999 rezultate për

doreheqje

Pas "puçit" ndaj Bamir Topit, FRD zgjedh kryetarin e ri ‘Fryma e re demokratike’ ka zgjedhur ditën e sotme kreun e ri pas dorëheqjes së Bamir Topit. Ai që do të udhëheqë par
Meta sfidon sërish: Nëse PS konfirmohet pa prekur votën, jap dorëheqjen Presidenti Ilir Meta gjatë një takimi të zhvilluar këtë të enjte me përfaqësues të shoqërisë civile lidhur në lidhje me
Erion Dasho për dorëheqjen e Kalos: Veprim prej profesionisti! Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho ka komentuar vendimin e mjekut Tritan Kalo për t'u tërhequr nga pozicioni i tij
Spahiu "tall" Metën: S’ka ndodhur që një president të japë dorëheqjen pse gruaja humb zgjedhjet Kreshnik Spahiu tha në Open se pavarësisht deklaratave të presidentit Ilir Meta për dorëheqje ai nuk do ta japë atë.
Thirrja e Ballës: I them publikisht Metës se më 26 prill do të japë dorëheqjen! Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, iu përgjigj me po të njëjtën gjuhë të ashpër deklaratës
Puç brenda partisë?! Zbulohet shkaku i dorëheqjes së Bamir Topit Ditën e sotme Bamir Topi ka dhënë dorëheqjen nga drejtues i Frymës së Re Demokratike. Kjo lëvizje, vjen pikërisht nj
Bamir Topi jep dorëheqjen nga FRPD Bamir Topi ka dhënë dorëheqjen nga FRD një ditë pasi ka firmosur marrëveshjen për koalicionin opozitar “Aleanca për Ndry
Ministrja e Financave në Kosovë jep dorëheqjen: Do bëhem deputete Hykmete Bajrami është dorëhequr nga detyra e ministres së Financave. Mësohet se edhe kryeministri Avdullah Hoti ka pr
Dha dorëheqjen dhe nuk uroi VV për fitoren, reagon Isa Mustafa Kryetari në detyrë i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka komentuar vendimin e tij për dorëheqjen nga drejtimi
Shemsi Prençi jep dorëheqjen, kandidon si deputet i LSI-së Këshilltari i Presidentit për Çështjet e Emergjencave Civile, Shemsi Prençi është dorëhequr. “Këshilltari për Çështje
Një nga kandidatët kryesorë për postin e kryetarit të LDK-së, Haziri: Jemi kryesi në dorëheqje Isa Mustafa pak momente më parë konfirmoi dorëheqjen e tij nga posti i krytarit të LDK-së. Mustafa tha se dorëhiqet n
Mustafa konfirmon dorëheqjen: Shumë shpejt zgjedhim kryetarin e ri Isa Mustafa ka njoftuar se shumë shpejtë do të mbledh kryesinë e Kuvendin e LDK-së për të kërkuar zgjedhjen e kreytarit
Rezultat i dobët në zgjedhje, Isa Mustafa jep dorëheqje si kryetar e LDK-së Isa Mustafa sapo e ka dorëzuar dorëheqjen nga kreu i LDK-së. Në mbledhjen e thirrur me kryesinë e partisë, Mustafa
PDK thirrje Isa Mustafës: Jep dorëheqjen Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa me anë të një postimi në rrjetet sociale ku thotë se Avdullah Hoti ka bërë një punë të sh
Kërkohet dorëheqja e Mustafës dhe Veliut (FOTO LAJM) Xhavit Beqiri, ish-këshilltari i kryeministrit në detyrë të Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pas rezultateve prelimina
"Gratë të stresojnë", jep dorëheqjen kryetari i Lojërave Olimpike Tokio 2020 Presioni i madh i medias dhe opinionit publik bëri që Kryetari i Komitetit Organizativ i Lojërave Olimpike të Tokio 2020
Shtyhet seanca për Luan Dacin, jep dorëheqjen një prej gjyqtareve Shtyhet seanca në Apelin e GJKKO për anëtarin e pezulluar të KPA, Luan Dacin. Mësohet se shkak është bërë dorëheqja e
Villas-Boas jep dorëheqje dhe akuzon rëndë drejtuesit e Marselle Trajneri portugez André Villas-Boas njoftoi të martën se ai ka dhënë dorëheqje si trajner i Olympique de Marseille sepse
Presidenti Matarella pranon dorëheqjen e kryeministrit Conte Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte ka paraqitur dorëheqjen ditën e sotme të President i vendit, Sergio Matarella.
Dorëhiqet Kryeministri Conte: Tani është momenti i të vërtetës Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte ka dhënë dorëheqjen këtë të martë. Ai ka deklaruar ndër të tjera kur njoftoi dorë