999 rezultate për

dobruna

Dobruna: "Dosjet" s’kanë rrjedhur nga Specialja, lidhem me kokë se janë nga Serbia Ish Kryetari i Gjykatës Ushtarake të UCK-së, Sokol Dobruna, ka thënë se është habitur kur ka parë gjithë rastin rreth pu
Prokurori i Speciales pyet për shtëpinë e verdhë që UÇK akuzohet për transplante Ish-kryetari i Gjykatës Ushtarake të UÇK-së, Sokol Dobruna, ka rrëfyer se gjatë intervistimit nga prokurori i specializu
Ish-Shefi i Gjykatës së UÇK-së: Të dënohen matrapazët Ish-drejtuesi i Gjykatës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sokol Dobruna, i quan matrapazë dhe hajna të gjithë ata që e
Sokol Dobruna: Gëzohem që do të shkoj në Gjykatën Speciale Në një shkrim të publikuar sot, u tha se aktakuzat e para të Gjykatës Speciale do të ngrihen pas 17 Shkurtit, e në listë
Azem Syla ka urdhëruar vrasjen e Gani Gecit Halil Geci, vëllai i madh i Gani Gecit, përmes një postimi në facebook, ka shkruar se ishte vetë Sokol Dobruna, ai i cil
Vëllai i Gecit kërcënon një familje me vrasje të fëmijëve Të hënën, menjëherë pas seancës së mbajtur në Gjykatën e Apelit në rastin e ish-deputetit Gani Geci, të dënuar me 4 vjet
A kanë kryer krime shqiptarët pas luftës?! Tashmë Gjykata Speciale ka hapur një debat të madh për atë se a kanë kryer realisht shqiptarët krime dhe se nëse i kanë
Për Odën e Avokatëve të Kosovës shfaqen një sërë sfidash Në 40 vjetorin e krijimit të saj, Oda e Avokatëve të Kosovës ka zhvilluar disa aktivitete. Në sheshin Nëna Terezë është
Diskutime mbi forcimin dhe sundimin e rendit dhe ligjit në Kosove Me rastin e Ditës së Kushtetutës së Republikës së Kosovës, kryetari i Odës së Avokatëve të Kosovës, z. Ibrahim Dobruna p
Vjosa Dobruna ambasadore Vjosa Dobruna do t’i bashkëngjitet listës së ambasadorëve të rinj, të cilët së shpejti do të emërohen. Lajmin e ka kon
Gjykata e UÇK-së dënoi Kuçin me pushkatim Gjykata Ushtarake e UÇK-së ka gjykuar me pushkatim kryetarin aktual të Suharekës Blerim Kuçi. Këtë gjë e ka pranuar Soko