999 rezultate për

dore

Nëse Kushtetuesja vendos në favor të VV, shkuarja apo jo në zgjedhje mbetet në dorën e Vjosa Osmanit Gjykata Kushtetuese e Kosovës nesër pritet që të mbajë një seancë publike (online) për trajtimin e kërkesës së Lëvizjes
Dorëzohet Rama: Shqipëria nuk bëhet dot si Gjermania, edhe po të na drejtojnë ata Kryeministri Edi Rama e quajti fenomenin e largimit masiv dhe të pandalshëm të të rinjve nga vendi, një efekt të globali
Bombula e gazit përfshihet nga flakët, lëndohet kryefamiljari Një person është lënduar për shkak të flakëve të shkaktuara nga një bombul gazi në Vlorë. Zjarri ka rënë në një pallat n
Putin dyshohet se është në gjendje të rëndë shëndetësore, pritet të jep dorëheqje Për javë të tëra në Moskë po qarkullojnë zëra se presidenti rus, Vladimir Putin, është në gjendje të rëndë shëndetësore.
BE shtyn bisedimet me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut Ambasadorët e BE nuk kanë rënë dakord për fillimin e bisedimeve të BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në dhjetor,
Jep dorëheqjen mjeku që këshilloi Trumpin për koronavirus Scott Atlas, këshilltari për shkencë i presidentit amerikan, Donald Trump, pikëpamjet e të cilit nuk kanë qenë në linjë
Inter nuk heq dorë nga Milik, ofron edhe një mesfushor Interi dhe Napoli vijojnë punën për një tjetër operacion merkatoje, teksa këtë herë pritet të përfshihen dy futbollistë.
Einxhel Shkira "braktis" vëllezërit Veshaj, heq dorë nga spektakli "Binjakët" (FOTO LAJM) Einxhel Shkira zëvëndësoi Bora Zemanin, që u shfaq e para në ekran përkrah vëllezërve Veshaj, Romeo e Donald. Në fakt Ei
Me maskë oksigjeni dhe telefonin përpara, shikoni si e ndjek ndeshjen nga spitali trajneri Gega Kukësi arriti të fitojë në transfertën e vështirë të Shkodrës ndaj Vllaznisë me rezultatin 2-4. Ishte fitorja e dytë
Lyon me dorë të hekurt, pezullon mesfushorin e kërkuar nga Juventus Olympique Lyon me dorë të ashpër ndaj mesfushorit të shumëkërkuar në merkato Houssem Aouar. Klubi francez ka pezullu
Nesër protestë në Shkup për barazinë e flamurit shqiptar me atë maqedonas Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut pak më ndryshe do të shënojnë këtë 28 Nëntor. Për nesër në ora 14 e 30 minuta ësht
"Për ato gra që nuk dorëzohen" Nga Evis Nasto “Po të quaj Eva, je dakort?” Kështu nisi biseda me 39- vjeçaren me origjinë nga verilindja,
Hoti i vendosur: Nuk jap dorëheqjen! Kryeministri Avdullah Hoti ka reaguar ndaj raportimeve se dorëheqjen e tij nga pozita e të parit të Qeverisë së Kosovës.
Uzuni poston foton me Ronaldon: Kurrë mos hiq dorë nga ëndrrat, ato mund të bëhen realitet Kjo ka qenë padyshim një nga javët më të lumtura të karrierës futbollistike për Myrto Uzunin. Sulmuesi i përfaqësues
Fotoja që po bëhet virale, Maradona takon Zotin (FOTO LAJM) Diego Armando Maradona është ndarë nga jeta e përditshme fizikisht, por ai do të mbetet përjetë gjallë, më prezent se ku
Harroi pa ngritur frenat e dorës, i biri vret aksidentalisht babain e tij Një aksident i rëndë ka ndodhur në Memaliaj ku pas një gabimi aksidental i të birit, ka humbur jetën babai i tij. Fur
U kap me kamionin plot e përplot me duhan, arrestohet 38 vjeçari Një 38 vjecar është arrestuar nga Policia e Kukësit pasi u kap teksa transportonte një kamion të tejmbushur me duhuan.
Meta goditje Policisë së Shtetit, kthen ligjin në Kuvend Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvendin Ligjin për Policinë e Shtetit. Sipas kreut të Shtetit, ky ligj krijon hap
"Një udhëtim me helikopter 10 mijë euro", PD kërkon dorëheqjen e Xhaçkës Ish- deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi në një deklaratë për shtyp përpara Ministrisë së Mbrojtjes, ka kërk
Pep rinovoi me City-n, por kandidati për president të Barcelonës nuk heq dorë nga spanjolli Kandidati kryesor për postin e presidentit të Barcelonës, Victor Font ende nuk ka hequr dorë nga nënshkrimi me Pep Guard