999 rezultate për

dominuar

Atletico Madrid fiton minimalisht përballë Valladoilid (VIDEO) Atletico Madrid ka mposhtur me rezultatin 1-0 Valladoilid dhe tani shpreson te humbja e Barcelona-s. Nëse katalanasi
Barcelona afrohet më tepër me titullin, mposht edhe Alaves (VIDEO) Barcelona ka fituar ndeshjen e mesjavës në La Liga. Katalanasit kanë mposhtur Alaves me rezultatin 2-0 në Estadio Mendiz
Federer e nis me fitore në Dubai, synon trofeun e 100 Roger Federer ka nisur sot aventurën e tij në turneun ATP 500 të Dubait, ky synon fitoren dhe trofeun nr.100 të karrierë
Shqiptarët të dominuar nga ankthi dhe depresioni Ankthi dhe depresioni janë gjithmonë e më shumë të pranishëm në jetën tonë. Sipas një ankete të zhvilluar në vitin 2018
Blerja e bujshme e Inter shënon një gol të çmendur (VIDEO) Interi ka barazuar rezultatin me anë të Nainngolan i cili ka shënuar një super gol. Zikaltërit e kanë dominuar takimi
Starova: Bëmë një ndeshje të shkëlqyer, por nuk arritëm të fitonim Trajneri i Partizanit, Sulejman Starova pas ndeshjes thotë se skuadra e tij bëri një paraqitje të shkëlqyer duke e domin
Haradinaj: Në Bruksel folëm më shumë për vizat Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj pas vizitës që ka zhvilluar në Bruksel tha se në çdo pjesë të tak
Juve tenton 3 yje për të dominuar dhe në Champions Juventus kërkon të vijojnë dominimin në Serinë A, por mendojnë edhe për të fituar Championsin. Gazeta pranë klubin bard
Njihuni me 10 gjeneralët më të fortë që kanë dominuar për vitin 2016 (FOTO LAJM) Çdo ushtri e suksesshme dhe e fortë, përveç anës ekonomike e cila luan një rol të rëndësishëm në fuqizimin dhe modernizi
Gundogan: E dominuam Barcelonën Manchester City ka mundur 3:1 Barcelonën në xhiron e katërt të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Heroi i Cityt
Juve ka gjithçka për të dominuar, ja formacioni i ri (FOTO LAJM) Juventus po ndërton një skuadër që do të dominojë sërish në Itali, por jo vetëm, pasi projekti është edhe më i madh. pro
Kroacia dominon ndaj Çekisë, e mbyll pjesën e parë në avantazh (VIDEO) Kroacia vijon formën mjaftë të mirë të treguar në ndeshjen e parë ndaj Turqisë. Kroatët kanë dominuar pjesën e parë duke
5 klubet me më shumë trofe ndërkombëtarë (FOTO LAJM) Historia e futbollit ka njohur shumë ekipet të mëdha. Por, janë të pakta ato e ekipe që kanë dominuar botën e futbollit
Kryesuesit në 10 kampionatet kryesore në Europë (FOTO LAJM) Kampionatet kryesore në Europë janë në një fazë shumë delikate, teksa në disa prej tyre ka një rivalitet të fortë për të
Bayern shkatërron Dinamon (VIDEO) Bayern Munich ka shkatërruar me rezultatin e përgjithshëm 5:0 ekipin kroat të Dinamos së Zagrebit. Robert Lewandowski
Kukësi fiton kundër Bylisit Kukësi ka mposhtur me rezultatin 2:0 skuadrën e Bylysit. Skuadra veri-lindore e ka nisur mbarë ndeshjen, teksa ka dom
Konfirmohet presidenti i ri i Barcelonës Hozep Bartomeu është konfirmuar në krye të Barcelonës deri në vitin 2021, pasi ka fituar zgjedhjet e mbajtura të shtunën
Paqe midis Laçit dhe Kukësit Laçi dhe Kukësi nuk kanë shkuar dot më larg se barazimi i bardhë. Një pikë e cmuar për nënkampionët e vendit në një tran
Berisha: Shokues ekzekutimi mafioz e mizor i bankierit Artan Santo Shokues e ka cilësuar ish-kryeministri Berisha ekzekutimin mafioz të bankierit Artan Santo. Përmes një statusi në Facebo
Galliani thumbon Juven Drejtori i Milanit, Adriano Galliani, e ka uruar Juventusin që ka fituar Scudetton e tretë radhazi. Roma u mposht nga C