999 rezultate për

dokument

Kush i kërkoi SHBA-ve ndërhyrjen e rusëve tek shqiptarët, dokumentet e panjohura amerikane Publikohet për herë të parë dokumenti tepër sekret i Departamentit amerikan të Shtetit, që hedhin dritë mbi veprimtarinë
DOKUMENTAT/ Greqia njofton se cila kategori emigrantësh shqiptar mund të marrë nënshtetësinë Emigrantët shqiptarë që kanë vite që punojnë edhe jetojnë në Greqi mund të përfitojnë nënshtetësinë greke. Përkatësisht
Zbulohen dokumentet, kur Stalini i dhuronte Enver Hoxhës sallam e havjar Pak ditë pas takimit në Moskë me Stalinin (23 mars 1949), Enver Hoxha ka realizoi një ceremoni të pazakontë në dhomën e
Dokumenti i rrallë, sa paguheshin Enver dhe Nexhmije Hoxha ? Haxhi Kroi, sekretari i përjetshëm i diktatorit Enver Hoxha, ka lënë pas një ditar voluminoz ku janë shënuar pothuaj të
Shkodrani fiton gjyqin për pronën e tij, por gjykata i "zhduk" dokumentet! Një qytetar nga Shkodra ka një ndërtesë plus truall që ia kanë uzurpuar. Gjon Shkambi i është drejtuar gjykatës, ku ka f
PD zbardh dokumentin: Edhe landfilli i Vlorës shkon për Klodian Zoton (FOTO LAJM) Departamenti Antikorrupsion i Partise Demokratike publikon dokumentin: Kryeministri miraton ndërtimin e Landfillit t
"Pse e pranove në shtëpi, djalin tënd dhe nusen e tij, vajzën e armikut", publikohet dokumenti arkivor Publikohet një dokument arkivor i nxjerrë nga fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së, që i përket vitit 1982 dhe bën f
"Në bazë të Kanunit do vrasim 18 vetë", Zylfie Haklaj reagon pas dokumentit të SHIK Pas qarkullimit në media të lajmit për zbulimin e një dokumenti të SHIK, sipas të cilit Fatmir Haklaj betohej se do të v
Zbardhet dokumenti, Rama firmos tërheqjen e padisë ndaj Haradinajt (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka tërhequr padinë e bërë ndaj ish-kryeministrit Haradinaj dhe firmosja e tërheqjes së padisë ësht
Del dokumenti: LSDM dhe Besa do të heqin nga puna 20% të administratorëve (FOTO LAJM) Pas tentimit të LSDM-së të ulë pagat e administratorëve në 14.500 në kohën e pandemisë ,që u parandalua nga BDI,një lajm
Del dokumenti, si u betua "i forti" i Haklajve për të vrarë Azem Hajdarin (FOTO LAJM) Pas vrasjes, më 12 shtator të vitit 1998, të deputetit të Partisë Demokratike, Azem Hajdari, akuzat, kryesisht politike,
Gjyqtari i Apelit kallëzon në SPAK komsioneren e KPK-së: Falsifikoi dokumenta Gjyqtari i Apelit Alaudin Malaj ka paditur pranë Prokurorisë Speciale kundër Korrupsionit (SPAK), komisioneren e Komisio
Zaptohet prona në mënyrë të padrejtë, HEC-i ndërtohet me dokumenta false Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës një skandal më ndërtimin e një HEC-i, i cili zaptoi në mënyrë të padrejtë pronat
Si do të kalojë në Kuvend Reforma e re Zgjedhore dhe pse hyrja në fuqi nuk do jetë e lehtë Pas shumë orësh diskutime dhe takime të panumërta, vetëm mbrëmjen e së premtes dokumenti i prodhuar nga Këshilli Politik
Shkëlzen Berisha kërkon ndjesë për tejkalimin e shpejtësisë, dhe bën sqarimin e rëndësishëm Ditën e sotme, po qarkullon në media një lajm ku bëhet e ditur se Shkëlzen Berishës i është hequr e drejta e qarkullimit
Zbardhet dokumenti me 12 pika: Si u arrit marrëveshja për Reformën Zgjedhore (FOTO LAJM) UPDATE - Mbrëmjen e sotme palët politike pas shumë takimesh nën mbikqyrjen e ambasadorëve, arritën të firmosin marrëvesh
DOKUMENTAT/ Berisha: Rama dhe Bolino vjedhin 5000 m2 truall në mes Tiranës (FOTO LAJM) Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar sipas tij një skandal në Tiranë në të cilën thonë se është përfshirë kryemini
Zbardhet dokumenti, komisionerja e vettingut kallëzohet në SPAK (FOTO LAJM) Ditwn e sotme është depozituar një tjetër kallëzim në SPAK për një komisionere të KPK. Alma Fasko është kallëzuar si
Dokumenti i amerikanëve, pse dështuan negociatat në tryezën e Reformës Zgjedhore (VIDEO) As ditën e djeshme nuk u mund të arrihet një marrëveshje mes palëve në tryezën e Reformës Zgjedhore. Përdorimi i elek
DOKUMENTI I CIA: Rrëfimi i rrallë i truprojës për të dashurat sekrete të Enver Hoxhës Më 2 nëntor 1962, diku në një kamp refugjatësh në Greqi, CIA, shërbimi sekret më i fuqishëm i Botës, ka kërkuar dhe admi