999 rezultate për

dortmund

Messi titullar, a do ia dalë Barcelona përballë Dortmundit ? Sot në mbrëmje do të startojë supersfida e Championsit mes Borussia Dortumndit dhe Barcelonës, ndeshje e cila do të star
Formacionet e mundshme: Dortmund-Barcelona, Messi në dyshim Borussia Dortmundi dhe Barcelona do të përballen sot në kuadër të sezonit të ri të Ligës së kampioneve. Ndeshja që zh
Ndeshja me Dortmund, Valverde merr vendimin për Messin (FOTO LAJM) Ernesto Valverde ka zbuluar listën e emrave që do të udhëtojnë në Dortmund. Barcelona do të ketë një test mjaft të vë
Shpartallohet Kosova, Anglia shënon golin e pestë (VIDEO) Kosova nuk po i bën dot ballë “tre luaneve” te cilet duket se jane me te etur se kurre. Është ylli i Dortmund Sancho
Klopp kujton titullin me Dortmundin: Isha i dehur dhe fjeta në stadium, në shtëpi shkova me një kamion plot me pula Në vitin 2011, Jurgen Klopp e fitoi titullin e kampionit në Gjermani më Borussia Dortmundin, duke fituar edhe famë në të
Shorti i i rezervoi Barcelonën, Dortmund tallet me katalanasit (FOTO LAJM) Skuadra e Dortmundit do të luaj kundër Barcelonës në fazën e grupeve në Ligën e Kampioneve. Në Grupin F përveç tyre m
SHORTI/ "Macja e zezë", tmerri i Barcelonës i qëllon në grup Në përballjet e fundit të tyre në Champions, Interi ka triumfuar ndaj Barcelonës. Tashmë atyre do t'u duhet të përballen
Bayern barazon, Dortmund fiton bindshëm (VIDEO) Pasi Bayern Munichu i humbi dy pikët e para të sezonit të ri të Bundesligës, Borussia Dortmundi u përgjigj duke i fituar
Dortmund thyen Bayernin, fiton Superkupën e Gjermanisë (VIDEO) Dortmund ka fituar Superkupën e Gjermanisë, duke mposhtur Bajernin me rezultat të pastër 2:0. Golat i shënuan Paco Al
Superkupa e Gjermanisë, Bayern-Dortmund formacionet zyrtare Sezoni i futbollit 2019/20 në Gjermani fillon sonte në orën 20:30, me përballjen mes kampionit të Bundesligës, Bayern Mu
Reus: Dortmundit i duhet mentalitet fitues Sulmuesi Marco Reus mendon se ky mund të jetë sezoni i duhur për Borussia Dortmund për të ndalur hegjemoninë e Bayern My
Publikohet kalendari i Bundesligës (FOTO LAJM) Bayern i Mynihut do ta nisë mbrojtjen e titullit kampion me një ndeshje shtëpiake kundër Hertha Berlinit. Kjo sfidë d
Zyrtare: Hummels rikthehet te Borusia Dortmund Borusia Dortmund sapo e ka zyrtarizuar rikthimin e Mats Hummels. Mbrojtesi gjerman është larguar nga Bayern Munchen për
Barcelona ofron 25 milion euro për yllin e Dortmundit Barcelona kërkon përforcime në mbrojtje ku së fundmi ka shënjestruar ylline Borussia Dortmundit, Rahpel Guerrior.
E BUJSHME/ Hummels drejt Dortmundit Borussia Dortmund është duke planifikuar rikthimin spektakolar të mbrojtësit gjerman, Matts Hummels nga Bayern Munchen.
Dortmund ofron 15 milion euro për Mandzukic Borussia Dortmund nuk heq dorë nga sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic. Klubi gjerman, në fakt, po përgatit një
Dortmund nuk ndalet pas tre super blerjeve synon këtë top sulmues Borussia Dortmund është njëra nga skuadrat më aktive duke përforcuar ekipin për edicionin e ri. Madje ende pa u hapur
Dortmund zyrtarizon transferin e tretë brenda dy ditësh Borusia Dortmund e ka filluar mjaftë mirë afatin kalimtar të verës. Skuadra që përfundoi në vendin e dytë në Bundesli
Zyrtare: Dortmund firmos më vëllain e Hazard (VIDEO) Borusia Dortmun ka zyrtarizuar blerjen Thorgan Hazard. 28 milionë është shuma që nënkampionët e Bundesligas kanë pagu
Vëllai i Hazard pranon ofertën e Dortmundit Vëllai i Eden Hazard, Thoragn ka pranuar ofertën e Borusia Dortmundit. Ai këtë sezon po shkëlqen me Borussia Moncheglaba