999 rezultate për

domatet

Ushqimet që formojnë qeskat dhe rrathët e zinj poshtë syve A ju ndodhë shpesh që të zgjoheni me sy të fryrë ose me të nxira poshtë syve, anipse keni fjetur mirë dhe mjaftueshëm?!
6 ushqime që ju bëjnë të zgjoheni me sy të fryrë Ju keni fjetur mirë, por ende zgjoheni në mëngjes me sy të fryrë dhe të nxira poshtë syve? Epo, përveç mungesës së gjumi
Domatet mund të mbrojnë burrat nga kanceri i prostatës Disa studime kanë zbuluar se domatet mund të ndihmojnë në mbrojtjen e burrave nga kanceri i prostatës. Fruti i kuq me
Nusja pakistaneze me stoli të bëra nga domatet Gazetarja pakistaneze Naila Inayat ndau një klip të shkurtër të intervistës me një nuse pakistaneze cila në vend të stol
Kujdes, domatet mund të krijojnë gurë në veshkë Domatet janë një sallatë e preferuar verore e shumë njerëzve. Frutat e lëngshme dhe freskuese të kuqe plot me likopen
Recetë e thjeshtë dhe e freskët, supe me domate Pa qepë për tu prerë dhe pa domate për tu qëruar, kjo recetë është e lehtë dhe tejet e shijshme. Madje, kjo është një
"Burg nëse dërgojmë domatet në Mal të Zi", Al Jazeera: Shkodra e sulmuar nga e majta në pushtet John Psaropoulos, gazetari i Al Xhazirës i rikthehet reportazheve nga Shqipëria. Rrjeti gjigand ka paralajmëruar një dit
Kujdes me rukolën gjatë shtatzanisë, mënyra e duhur për t’a konsumuar Në shtatëzani janë shumë të rëndësishme jo vetëm karbohidratet, kalciumi dhe proteinat, por edhe vitaminat, hekuri dhe a
Domatet shqiptare alarmojnë Athinën Mëngjesin e sotëm autoritet greke kanë sekuestrohen 4.600 kg domate pas dy kontrolleve në magazinat e disa kompanive të
Domatet ju ndihmojnë të humbni peshë Domatet janë një burim shumë i mirë për proteina, minerale, fibra dhe vitamina. Jo vetëm kaq, por domatet ndikojnë shumë
Si mund të përfitohet energji elektrike nga domatet e prishura Namita Shrestha e Shkollës së Minierave dhe Teknologjisë në Dakotën e Jugut shpjegon: “Frutat që nuk shiten ose nuk mund
Besi zbardh të vërtetën, kjo është arsyeja që ka qef domatet Zbulohet arsyeja përse Bes Kallaku adhuron domatet Teksa po drekonin në shtëpinë e Arjola Shehut, Bes Kallaku vuri
Hiqeshin si fermerë për të shitur kokainën, në pranga 3 shqiptarë në Itali Policia ka vënë në pranga 3 shqiptarë në Vittoria të Italisë, ndërsa 2 të tjerë janë shpallur në kërkim pasi akuzohen pë
Kaq ishte! Bes Kallaku tradhton Xhensilën me fiksimin e jetës së tij (VIDEO) Besi dhe Xhensila, çifti aq i dashur për publikun, është në pritje të një fëmije. Çifti gjendet vazhdimisht në udhët
Domate të fërguara Përbërësit 4 domate 30 gr miell 125 gr bukë 250 ml vaj vegjetal 125 gr djathë kripë Hapat 1 Ndeze
Ky është truku magjik për të patur domate sa më të freskëta dhe të shijshme Me siguri edhe juve ju ka ndodhur të pyesni veten se cila është stina e duhur e domateve, edhe pse prania e tyre në treg
Linda Morina pa komplekse, tregon bahçen dhe "asetet" (VIDEO) Linda Morina nuk ka asnjë kompleks nga prejardhja e saj apo shërbimet që bën në shtëpi. Ndryshe nga shumë këngëtare
Kurrë mos i futni këto ushqime në frigorifer Moti më i ngrohtë mund t’ju shtyjë që t’i futni në frigorifer shumicën e ushqimeve për t’i mbajtur të freskët, por të ve
Si t'i dalloni domatet e rritura me hormone (FOTO LAJM) Ekspertët në mbarë botën janë dakord se duhet të hamë fruta dhe perime të papërpunuara, sidoqoftë marketet dhe tregjet j
Turli e shijshme me perime në furrë Për të krijuar një tavë të shijshme më perime mjafton të zgjidhni perimet tuaja të preferuara dhe t’i piqni me shije.