999 rezultate për

dokufest

Si u shnderrua DokuFesti ne "festivalin e politikës" (FOTO LAJM) Festivali Ndërkombëtar i filmit me metrazh të shkurtër të mbajtur në Prizren ka mbledhur "bashkë" edhe aktorë të rëndësi
Të gjithë u mblodhën në Prizren (FOTO LAJM) Edicioni i 13-të i Festivalit Ndërkombëtar të filmit me dokumenatr të shkurtër, DokuFest, që po mbahet në Prizren, ka bë
"DokuFest", Rama sot në Prizren DokuFest, i cili po zhvillohet në Prizren, pritet të mbyllë sot edicionin e tij. I pranishëm në këtë event do të jetë dh
Reuters shkruan për "DokuFest" (FOTO LAJM) Gazetari kosovar i "Reuters", Fatos Bytyqi i ka kushtuar një shkrim festivalit ndërkombëtar "DokuFest" që po mbahet në P
Rama sot në Prizren për “Dokufestin”: Zotimi bëhet fakt Kryeministri Edi Rama do të jetë sonte në Prizren ku së bashku me Kryeministrin Hashim Thaçi do të ndjekin festivalin nd
Një nga të arrestuarit synonte sulm të "DokuFest" UPDATE - Sipas deshmive te dhena, rezulton se asnje nga të akuzuarit nuk ka patur plan të realizonte sulm në DokuFest, a
Nis “Doku Fest”, festivali i filmit që bashkon shqiptarët Në Tiranë u mbajt sot konferenca për shtyp e festivalit DokuFest ku u prezantua programi i plotë i edicionit të 13-të të
DokuFest me 237 filma nga 56 shtete Në Prizren nga 16 deri më 24 gusht do mbahet DokuFest, festivali ndërkombëtar i filmit dokumentar dhe të shkurtër me pje
Shqipëria dhe Kosova me kalendar kulturor të njësuar (FOTO-LAJM) Kryeministri i zgjedhur i Shqipërisë Edi Rama, i shoqëruar nga homologu i tij i Kosovës, Hashim Thaçi, kanë premtuar mbë
Dokufesti si civilizim i Kosovës Jubileu i Dokufestit, i cili të shtunën fillon edicionin e dhjetë, është njëra prej gjërave më të mira që ka ndodhë në