999 rezultate për

dorĂn

Vetëm me 3 përbërës, si të bësh deodorant në kushte shtëpie Nëse ke mbetur pa deodorant mund ta bësh edhe vetë në kushte shtëpie. Kështu je plotësisht e sigurtë që nuk ka as al
Pse s’duhet të vendosni deodorant në mëngjes dhe kur duhet ta bëni atë? Dr. Pimple Popper Sandra Lee pretendon se përdorimi i deodorantit tuaj në mëngjes s’është aq i efektshëm dhe ajo ka shke
Pse s’duhet të vendosni deodorant në mëngjes dhe kur duhet ta bëni atë? Dr. Pimple Popper Sandra Lee pretendon se përdorimi i deodorantit tuaj në mëngjes s’është aq i efektshëm dhe ajo ka shke
A shkakton deodoranti kancer të gjirit? Kanceri i gjirit është më i diagnostikuari te gratë, veç kancerit të mushkërive. Në çdo 8 femra është llogaritur se kanc
Gabimet rreth aplikimit të deodorantit që ndoshta nuk i keni ditur Një person i pjekur ju ndoshta mendoni se i keni perfeksionuar gjërat bazike në jetë. Të pastroni veten, të visheni, të
Si ta përgatitni vet një deodorant në kushte shtëpie? Dyqanet posedojnë lloj-lloj deodorantësh, por mundësitë janë të mëdha që jeni të brengosur rreth efekteve shëndetësore q
Gabimet e shpeshta që bëjmë kur përdorim deordorant Rë gjithë përdorim deordorant, por shpesh bëjmë gabime gjatë përdorimit të tyre. Shikoni nëse edhe ju po i bëni këto
A e dini çfarë i bën deodoranti trupit tuaj? Për shumicën prej nesh, përdorimi i deodorantit është bërë një rutinë e zakonshme, që rrallë ndalemi të mendojmë se çfar
Butrinti i kthen shpinën njeriut që e ndihmoi Gjatë ditës së djeshme mediet kosovare kanë raportuar se këngëtari Butrint Imeri ka mashtruar fansat e tij sa i përket k
Përdorni limon jeshil në vend të deodorantit Djersitja është mënyra e natyrshme e trupit për ftohje dhe vetë mbrojtje nga temperaturat e larta, po ashtu është funksi
A po e shkakton deodoranti kancerin në gji? Pasi që rastet me kancer në gji po vazhdojnë të rriten në botë, ekspertët janë duke kërkuar shkakun. Duke e ditur se
Si të përgatisni vetë një deodorant në kushte shtëpie Më në fund vjen edhe mundësia për të përgatitur vetë një deodorant në shtëpi. Dyqanet shesin lloj-lloj deodorantësh,
Deodorantët me përmbajtje alumini shkaktojnë kancer?! Studimi i fundit i kryer në Zvicër tregoi se gratë që rregullisht përdorin deodorant që përmbajnë kripëra alumini paraqe
Parandaloni kancerin e gjirit nëpërmjet detoksifikimit të sqetullave! Kanceri i gjirit shpesh e ka origjinën në pjesën e sipërme të gjirit, zonë pranë sqetullave, në të cilën aplikohen deodo
Ja si të përgatisni deodorant me produkte natyrale Ju paraqesim një mënyrë se si të përgatisni deodorant në kushte shtëpie, duke përdorur vetëm produkte natyrale. Kjo
Kujdes! Këto deodorantë shkaktojnë kancer të gjirit Një studim ka zbuluar që gratë që përdorin rregullisht deodorantë që përmbajnë kripëra alumini mund të rrezikohen nga zh
Deodoranti i bën meshkujt të duken më “burrërorë” Sipas një studimi të kryer nga disa shkencëtarë skocezë dhe çekë, meshkujt që përdorin deodorant përceptohet nga femrat
Harrojeni deodorantin, ja cila është zgjidhja më e mirë (VIDEO) Një blogere e njohur ka disa takjtika të ndryshme natyrale që ndihmojnë në eleminimin e djersës së tepërt. Farah Dhukai,
A duhet të përdorim deodorant? Deodoranti është një shumë i përdorshëm. Për shumicën e njerëzve kjo tashmë është një rutinë e përditshme. Por a kemi me
Deodorantët zgjidhja më e mirë për djersë Njerëzit shpesh nuk e dallojnë antiperspirantët dhe deodorantët. Antiperspirantët ndalojnë djersitjen tërësisht, ashtu q