999 rezultate për

doni

Ja kur do mbahen zgjedhjet e parakohshmne në Maqedoninë e Veriut Kryeministri Zoran Zaev i ka propozuar opozitës, gjegjësisht VMRO-DPMNE-së dy data për mbajtjen e zgjedhjeve parlamentar
MAQEDONI/ Më 5 korrik zgjedhje parlamentare Alsat jo zyrtarisht mëson se kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev gjatë ditës ka zhvilluar biseda telefonike me liderët politi
Maqedonia hap kufijt më 1 qershor, pritet heqja e orës policore, rekomandimet e fundit Nga 1 qershori do të happen kufijt e Maqedonisë së Veriut, ndërsa do të hiqet edhe ora policore. Ky është rekomandimi
Zyrtare: Rikthehet futbolli në Maqedoninë e Veriut Edhe zyrtarisht po rikthehet futbolli në Maqedoninë e Veriut. Federata e Futbollit maqedonase ka konfirmuar se sporti
Më 5 korrik zgjedhje në Maqedoninë e Veriut? Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev gjatë ditës ka zhvilluar biseda telefonike me liderët politik dhe partnerët e koalicionit
126 persona thyejnë rregullat e izolimit në Maqedoninë e Veriut Gjatë natës së kaluar 126 persona nuk kanë respektuar orën policore me çrrastë janë arrestuar 76 persona, ndërsa për të
MAQEDONI/ 104 persona nuk e kanë respektuar orën e policisë, 76 janë arrestuar Gjatë 24 orëve të fundit në nivel të tërë shtetit 104 persona nuk e kanë respektuar ndalesën për lëvizje, ne ç’rast 76 p
Me orë të tëra të ngatërruar nëpër kufij! Osmani me apel: Shtetasit e Maqedonisë mos nisen pa koordinim me Qeverinë (VIDEO) Me makina personale u nisën nga Italia për të ardhur në Maqedoni… Me të dëgjuar se janë hapur kufijtë në Serbi, shtet
Pandemia ulë këmbimin tregtar në Maqedoninë e Veriut Këmbimi tregtar i Maqedonisë së Veriut me shtetet tjera në periudhën janar-mars ka shënuar rënie në krahasim me periudhë
21 raste të reja me COVID-19, sa ka shkuar numri në Maqedoninë e Veriut Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, nga 258 teste të realizuara, 21 kanë rezultuar pozitiv me
Ky është mëngjesi perfekt nëse doni të ndiheni të ngopur dhe të humbni peshë Ekspertët e ushqimit kanë konfirmuar se njerëzit që hanë më shumë kos në vaktin e parë të ditës, janë më të predispozuar
"Shita medaljen e Kupës së Botës, për të blerë drogë", rrëfimi tronditës i ish-futbollistit brazilian Ish-mbrojtësi i Sao Paulos, Flavio Donizete, nëpërmjet një rrëfimi tronditës ka zbuluar që varësia e tij ndaj drogës e s
Koronavirusi në Maqedoni, ja rastet e 24 orëve të fundit Në Maqedoninë e Veriut nuk kanë të ndalur rastet e reja të të infektuarëve me koronavirus. Sipas të dhënave të Minist
37 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Maqedoni Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 37 raste të reja me COVID-19, ndërsa janë bërë plot 508 teste. Ndërk
Besimtarët në Maqedoni e falën Bajramin me maska Myftiu i Shkupit, Qenan Ismaili, thotë për Radion Evropa e Lirë se pandemia ka bërë që Bajrami i sivjetmë të jetë më i n
Maqedonia e Veriut shënon 1 viktimë dhe 20 raste të reja me COVID-19 Maqedonia e Veriut ka shënuar në 24 orët e fundit 20 raste të reja me COVID-19 si dhe 1 viktimë. Numri i infektimeve vij
Qeveria e Maqedonisë së Veriut flet për hapjen e kufijve Qeveria e Maqedonisë së Veriut po shqyrton masat edhe për hapjen e kufijve, por sipas vlerësimeve të para ende është her
Tre skenaret e mundshëm për përfundimin e kampionatit në Maqedoni Pas përfundimit të takimit të sotëm mes FFM-së dhe klubeve të ligës së parë, drejtuesit e Federatës kanë dalë me tre pro
OSBE-ja me kritika për mosefikasitetin e gjyqësorit në Maqedoninë e Veriut Pushteti gjyqësor në Maqedoninë e Veriut sërish është vënë në shënjestër të kritikave të bashkësisë ndërkombëtare, për m
Divorcet për vitin 2019 janë rritur me 23% në Maqedoni Në vend vitin e kaluar janë lidhur 13.814 martesa që është rritje për 2,4 për qind në krahasim me një vit më parë, ndërs