999 rezultate për

dokumentari

Dokumentari i parë VIP, Elvana sapo na prezantoi super shtëpinë (FOTO LAJM) Elvana është e para këngëtare shqiptare që ka vendosur që të bëjë një dokumentar. Teksa ka shpalosur një pjesë të kar
Anulohet shfaqja e dokumentarit serb kundër shqiptarëve në Stokholm Dokumentari “Kosovo, a Moment in Civilization” i regjisorit serb, Boris Malagurski, që planifikohej të shfaqej në ABF të
Dokumentari i ri për "Grupin e Kumanovës" që zbulon informacione tronditëse për luftimet dyditore Emisioni ”Kod” i gazetares Snezhana Lupevska ka ngritur dilema të reja për ngjarjet që pëfunduan me dënime drakonike për
Dokumentari për Korenë e Veriut: 'Bar do hanë dhe armët nukleare nuk do t’i braktisin!' Ky është një shembull ideal se si televizionet ruse janë shumë larg krahas medieve të SHBA-ve dhe Evropës. Si për fillim
Çfarë pritet nga dokumentari ku do transmetohen të pathënat nga jeta e Princeshë Dianës Këtë vit është 20 vjetori i vdekjes së Princeshës Diana, dhe për të është përgatitur një dokumentar i rrallë, dhe i deta
Dokumentari i princeshë Dianës nxjerr të palarat: Më vranë të dashurin Vëllai i princeshës Diana është përpjekur të pengojë transmetimin për herë të parë të një dokumentari, në të cilin flite
Dokumentari turk për Skënderbeun: E pabesueshme se si e paraqesin (VIDEO) Rezistenca e princave të Arbrit ndaj pushtuesve otomanë, paraqitet e lavdishme edhe nga këndvështrimi historik të Turqis
Dokumentari, tragjedia e shqiptarëve nëpër azilet e Gjermanisë Një film tragjik i është kushtuar shqiptarëve të cilët në kërkim të shpresës i janë drejtuar azilit në Gjermani. Fil
Incidente në prag të shfaqjes së dokumentarit “Shqiptaret janë motrat tona” në Serbi Projeksioni i filmit dokumentar “Shqiptaret janë mostrat tona/Albanke su nase sestre” që është dashur sonte të shfaqet n
Dokumentari i Marin Memës për Prevezën "tërbon" grekët Në ciklin “Gjurmë Shqiptare” këtë të shtunë, gazetari Marin Mema solli historinë e dikurshme të qytetit të Prevezës, por
Ja vajza lesbike nga Tirana që do të hyjë në BB bashkë me të dashurën Banorja e parë e “Big Brother 9” është një vajzë lesbike që merr riskun të rrëfejë historinë e jetës së saj në ekran.
DOKUMENTARI/ Mafia e plehrave në Europë. Ja çfarë rrezikon Shqipëria (VIDEO) Presidenti Nishani e ktheu ligjin që parashikonte lejimin e importit të mbetjeve në Shqipëri, por kjo duket të jetë një
RRËFIMI/ Arjan Çani flet për herë të parë për bashkëshorten (VIDEO) Arjan Çani u rrëfye të Dielën në dokumentarin "Zoom In", në IN Tv. Ai që jemi mësuar ta shohim gjithmonë të shtyjë pers
Ja si e udhëhiqte "grupin kriminal" Azem Syla (VIDEO) Sonte në Klan Kosova është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari “Komandanti i Çagllavicës” me
A e organizuan shërbimet sekrete "luftën" në Kumanovë?! (VIDEO) Në emisionin Zona Express u transmetua dokumentari me titull "Kurthi i Kumanovës". Dokumentari i kushtohet betejës dy
Mediat maqedonase sulmojnë ashpër Marin Memën, ja çfarë shkruajnë Gazetari Marin Mema është "kryqëzuar" pas dokumentarit të tij "Shkupi - Histori Ilire" e transmetuar në Top Channel.
Kush është politikani më i pasur në Kosovë? (VIDEO) Gjatë mbrëmjes së sotme në emisionin “Zona Express” me autor Leonard Kerquki, është transmetuar dokumentari “Shtabi i Mi
Dokumentari “Misteri i vdekjes së Presidentit” (VIDEO) Gjatë mbrëmjes së sotme në orën 20:45 në Klan Kosova u transmetua emisioni Zona Express, ku u prezantua dokumentari i qu
Ja biblioteka gjigande në shtëpinë e Umberto Ecos (VIDEO) Sot bota ka humbur njërin ndër shkrimtarët më të njohur botërorë në fushën e komunikimit, italianin Umberto Eco. Ai k
Shqipëria në “Euro 2016”, gati edhe dokumentari (FOTO & VIDEO) Tashmë është publik traljeri i dokumentarit televiziv mbi arritjen historike të kombëtares së Shqipërisë, kualifikimin n