999 rezultate për

doping

Qerimaj me fat, fiton medalje nga dopingu Erkan Qerimaj më në fund është shpërblyer. Peshëngritësi shqiptar ka fituar medalje bronzi teksa zuri vend vendin e 4
Rezultoi pozitiv në testin e dopingut, reagon Ramos Një lajm i bujshëm qarkulloi ditën e djeshme që nga gjermania “Der Spiegel” e deri në mediat spanjolle ku thuhej se Serg
Çfarë është "Dexamethasone", substanca që po rrezikon karrierën e Sergio Ramos Zigor Moltavo, kreu i Njësisë së Kontrollit të Performancës në Qendrën e Mjekësisë Sportive të AEPSAD, foli për “MARCA”
Skandali, Ramos me doping para finales së Ligës së Kampionëve Prestigjozja gjermane ‘’Fotball Leaks’’ ka zbuluar një skandal të madh në botën e futbollit. Pak ditë më parë kjo gaze
Pogba qëndron në Torino, zbulohet arsyeja Mesfushori i skuadrës së Manchester United, Paul Pogba ka qëndruar në Torino mbrëmjen e kaluar, kjo nuk ka të bëjë me me
Bolt “çmend” FIFA-n, gati testet antidoping Usain Bolt u pensionua nga sporti i atletikës për tu përkushtuar futbollit, por mesa duket ky profesion nuk ka nisur dh
Skandal në boks, kampioni i botës me doping Kampioni i botës në peshat e mesme në kategorinë WBO, Billy Joe Saunders ka rezultuar pozitiv në testet antidoping. Boks
Test të befasishëm anti-doping të Barça Skuadra e Barcelonës është përfshirë ditën e sotme nga një test i befasishëm kontrolli anti-doping nga zyrtarë të UEFA-s
SHBA akuzon shtatë agjentë rus për sulme kibernetike Shtatë agjentë të dyshuar të Zbulimit ushtarak rus (GRU) janë paditur sot, si pjesë e një fushate globale sulmesh kibern
Skandal në doping, FIFA manipuloi provëzat e organizatorëve FIFA dhe Rusia bashkëpunojnë prej kohësh dhe jo vetëm për sa i përket organizimit të Botërorit. Sipas “Daily Mail”, vend
E bujshme! FIFA kontroll te Argjentina për doping "Dailymotion" ka raportuar një lajm të bujshëm për sa i përket kobëtares së Argjentinës në Botërorin "Rusia 2018". Si
Rezultoi pozitiv tek testi i dopingut, Usain Bolt i hiqet një medalje ari Atleti xhamajkan, Nesta Karter ka humbur apelin e tij në CAS kundër vendimit për t’i hequr medaljen e artë skuadrës së X
Rikuperimi i Neuerit bën që krerët e UEFA-s t'i bëjnë analizat e anti-dopingut Manuel Neuer ka lënë pas dëmtimin teksa është rikthyer të stërvitet me skuadrën bavareze. Siç raporton "The Sun" ai p
Edhe një tjetër peshëngritëse shqiptare rezulton pozitive në testin e dopingut Romela Begaj tani nuk do të jetë e vetmja peshëngritëse shqiptare që del pozitive në testet anti-doping. E fundit ësh
Kapiteni i Cagliarit del pozitiv në testet e anti-doping Braziliani i Cagliarit, Joao Pedro, ka rezultuar pozitiv me hidroklorotiazid (një diuretik) pas testeve në kryera nga Na
Gafa e pafalshme e Skënderbeut, që çoi Jashanicën në përdorimin e substancave anti-doping Skënderbeu e dinte prej kohësh se Jashanica kishte dalë pozitiv dhe pritej vetëm vendimi i komisionit të antidopingut në
Jashanica pozitiv në testet anti-doping? Ja si reagon Skënderbeu Skënderbeu ka reaguar në një komunikatë për shtyp në “Facebook”, ku ka sqaruar procedimin disiplinor ndaj mbrojtësit Jas
Kjo është substanca që mendohet të ketë përdorur Jashanica Bajram Jashanica doli pozitiv në testin anti-doping pas ndeshjes ndaj Jang Bojsit në Elbasan dhe substanca që ka përdoru
Skandali i radhës nga sportistët shqiptar dhe Jashanica del pozitiv në testin anti-doping Bajram Jashanica ka dalë pozitiv në testin anti-doping, pas kontrollit që iu bë pas ndeshjes Skënderbeu-Jang Bojs 1-1, z
Rrugës për tek Las Palmas, Nasri del pozitiv në doping dhe pezullohet medy vite E përditshmja spanjolle ‘Marca’ ka zbuluar se Nasri ka dalë pozitiv në doping dhe ka marrë edhe një dënim prej dy vitesh