999 rezultate për

donetsk

Interi dështon për të 3-tin vit radhazi, ngelet jashtë Evropës (VIDEO) Interi ka barazuar 0-0 në shtëpi ndaj Shakhtar Donetsk në ndeshjen e fundit të grupeve në Ligën e Kampionëve dhe ka mbyl
CHAMPIONS/ Interi luan shansin e fundit sonte ndaj Shakhtar, i jepet shansi Eriksen Interi luan sot kualifikimin midis 16 më të mirëve të Ligës së Kampionëve, kundër Shakhtar Donetsk. Situatë e pabesue
Reali në krizë të thellë, humbet në Ukrainë dhe rrezikon kualifikimin (VIDEO) Real Madridi rrezikon kualfikimin në grup! Ekipi madrilen humbi ndaj Shakhtari në Ukrainë me rezultatin 2-0 një ndeshje
Shënohet goli i parë në Shakhtar Donetsk-Borussia Monchengladbach (VIDEO) Borussia Monchengladbach ka kaluar në avantazh 1-0 në sfidën ndaj Shakhtar Donetsk, e vlefshme për fazën e grupeve në L
Formacionet zyrtare, Real Madrid-Shakhtar Donetsk Real Madrid nis aventurën europiane të këtij sezoni ndaj ukrainasve të Shakhtar Donetskut. Në repartin e sulmit, Zida
Trembet Interi, shorti i rezervon ekipin më të madh të historisë Trembet Interi, shorti i rezervon ekipin më të madh të historisë Interi pa fat. Zikaltërit në grup ju ka qëlluar Real
Formacionet zyrtare: Inter-Shakhtar Donetsk Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Inter – Shakhtar Donetsk e vlefshme për fazën gjysmëfinale në Europa Lea
Shakhtar Donetsk "shkatërron" Baselin dhe kalon në gjysmëfinalen e Europa League (VIDEO) Shakhtar Donetsk është në mesin e skuadrave që ka siguruar gjysmëfinalen në Ligën e Evropës. Skuadra nga Ukraina, ka
Shakhtar Donetsk zhbllokon rezultatin ndaj Basel (VIDEO) Shakhtar Donetsk ka arritur të zhbllokojë shumë shpejt rezultatin përballë Baselit të Xhakës. Është Moraes lojtari që
Këto janë përballjet çerekfinale në Ligën e Evropës Pas shortit të Ligës së Kampionëve, në Nion të Zvicrës është hedhur edhe shorti i Europa Ligës. Janë përcaktuar disa
Koret raciste të tifozëve, ylli i Shakhtar Donetsk largohet nga fusha mes lotësh (VIDEO) Racizmi është një nga çështjet më të diskutuara në futboll kohët e fundit, teksa shpesh herë nga ky fenomen janë prekur
Manchester City shkëlqen në Ukrainë, likujdon Shakhtar Donetsk (VIDEO) Manchester City e ka nisur mirë sezonin e ri të Champions League duke dominuar në toren 3-0 ndaj Shakhtar Donetsk në ukr
Dështoi transferimi te Milani, Taison "sulmon" Shakhtar Donetsk: Një ëndërr tjetër e thyer Ylli brazilan, Taison ka "sulmuar" Shakhtar Donetsk për "mbarimin e ëndrrës së tij", teksa gjigandët ukrainas bllokuan k
Formacionet zyrtare: Manchester City - Shakhtar Donetsk Manchester City pret sonte në "Etihad Stadium" skuadrën ukrainase, Shakhatr Donetsk, e vlefshme për UEFA Champions Leagu
Formacionet zyrtare: Roma - Shakhtar Donetsk Roma dhe Shakhtar Donetsk do të sfidojnë njëra-tjetrën duke tentuar se kush do të kualifikohet në çerekfinale të UEFA Ch
Shakhtari i jep humbjen e parë Cityt, Napoli eleminohet nga Championsi (VIDEO) Manchester City është mposhtur 2-1 ndaj Shakhtar Donetsk, për të përfunduar fazën e grupeve si lider, ndërsa ukrainasit
Chelsea mendon për 3 goditje në janar Chelsea dhe Manchester United janë futur në garë për të marrë shërbimet e mbrojtësit barazilian, Marquinho. 21-vjeçari p
Reali mposht Shakhtar Donetskin (VIDEO) Lojë dhe emocion në ndeshjen Shakhtar Donetsk - Real Madrid megjithatë edhe pse në fund vendasit bën presion të jashtëza
Sfidat e mbrëmjes në Champions, "mision i pamundur" për Skënderbeun Pas takimeve të para që u luajtën ditën e mërkurë mbrëmjen e sotme vijnë edhe sfidat e kthimit të cilat do të përcaktojn
Shakthar Donetsk ndal hovin e Bayern, ndeshja përfundon në barazim(VIDEO) Ka përfunduar në barazim 0-0 ndeshja mes Shaktar Donjeck dhe Bayern Munih. Paçka rasteve të të dyja skuadrave, për 90