Zorc, ka hedhur poshtë çdo zë në lidhje me transferimin në fund të sezonit
Dortmund jashtë kontrollit përballë Schalke, derbi shkon për blutë (VIDEO) Schalke 04 i ka bërë një dhuratë fantastike Bayern munich duke mposhtur Borussia Dortmund me rezultatin 4-2 në derbin e
Trajneri i Dortmund sheh pak shpresë për fitimin e titullit Bayern Mynih vijon të kryesojë renditjen e Bundesliga me 1 pikë më shumë se Borussia Dortmund pas javës së 30-të. Të
Dortmund nuk heq dorë nga titulli, "poker" Freiburgut të Abrashit (VIDEO) Borusia Dortmund fitoi 4-0 në transfertë ndaj Freiburgut duke moi iu ndarë luftës Bayernit në luftën për titullin kampio
Mario Gotze "shastis" tifozët e Dortmund me postimin e fundit (FOTO LAJM) Tifozët e Borussia Dortmund-it nuk janë aspak të kënaqur me Mario Gotze-n. Lojtari që i dhuroi Kupën e Botës Gjermani
Dortmund kërkon mbi 100 milion euro për yllin e skuadrës Borusia Dortmund këtë sezon po konkuron me Bayern Munich për titullin kampion, dhe gjithashtu po mendon për të ardhmen,