999 rezultate për

domates

"Të skuqet domatja për dy ditë", truket e fermerëve që po na rrezikojnë shëndetin “Top Story”, pasi ka siguruar një hormon për pjekjen e parakoshme të domateve, ka udhëtuar drejt një fshati ku banorët k
A e dini se ketchup-i redukton zhvillimin e kancerit Sipas një studimi të Universitetit Politeknik i Valencias , salca e domateve, përfshirë keçapin, ulin rrezikun nga zhvil
Ky ushqim është armik i kancerit Studiuesit në Universitetin Politecnica de Valenicia të Spanjës kanë dalë me disa gjetje interesante në lidhje me salcat
Qofte me ton në salcë domatesh Përbërësit 200 gr mish peshku 1 kokë qepë 2 thelpinj hudhre 3 bukë rriska 1 vezë 1 lëvore limoni 5
Qofte me ton në salcë domatesh Përbërësit 200 gr mish peshku 1 kokë qepë 2 thelpinj hudhre 3 bukë rriska 1 vezë 1 lëvore limoni 5
Qofte me salcë domatesh Përbërësit 500 gr mish i grirë viçi 5 decilitra lëng domatesh 1 lugë sheqer 3 lugë miell 4 rriska bukë ba
Përfitimet nga lëngu i domates që nuk i dinit Domatet përdoren në salca të ndryshme, në gjella ashtu si edhe në sallata. Por megjithatë pothuajse për të gjithë, domat
Spanja nën pushtetin e domates (FOTO LAJM) Rreth 160 tonë domate janë hedhur kësaj radhe në luftën vjetore të ushqimit “Tomatina” në lindje të Spanjës. Masat e
Lëngu i domates, pija e preferuar e pranverës Nëse nuk e keni provuar ende, keni humbur shumë! Lëngu i ftohtë i domates është pija më e mirë e pranverës dhe verës!
Domatet e egra, thesaret e Malësive të Shqipërisë (FOTO LAJM) Shija e domates së egër është një kombinim mjaft interesant i domates tradicionale dhe luleshtrydhes. Në Shqipëri, d
MARKAT/ Kishin mbushur tregun me vaj ulliri dhe salcë domatesh false, arrestohen babë e bir Operacioni “Kimisti” ka prangosur atë e bir, të akuzuar për prodhim e shitje artikujsh dhe mallra industrialë/ushqimorë
Acari shkatërron bujqësinë në Fier, Lushnje dhe Berat, situatë e ngjashme me përmbytjet Moti i acartë i këtyre ditëve duket se do të sjellë situatën e ngjashme të dy viteve më parë me përmbytjet në zonën e Fi
Maskë flokësh me salcë domatesh Domatet janë shumë të mira në reduktimin e njollave të diellit. Në përdorimin e saj në flokun tuaj do të dalloni sesi
Kuroni prostatën me domate Dy në tre burra mbi moshën 55-60 vjeç preken nga Hipertrofia beninje e prostatës Pasojat e kësaj sëmundje janë shumë
Pastrimi më i mirë për fytyrë me anë të maskës me domate dhe aloe vera Acidet natyrale, antioksiduesit, vitaminat dhe mineralet e gjendura tek domatet përmbajnë veti të mira pastruese që ndih
Ja si festohet Dita e Domates në Spanjë (FOTO) Në Spanjë mbahet sot festa e përvitshme e domates, një traditë dhjetëra vjeçare që festohet në qytezën Bunol. Festa e
Të brëndshme qengji me salcë domatesh "Për të dashur këtë llojë gatimi duhet të doni shumë të brëndshmet. Është një vakt ekonomik dhe një mënyrë e mirë për të
Konsumimi i domates parandalon plakjen Jemi mësuar që domaten ta mendojmë si perime shumë të shëndetshme të cilën mund ta përdorim në shumë gatime të ndryshme.
Roli i domates në parandalimin e kancerit Shkencëtarët britanikë gjatë një studimi të realizuar vitet e fundit kanë pohuar se domatet mund ta zvogëlojnë rrezikun
Lëngu ideal për të rënë në peshë Lëngu i domates është një produkt, që është i njohur për rolin e tij në heqjen e kilogramëve të tepërt. Sipas një studim