999 rezultate për

dorehiqet

Kore raciste në stadium, dorëhiqet kreu i Federatës së Futbollit (FOTO LAJM) Koret dhe shfaqjet raciste në stadiumin “Vasil Levski” të Sofjes në takimin Bullgari-Angli janë kthyer në çështje shtetë
Dorëhiqet trajneri i klubit të Seria A Eusebio Di Françesko largohet nga Sampdoria. Mes trajnerit dhe klubit xhenovez, ka një akord për të prishur kontratën, d
Dorëhiqet kreu i AKEP, do të zëvendësohet nga gruaja e gjyqtarit Ilir Zela, kreu i AKEP ka dhënë dorëheqjen nga detyra e tij. Zela është emëruar në krye të AKEP para tre vitesh. Në v
Vetëm dy javë në krye të ARRSH, dorëhiqet Vasilika Vjero Vasilika Vjero ka dhënë dorëheqjen nga detyra, si drejtoreshë e Autoritetit Rrugor (ARRSH), vetem dy javë pasi ishte emë
Kishte në duar dosjen e "nxehtë", dorëhiqet prokurori i Krimeve të Rënda Prokurori i Krimeve të Rënda, Njazi Seferi, mësohet se ka dhënë sot dorëheqjen. Mësohet se arsyeja ka qënë për proble
Dorëhiqet Sonila Qato, ragon PD: Nesër nxjerrim provat e skandalit Ditën e sotmë drejtoresha e ARRSH-së Sonila Qato dha dorëheqjen, gjë të cilën e bëri publike vetë ajo me anë të një dekl
Skandali me tenderin e rrugës Kardhiq-Delvinë, dorëhiqet drejtoresha e ARRSH Ka dhënë dorëheqjen drejtoresha e Autoritetit Rrugor Shqiptar, Sonila Qato. Këtë vendim e ka bërë publik vetë Qato me an
Bardhi: Valdrin Pjetri nuk reflektoi, e urdhëroi Rama të dorëhiqet Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi thotë se kryeministri Edi Rama urdhëroi Valdrin Pjetrin q
Dorëhiqet ambasadori amerikan në Rusi Ambasadori amerikan në Rusi Jon Huntsman Jr. i paraqiti Presidentit Donald Trump dorëheqjen, duke sinjalizuar përfundimi
Berisha kërcënon nga protesta: Rama nuk dorëhiqet, por opozita e gatshme të çlirojë me çdo çmim Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë pak më parë nga protesat e nëntë kombëtare e opozitës. E
Përgjimet e "Bild", Sonila Meço jep deklaratën e fortë: Dorëhiqet Rama? Përgjimet e publikuara nga gazeta "Bild" kanë sjellë edhe reagimin e gazetares, Sonila Meço. Por ndryshe nga të gjith
Nuk ka datë për negociatat, a do të dorëhiqet Zaev? Kryeministri Zoran Zaev kthehet nga Berlini me një premtim të ri nga kancelarja Angela Merkel. Nuk ka informata nëse kry
Krimet e Rënda ndalojnë publikimin e përgjimeve/ PD: Të dorëhiqet Rama, po shantazhon median PDita e sotme solli publikimin e 6përgjimeve nga "Bild", për ccështjen Dako-Avdylaj dhe shitblerje të votës. Partia D
Dorëhiqet prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme Ishh-drejtuesi i Prokurorisë së Tiranës, Petrit Fusha mësohet se ka dhënë dorëheqjen ka posti si prokuror në Prokurorin
Palermo në prag të shpërbërjes si Parma, dorëhiqet presidenti, lojtarët ndihen të braktisur (VIDEO) Renditet në vendin e dytë të Serie B dhe për momentin ndodhet në një pozicion që e ngjit në Serie A, por Palermo është n
Dështuan me Hamas-in, dorëhiqet qeveria palestineze Kryeministri palestinez, Rami Al-Hamdallah, ia ka ofruar dorëheqjen e tij dhe të qeverisë së tij presidentit të Palestin
Rebelohet Salianji, dorëhiqet nga posti në PD dhe "thumbon" kolegët Deputeti demokrat Ervin Salianji, me anë të një statusi në profilin e tij të Facebook-ut, ka njoftuar dorëheqjen nga pos
Dorëhiqet Sekretari amerikan i Mbrojtjes Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, raportohet se ka dhën dorëheqjen nga detyra e tij. Sipas asaj që rapo
Humbi Kupën Libertadores, dorëhiqet trajneri i Boca Juniors Boca Juniors humbi Kupën Libertatores ndaj River Plate në ndeshjen e cila u zhvillua në Santiago Bernabeo. Pas humb
Dorëhiqet pedagogu që u akuzua për favore seksuale në këmbim të notës (VIDEO) Studentët e Arkitekturës ishin iniciatorët e parë të protestës, e cila tashmë zhvillohej para Ministrisë së Arsimit, ndë