999 rezultate për

domate

Mos hani kurrë domate nëse vuani nga problemet e mëposhtme shëndetësore Domatja është një ndër perimet më të pasura me vlera ushqyese që nuk mungon kurrë në tryezën tonë, pavarësisht periudhës
Mjekët japin alarmin: Mos hani kurrë domate nëse vuani nga problemet e mëposhtme shëndetësore Domatja është një ndër perimet më të pasura me vlera ushqyese që nuk mungon kurrë në tryezën tonë, pavarësisht periudhës
Meta shtron tavolinën me djathë e domate (FOTO LAJM) Meta ka darkuar mbrëmjen e sotme me aktorin e humorit Bes Kallaku, i cili ka publikuar një foto në Instastory, ku të dy
Kujdes, domatet mund të krijojnë gurë në veshkë Domatet janë një sallatë e preferuar verore e shumë njerëzve. Frutat e lëngshme dhe freskuese të kuqe plot me likopen
Brenda festivalit të "Domates", çfarë ndodhi këtë vit në Spanjë (FOTO LAJM) Më se 20 mijë pjesëmarrës e kanë shkëmbyer domate mes vete, si pjesë e një festivali tradicional Tomatina, që zhvillohet
4 arsye të rëndësishme pse duhet ta aplikoni lëngun e domates mbi lëkurën tuaj Lëngu i domates është shumë herë më efektiv dhe i dobishëm sesa mund të keni menduar. Prandaj sa herë keni domate të
Bukë, djathtë, domate: Fotoja prekëse e Ergys Brahimit, viktima e tragjedisë nga rënia e skelës në Tiranë Një foto prekëse është duke qarkulluar gjatë dy ditëve të fundit në rrjetet sociale pas tragjedisë me dy të vdekur dhe d
Farat e domates më të mira se aspirina Disa studime klinike, kanë zbuluar se farat e domates përmbajnë një xhel natyral i cili përmirëson qarkullimin e gjakut
"Nxirrte bukën e gojës", Berisha: Ushtarët e Lal Plehut i morën arkat me domate të moshuarës Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një tjetër denoncim në rrjetet sociale. Në një mesazh që i ka ardhur në inbox
Hiqni dorë nga aspirina, farat e domates më të mira Disa studime klinike, kanë zbuluar se farat e domates përmbajnë një xhel natyral i cili përmirëson qarkullimin e gjakut
Recetë e thjeshtë dhe e freskët, supe me domate Pa qepë për tu prerë dhe pa domate për tu qëruar, kjo recetë është e lehtë dhe tejet e shijshme. Madje, kjo është një
"Burg nëse dërgojmë domatet në Mal të Zi", Al Jazeera: Shkodra e sulmuar nga e majta në pushtet John Psaropoulos, gazetari i Al Xhazirës i rikthehet reportazheve nga Shqipëria. Rrjeti gjigand ka paralajmëruar një dit
Rama drejt Pogradecit, Balliu e Salianji i zënë “pritë” me domate (VIDEO) Kryeministri Edi Rama në orën 16:30 ka mbyllur takimin elektoral në Pustec ku prezantoi kandidatin minoritar për bashkin
"Po hamë perime me pesticide", të rinjtë e FRPD sulmojnë me domate AKU-në (FOTO LAJM) Cilësia e dobët e ushqimeve dhe moszbatimi i ligjit nga ana e inspektorëve të Autoritetit të Kontrollit Ushqimor kanë nx
Jepini fund akneve me vetëm një domate Puçrrat mund të jenë frustuese, pothuajse në çdo moshë, lëkura e kuqe mund të jetë edhe e dhimbshme. Kjo sëmundje e z
Çuçi bën show duke ngrënë domate në Vlorë (FOTO LAJM) Në kulmin e shqetësimit për përdorimin pa kriter të pesticideve në produktet bujqësore, ministri i linjes, Bledi Ccuçi ë
"Të skuqet domatja për dy ditë", truket e fermerëve që po na rrezikojnë shëndetin “Top Story”, pasi ka siguruar një hormon për pjekjen e parakoshme të domateve, ka udhëtuar drejt një fshati ku banorët k
Një domate në ditë, mban larg sulmet e rrezikshme në zemër Sulmet e zemrës janë urgjencë serioze mjekësore që kërkojnë trajtim të menjëhershëm. Sulmi i zemrës shkaktohet kur fu
Kriza ekonomike, turqit në radhë për 3 kg speca dhe domate Turqit e zakonshëm po ndiejnë efektet e një krize ekonomike në formën e çmimeve të rritura për frutat dhe perimet, gjë q
Bëni si të bëni, por këto ushqime mos i futni në frigorifer Edhe pse ne pretendojmë se po të fusim cdo gjë në frigorifer, cdo ushqim do t'i shpëtojë prishjes, jemi totalisht gabim.