999 rezultate për

dokumentacionit

Merret vendimi, a do të lejohen shqiptarët për punë sezonale në Greqi? Edhe pse tashmë prej muajsh bota po kërcënohet nga pandemia e koronavirusit, autoritet greke kanë vendosur që nuk do të
Pas publikimit të videos, çfarë po ndodh sot në lokalin e pronarit "kriminel" Tani të gjithë i kanë parë pamjet e rënda të dhunimit të turistëve spanjollë dhe shoqëruesve të tyre shqiptarë nga prona
Komisioni Shtetëror fillon ankesat për mungesë të dokumentacionit Mungesë të dokumenteve në institucione të ndryshme lidhur me demarkimin e kufirit me Malin e Zi Ndër vendimet e para të
FSHF bën gati dokumentacionin për Superkupën e Europës 2019 Finalja e Superkupës së Europës 2019 për të inauguruar “Arenën Kombëtare”. Një dëshirë që ka nisur të konkretizohet për
Diplomacia shqiptare publikon dokumentet nga 1912 Diplomacia shqiptare do të heqë pluhurin që mbulon dosjet duke i hapur ato për publikun e gjerë. Përmes një njoftimi
Dokumentet në arkivat turke, së shpejti fillon dixhitalizimi i tyre Për të zgjidhur problemin e pronave dhe të dokumentacionit, Drejtoria e Arkivave ka dërguar në Turqi specialistët e saj.
INUK prish 20 ndërtime pa lejë në Kapshticë Inspektorati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar ka nisur sot prishjen e 20 ndërtimeve pa lejë në Kapshticë. Pas inspektimit t
Robben do të rinovojë me Bayernin Anësori i Bayern Munichut, Arjen Robben, është pajtuar që të rinovojë kontratën e tij me gjigantin gjerman. Holandezi
Ikja e emigrantëve, fluks në doganën e Kapshticës Pas qëndrimit në vend për festën e Pashkës, emigrantët shqiptarë kanë nisur të largohen drejtë vendeve ku ata jetojnë dh
“Vetro Energy” me një dorë tek "Albpetrol" Kompania “Vetro Energy” ka marrë pikët maksimale për të privatizuar kompaninë “Albpetrol”. Në një konferencë për mediat
Kasat fiskale, gjobiten bizneset Tatimet gjobisin bizneset për mungesë të kasave fiskale dhe mosmbajtje të saktë të dokumentacionit tatimor.Drejtoria e P